Bj75 Ve Hj75 Serisi Araçlar Için Yedek Parça...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan feconkar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,460

feconkar

Yeni Üye
Herkese iyi günler,

Uzun zamandır gerçek ve mümkün olduğunca mekanik bir 4x4 arazi aracı almak için uğraşmaktayım. Bir süre defender ve hiluxlara bakmıştım ancak defenderların sık arıza verdiği gibi bir düşünce hasıl oldu gerek okuduklarımdan gerekse duyduklarımdan dolayı. Bir süre hiluxlara bakmıştım ln 106 modellere fakat eskiden gayet çok olan bu araçtan piyasada şu an çok az var(aceba suriyede ki iç savaşta mı kullanılmak üzere toplanıp götürüldü?) Bu gibi sebeplerden dolayı bj75 veya hj75 türü bir pikap veya kapalı kasa bir jeepe yöneldim.

Toyotada karar kılma sebebim sorun çıkarma sıklığının az olması ve birazda iç mekanın daha rahat olması (defendera göre)Fakat bu aracın yedek parçasının yaygınlığı konusunda bir bilgim yok. Mesela 86 model bir hj75 için parça bulmak sıkıntılı mıdır? Bu parçaları inerneten üzerinden bulabilir miyiz? yoksa anakara istanbul sanayilerini dolaşmak mı lazım? Belli bie üsreden sonra aracın bazı parçalarını değiştirme ve bakım işlerini kendim yapabilir miyim? yoksa herzaman bu arabanın dilinden anlayan bir usta mı bulmam lazım? parçaları land rovera göre çok mu pahalıdır? Bu gibi konularda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Herkese iyi günler,

Uzun zamandır gerçek ve mümkün olduğunca mekanik bir 4x4 arazi aracı almak için uğraşmaktayım. Bir süre defender ve hiluxlara bakmıştım ancak defenderların sık arıza verdiği gibi bir düşünce hasıl oldu gerek okuduklarımdan gerekse duyduklarımdan dolayı. Bir süre hiluxlara bakmıştım ln 106 modellere fakat eskiden gayet çok olan bu araçtan piyasada şu an çok az var(aceba suriyede ki iç savaşta mı kullanılmak üzere toplanıp götürüldü?) Bu gibi sebeplerden dolayı bj75 veya hj75 türü bir pikap veya kapalı kasa bir jeepe yöneldim.

Toyotada karar kılma sebebim sorun çıkarma sıklığının az olması ve birazda iç mekanın daha rahat olması (defendera göre)Fakat bu aracın yedek parçasının yaygınlığı konusunda bir bilgim yok. Mesela 86 model bir hj75 için parça bulmak sıkıntılı mıdır? Bu parçaları inerneten üzerinden bulabilir miyiz? yoksa anakara istanbul sanayilerini dolaşmak mı lazım? Belli bie üsreden sonra aracın bazı parçalarını değiştirme ve bakım işlerini kendim yapabilir miyim? yoksa herzaman bu arabanın dilinden anlayan bir usta mı bulmam lazım? parçaları land rovera göre çok mu pahalıdır? Bu gibi konularda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Herkese iyi günler,

Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle Allah gönlünüze göre versin. Bu tarz araçların parçalarını bulmak çok aşırı sıkıntılı olmuyor. Ankara'da ve İstanbul'da yerler var bulabileceğiniz. Bundan çok uzun zaman önce olmayan tarihlerde ebay üzerinden pek çok parça getirtmişliğim vardır. Ancak o zaman posta yoluyla gelen paketlerin değer sınırlaması daha fazlaydı. Şimdi epeyce düşürdüler. Dolayısıyla yurt dışından parça artık epeyce zorlaştı. Ancak unutmayın ki alacağınız veya almayı düşündüğünüz araç, Türkiye'de bir veya iki tane olan bir araç olmadıkça, parça sıkıntısı pek yaşamazsınız.
İlgilenirseniz bende bir adet satılık FJ40 var. Üzerinde BJ75 lerdeki 3B motor var. Dizel yani. Link aşağıda. Beğenilerinize sunulur. :smiley:
Satılık 1984 Toyota Land Cruiser
Kolay gelsin.

cevabınız için teşekkürler. söyledikleriniz çok işime yaradı. Aracınız çok güzelmiş ancak ben mümkün olursa veya bulabilirsem bir çift kabin pikap veya olmazsa tek kabin bir pikap bakıyorum. birde j75 önceliğim. İnşalla siz iyi bir müşteri bulursunuz.

Günaydın,

Toyota 4,5 benzinli hj75 fj75 acarları hakkında bilgi verecek kimse varımdır. Ayrıca bu araçları İstanbul'da off-road dönüştürecek ve yedek parça bulabileceğim işin ehli ustalar adreslerini yazabilir mi ?

Bu araçları kullananlar bilgi verebilir mi ? Parça bulmak zor mu ? Kullanan memnun mu ? kısacası tecrübe ve bildiklerini paylaşabilir mi ?

merhaba benim aracımda 75 biraz bilgi sahibiyim bu araçla isterseniz paylaşabilirim
5336913570
mahmut tuğlu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.