Bj 60 - 650.000 De 29.000 Tl Ye Alınır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozdenozkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,810

ozdenozkaya

Yeni Üye
Selamlar. Çok beğendiğim bir araç olan BJ 60 Land Cruiser'ı 29.000 TL'ye almaya niyetlendim. Ancak araç 650.000 km yapmış. Ne kadar yıpratır bilemedim. Resimlerde çok temiz görünüyor. Araç sahibi de motor ve şanzımanın sorunsuz olduğunu söylüyor. 3.0 motor ve 8-10 litre yakıt tüketimi sizce mantıklı mıdır? Teşekkürler.

Etiketler
bj 60
Merhaba 3.0 degil, 3.4 olacak sanirim. bende uzun zamandir arastiriyorum bahsettiginiz araci. Alicam en kisa zamanda. Ben 5 yildir 1982 model mercedes 240d kullaniyorum kilometrede 320 krs yakiyor. Bu arac icin 350 krs diyorlar hadi yaksin 400 krs araca gore bence fazla degil. Bugun bir galeride inceleme firsatim oldu benim merso gibi gibiyor 550.000 km de. Yillardir kara dizel araca biniyorum ben ustaya hayatta gitmem aracin herseyini kendim yaparim anlarim kara dizelden. Bu bj60 taki motor benim mersonun motoru gibi. Elektronik aksam yok. 550.000 km olmasina ragmen ne ufleme ne yag atma gayet saglikli geldi bana. Araci kullandim keyifli bir arac makasli olmasina ragmen gayet konforluda. Hem makasli olmasi ön takimda daha az hareketli parca demektir buda saglam yapar arabayi. Bunlarin motoruna kolay kolay bisey olacagini sanmiyorum mersodan daha saglam bir motoru var diyebilirim. Motorun hem yaglanmasi guzel hemde ekzantrik zinciri veya kayisi yok disli cark sistemi var. Valla ben baktim cok hosuma gitti birde benim en sevdigim motordur duz dizel. Ben yillardir o araclari goruyodum devlet dairelerinde benzinli saniyordum. Dizel oldugunu bilseydim simdiye kadar 10 kere almistim. Benim izlenimim bu belki araci surekli kullanan arkadaslar daha ayrintili bilgi verebilir iyi aksamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR