Biz Ekmeğimizi Evde Kendimiz Yapıyoruz, Ya Siz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,808

Etiketler
Ynt: Biz Ekmeğimizi Evde Kendimiz Yapıyoruz, Ya Siz?

Niyazi bey burada yapın sorun olmaz.

Diğer firmaları kötülediğimiz yok. Sizde bu firmanın pazarlama elemanı değilsiniz. Bizde reklam ajansı değiliz.
sadece paylaşımlarınızı bekliyoruz.

O dediklerini bende bekliyorum da, en erken kış mevsiminde gönderirler diye düşünüyorum malum bizde kargo pek kullanılmaz otobüs kaptanları eğer yerleri varsa bizleri kımaz gönderilerimizi alırlar bizlerde altında kalmayız.Hele sıcaklar gitsin memnuniyetle.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Youtube den bir video:
http://www.youtube.com/watch?v=cb3o6_4s5Nk

eee ekmek nerede.?

Ben tereyağı ve peynir ile ekmeği bekliyordum burada.
;D

Murat bey,
Tüm aşamaları bugün fotoğraflamaya başladım.
Evden çıkmadan bu görevi yerine getirmeye niyetliyim.
Bana adres verirseniz şimdilik ekmeği tadarsınız, tereyağ ile peyniri köyden gönderdiklerinde.
İllada dersenizki "hayır sizin meşhur peynir kuymağınız (bazı yerlerde mıhlama veya muhlama derler, muhlama bizde kuru soğan tereyağı ile yakmadan iyice kavrulur sonra yiyecek kişi sayısı kadar kaşıkla çukur açılır ve her çukura bir yumurta kırılıp dağıtmadan pişirilir) varmış ben onuda isterim" işte o zaman benim misafirim olmanız gerekir.

Niyazi bey,

Peynir ve Tereyağı işin latifesi idi. Siz ekmek yapacaksınız bende Tereyağım ve Peynirim ile yemek için ekmeğinizi bekleyecektim ekran başında. ;D

Teşekkürler ilginize.

biz de bir heves ekmek makinası aldık ama gerek kaliteli un bulamamaktan gerekse tam kıvamını tutturamamaktan bıraktık. şimdi mutfakta öksüz buzağı gibi duruyor :D . birisi ekmek yapma makinaları için formülü (ekmek makinasından çıkan ölçü kapları ile) ve programı verirse söke yeşil paketle deneriz.

Merhaba Yaşar hocam,
Ekmek makineleri için özel katkılı unlar var, siz sadece su ilavesi yapıyorsunuz gerisini o hallediyor.Bizde almıştık kullanamadık vermeye adam bulamadık.
Evlerimizde mutlaka elektrikli veya tüplü fırınlar var, biz İstanbul'da kendi evimizde normal kullandığımız fırında pişiriyorduk, şimdi Çanakkale'de kirada oturuyoruz 120 TL ya bir fırın satın aldık onu kullanıyoruz.Tüm aşamaları fotoğraflıyorum unu elemek ile başladık finale az kaldı.
Hani derlerya "az sonra" işte bizde öyle diyoruz.Az sonra hocam.

Haydi bakalım takipteyiz Niyazi abi.Canım sıkılınca bende tam buğday unuyla,karışık tahıl unlarıyla hamur mayalıyorum sonra fırına atıyorum , 5 kere yaptıysam ayarı 2 kere falan tutmuştur. Ayarı tutunca enfes oluyor sıcak sıcak 500 gr yeniyor ama ayarı tutmayınca hüsran. :D

Niyazi ağabey rize,li arkadaşım el değirmeninde çekilmiş mısır unu getirdi genelde balık kızartırken kullanıyorum biraz iri taneli ama arada bir ekmeğini,de yapıyoruz fırında enfes oluyor mis gibi kokuyor birde cevizlisini deniyecem olur herhalde

Deniz, devam et iyi yoldasın mutlaka iyi sonuç alacaksın.
Arkadaşım, Rizeli arkadaşının getirmiş olduğu "misir unu" su değirmeninde öğütülmüşse harika olur.Bizde birde süt mısırını fırınlar kurutup sonra su değirmeninde öğütürüz harika bir kokusu olur kokuyu duyanlar mest olur hani yeni çekilmiş kahve kokusu gibi.
Biz mısır ununa; hamsi, kuru veya taze soğan, taze nane, azcık pırasa yaprağı, azcık pazı yaprağı, maydanoz, pul biber ve çok az karabiber ekleyip ekmek yaparız bol sebzeli olur bazan hamsi koymadığımız da olur, hamsi koyulana hamsili ekmek, koyulmayana otlu ekmek deriz.
Türkülerle kalın. sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba Yaşar hocam,
Ekmek makineleri için özel katkılı unlar var, siz sadece su ilavesi yapıyorsunuz gerisini o hallediyor.Bizde almıştık kullanamadık vermeye adam bulamadık.
Evlerimizde mutlaka elektrikli veya tüplü fırınlar var, biz İstanbul'da kendi evimizde normal kullandığımız fırında pişiriyorduk, şimdi Çanakkale'de kirada oturuyoruz 120 TL ya bir fırın satın aldık onu kullanıyoruz.Tüm aşamaları fotoğraflıyorum unu elemek ile başladık finale az kaldı.
Hani derlerya "az sonra" işte bizde öyle diyoruz.Az sonra hocam.

Hocam bekliyoruz TRT Türkü ve TRT Nağme yayında olduğundan beri hep türkülerle hep şarkılarlayız :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri