Bisikletle Dünya Turu, Hayattaysan Yaşa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dilsiem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,015

dilsiem

Yeni Üye
Yer
KOnya
Yaklaşık olarak 20 büyük şirkete başvurdum aldığım cevap. ''Hedeflerimiz çakışmıyor.'' Bisikletle Türkiye Turuna çıktım Gene aynı sponsor yok.:smiley: Devletin verdiği okul kredisi ile geçindim. Fakat şimdi şahsi bir gezinti değil. Bir dünya rekoru ve evrensel boyutta bir dostluk çalışması olacak.

BİSİKLETLE DÜNYA TURU PROJESİ

Projenin amacı

İnsanoğlunun varlığının başladığı süreçten bu yana değişmeyen tek şey; İnsanda ki yaşama arzusudur. Bu arzuyu bitirecek ya da umudu yok edecek, her davranışsa tedirginliğin ana sebebidir. Bu yüzden ‘’ Hayattayken Yaşa’’ sözü üzerinden yola çıkarak. 37 Dünya ülkesini bisikletimle 3 yılda giderek. İnsanları kendi yaşam alanlarında inceleyecek ve onların yaşamsal faaliyetlerinde çektikleri sıkıntıları gündeme taşıyacağım. Uğradığım her ülkenin bir vatandaşı bana dünya turunda eşlik edecek ve 3 yılın sonunda İstanbul'a 37 kişi ulaşacağız. Bu yapacağım tur ve 37 farklı milletten vatandaşın katılımı aynı zamanda bunu dünya da ilk ve tek yapmaktadır.
Rota Bilgisi

Türkiye üzerinden yola çıkarak; ‘’ İran – Pakistan – Hindistan – Nepal – Çin – K. Kore – G. Kore – Japonya – Kanada – ABD – Meksika – Guatemala – Honduras – Nikaragua – Kosta Rika – Panama – Kolombiya – Ekvator – Peru – Norveç – İsveç – Danimarka – Almanya – Avusturya – İtalya – İsviçre – Fransa – İspanya – Portekiz – Fas – Cezayir – Libya – Mısır – Suudi Arabistan – Ürdün – Lübnan – Kıbrıs – Antalya- Muğla – İzmir - Çanakkale – İstanbul

Reklam Ve Seminerler

• 37 Dünya ülkesinde toplam 837 Yerel – 53 Ulusal Gazete ve Televizyon tarafından haber haline getirilecek.
• 13 Ülke Cumhurbaşkanı, 11 Ülke Başbakanının eli sıkılacak. ‘’ Tüm buluşmalarda liderler, ‘’Hayattayken Yaşa’’ sözünü Türkçe olarak dile getirecekler.

• Tur sonunda Seyahatname yazılacak ( 8 Dilde )
• 54 Şehirde ‘’Resim Sergisi’’ düzenlenecek,
• 33 Üniversite de Konferans verilecek,
• Tur boyunca toplanan yardımlarla, Afrika bölgesine ‘’ 50 Kuyu kazdırılacak’’ Ortalama bir tanesinin maliyeti 7000 bin TL
• Türkiye de Yerel ve Ulusal basın tarafından düzenli gösterim sağlanacak.

İhtiyaçlar Ve Talepler

Ben sırtımda bir şirketin adını taşımak için can atmıyorum. Hedeflerime ulaşmak için can atıyorum. Bunu yaparken de varsa bu projeye destek olacak. Gururla da taşırım ismini. Kimsenin duymadığı değil, dünyanın konuşmak zorunda kalacağı bir çalışma olacak. Temin ederim.

Tur başlangıç tarihi 23.04.2015

Bu elinizde bulunan metin sadece bir ön yazı olup. Detaylı proje metni tüm rotasyonları ile hazır haldedir. 21.03.2013 Tarihinde Bisikletle Türkiye turunu 6 ayda tamamladığım için acaba başarabilir mi sorusuna benim süzgecimden bakmanızı önemle rica ediyorum.

Kişisel Bilgiler

Gökhan İlerigiden
Aydınlık Evler Mah. Meslek Sok. Etiler Apt. No : 17 / 2 Selçuklu / KONYA
0 546 46 46 998
sairgokhanilerigiden@hotmail.com

Etiketler
Ynt: Bisikletle Dünya Turu, Hayattaysan Yaşa

Büyük bir şirketim yok ama ufak da olsa yardımda bulunmak isterim. Yola çıktınız mı acaba?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar, tarih ne zaman bilmiyorum lakin bisiklete atlayıp 1-2 yıl belki daha fazla dünyayı gezmek niyetindeyim. 38 yaşındayım ve eşlik edecek bir yada iki arkadaş arıyorum. Kendimi bi altı ay kadar finanse edebilirim, youtube yayınları vs. belki sponsor belki şu an tahmin edemediğim gelirle kalan kısmı da finanse edebiliriz. (Bu konu üzerinde yoğun mesai harcıyorum). Başlangıç rotası İstanbul - İran - Pakistan - Hindistan - Nepal...
Yanımda bulunduracaklarım çadır, fotoğraf makinasi, elbise vs. Bisikletin ne olacağı, hangi jantlara sahip olcağı vs. bu konu üzerinde de araştırma içersindeyim. Bu yaz sonuna doğru belki biraz daha önce yolculuğa başlamak niyetindeyim. yaklaşık 3 aydır maaşımı biriktirmekteyim bu arada şimdiden istifa dilekçemi sundum. (anlık bir heves değil). Eşlik edebilecek varsa yada konu üzerinde bilgi birikimi olan lütfen lost_1979@list.ru adresinden ulaşsın bana.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri