Bisikletle Türkiye Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dilsiem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,499

dilsiem

Yeni Üye
Yer
KOnya
İlk hareket

Başlangıç : 21 03 2013

2 Gün... Konya- Karaman

Merhaba arkadaşlar 21 Martta ''Barış Ve Kardeşlik'' Adına başladığım bisiklet yolculuğumun çilelerle geçen iki gününden bahsetmek istiyorum.
Saat 12:00 'da başlayan bisiklet macerası akşam saat 18:00 a kadar sürdü... Toplam 50 Km yol gidebildim. Birinci günü olması sebebi ile taşıdığım yük oldukça fazlaydı... Börekler, çörekler, vesaire... Bir günde Karaman'a ulaşmayı düşünürken olaylar düşündüğüm gibi gerçekleşmedi. İçeri Çumra'yı geçtikten yaklaşık 10 km sonra. Termo petrolde konaklamak zorunda kaldım. Sağ olsun çok yardımcı oldular ve ilgilendiler. Çaylar demlendi, yemekler yenildi.. Gece 12 de güzel bir film faslından sonra istirahate çekildim.. Sabah 6 da kalktığımda hava aşırı rüzgarlıydı... Düz yolda saatte 25 km hızla gidebilirken. Rüzgara karşı saatte 8 km hızla gidebiliyordum. Rüzgar daha da şiddetlendi ve bisikletimden indim... Bisikletimle yürümeye başladım ve saatte 6 km hızla yürüyerek zaten gidebiliyordum. 3.5 saat yürüdükten sonra. 15 km yol kat ettiğimi fark ettim. İlk denk gelen petrol kenarında durdum ve rüzgarın dinmesini bekledim. Fakat ihtimal yok hava daha çok bozuyordu. Arkasından rüzgarla bir hediye daha geldi gökyüzünden. Şiddetli yağmur... Yağmurluğumu giydim. Islanmıyordum, fakat moralimde çökmüştü... Hem rüzgara karşı bisikletimle rampa yukarı yürüyor, hemde yağmurla savaşıyordum. Karaman'a çok az kalmıştı fakat benim gücüm kalmadı, çadırımı kurup bir gün sonra yola devam edecektim ki... Yolda işaretime duran ''Emrah UYANIK'' Kardeşim benim imdadıma yetişti... Karaman'a gittiğini söyledi ve benim sağanak yağmurun altında kalmış çaresiz midilleme ve bana yardımcı oldu... Şimdi önümde SERTAVUL geçidi var.. Gece kar yağmış, ordaki yağış geçene kadar Karaman da konaklamaya devam edeceğim saygılarımla...

Yol üzerinde telefonumdan girerek yaptığım paylaşımlarımı, www.facebook.com/ParasizSaadet adresinden bulabilirsiniz.

Etiketler
Ynt: Bisikletle Türkiye Turu

Yolculuğunuzun hayırlı geçmesini diliyorum inşallah istediğiniz şekilde geçer.Tek olmak sizin için biraz sıkıntı olmayacak mı ? Gezinizi ilgiyle takip edeceğim.Başarılar diliyorum ;)

Takip.

Merhaba ''Daisuki'' güzel temennilerin için teşekkürler. Tek başına olmanın dediğiniz gibi çok fazla sıkıntıları var, en önemlisi de insan konuşmak istiyor... 6, 7 saat sadece pedal çevirmek bazen çekilmez oluyor. Fakat güzel yanları da yok değil. Yaşadığınız o heyecanı iki katına çıkartıyor. Bir ikincisi de 11 . 000 km lik bir yolculuğa evet diyecek bir yoldaş bulamadım. Zamanı geldi ve çıktım... İnşallah takip ederken seni mutlu edebilecek paylaşımlarda bulunabilirim. Saygılarımla ...

Tekrar merhaba arkadaşlar...

En son Karamanda yazmıştım. Karaman'dan Mut'a bir günde indim ve çıkışında ki Alpet petrolde bir gün konakladım. Daha sonra sıkıntılı bir yolculuk geçti benim için her ne kadar Göksu nehri ile yolculuk yapmak güzel olsa da, rüzgar ve rampalar beni baya yordu. Sabah 7 de çıktığım yolculuk taş ucunda akşam 6 da bitti. Taş ucunda bir gün konakladıktan sonra şuan da size yazdığım yere geldim...Yani Yeşil Ovacığa burdan yarın Aydıncığa yol alacağım inşallah. Çadırımı belediyenin yanında ki parka kurdum, ve dışar da yağmur havası var inşallah her şey umduğum gibi gider kendinize iyi bakın....

Kazasız Belasız Hayırlı Yolculuklar Dostum
ne Kadar Sürecek Bir Yolculuk Planladın Rotan Belli Oldu Mu
bir De Sana Tavsiyem Seyahatin İle İlgili Bir Blog Yap Ve Ordan Paylaş İzlenimleri Ve Fotograflarını Forum Çok Yetersiz Kalıyor Bu Konular Da

Gökhan Selam, Sesin Çıkmıyor, Nerelerdesin?

turunda Başarılar Diliyorum, Umarım Zorunlu Kalmadıkça Kararlılığını Sürdürürsün.

Çok çok özür dilerim. Aşırı yoğunluktan buraya çıkarken günlük yazdığımı bile unutmuşum. Tur kazalı belalı düşe kalka bitti. Yalnız resim haricinde tutulan günlükler ve makaleler. Bir kitap halinde ticari amaç gütmeksizin çıkacak. Yoğunluğumun sebebi de bir proje ama halen destekçi bulamadım. 200 sayfa tutan bu proje metninin konusu aşağıdadır. Daha büyük hedeflere el uzatmak gerekiyor. türkiye turu benim kişisel bir turumdu. İnsanlık adına bir adım atmak için böyle bir şey hazırladık. Gezenbilir le de özel bir anlaşma sağlayabilirsek. Haberleri ana sayfaya koymayı planlıyorum. Herşeyden önce SPONSORRRRRRRRRRRRRRR : ;)););;)

BİSİKLETLE DÜNYA TURU PROJESİ

Projenin amacı

İnsanoğlunun varlığının başladığı süreçten bu yana değişmeyen tek şey; İnsanda ki yaşama arzusudur. Bu arzuyu bitirecek ya da ümitsizleştirecek her davranışsa tedirginliğin ana sebebidir. Bu yüzden ‘’ Hayattaysan Yaşa’’ sözü üzerinden yola çıkarak. 37 Dünya ülkesini bisikletimle 3 yılda giderek. İnsanları kendi yaşam alanlarında inceleyecek ve onların yaşamsal faaliyetlerinde çektikleri sıkıntıları gündeme taşıyacağım. Uğradığım her ülkenin bir vatandaşı bana dünya turunda eşlik edecek ve 3 yılın sonunda İstanbul’a 37 kişi ulaşacağız. Bu yapacağım tur ve 37 farklı milletten vatandaşın katılımı aynı zamanda bunu dünya da ilk ve tek yapmaktadır.

Rota Bilgisi

Türkiye üzerinden yola çıkarak; ‘’ İran – Pakistan – Hindistan – Nepal – Çin – K. Kore – G. Kore – Japonya – Kanada – ABD – Meksika – Guatemala – Honduras – Nikaragua – Kosta Rika – Panama – Kolombiya – Ekvator – Peru – Norveç – İsveç – Danimarka – Almanya – Avusturya – İtalya – İsviçre – Fransa – İspanya – Portekiz – Fas – Cezayir – Libya – Mısır – Suudi Arabistan – Ürdün – Lübnan – Kıbrıs – Antalya- Muğla – İzmir - Çanakkale – İstanbul

Reklam Ve Seminerler

• 37 Dünya ülkesinde toplam 837 Yerel – 53 Ulusal Gazete ve Televizyon tarafından haber haline getirilecek.
• 13 Ülke Cumhurbaşkanı, 11 Ülke Başbakanının eli sıkılacak. ‘’ Tüm buluşmalarda liderler, ‘’Hayattaysan Yaşa’’ sözünü Türkçe olarak dile getirecekler.
• Tur sonunda Seyahatname yazılacak ( 8 Dilde )
• 54 Şehirde ‘’Resim Sergisi’’ düzenlenecek,
• 33 Üniversite de Konferans verilecek,
• Tur boyunca toplanan yardımlarla, Afrika bölgesine ‘’ 50 Kuyu kazdırılacak’’ Ortalama bir tanesinin maliyeti 7000 bin TL
• Türkiye de Yerel ve Ulusal basın tarafından düzenli gösterim sağlanacak.

İhtiyaçlar Ve Talepler

Tur başlangıç tarihi 23.04.2015
Bu elinizde bulunan metin sadece bir ön yazı olup. Detaylı proje metni tüm rotasyonları ile hazır haldedir. 21.03.2013 Tarihinde Bisikletle Türkiye turunu 6 ayda tamamladığım için acaba başarabilir mi sorusuna benim süzgecimden bakmanızı önemle rica ediyorum.

Kişisel Bilgiler

Gökhan İlerigiden
Aydınlık Evler Mah. Meslek Sok. Etiler Apt. No : 17 / 2 Selçuklu / KONYA
0 546 46 46 998
sairgokhanilerigiden@hotmail.com

Projeniz çok iyi fakat sponsor olayı düşündürücü +37 ülke demişsiniz gerçekten yapabilirseniz süper denemekte fayda var şimdiden başarılar takipdeyim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri