Bisiklet Römorkuna Yüklenebilecek Başlangıç İçin Kano Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hurkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,498
H

hurkan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda kanoculuğa başlamak gibi bir fikir oluştu kafamda. Kanolar hakkında hiçbir fikrim yok açıkçası. Bodrum'da yaşıyorum, kampçılık ve bisiklet ile yoğun olarak ilgileniyorum. Bugün kamp attığım sahilde kanocuları görünce içim gitti ;D

Açıkçası kano için ciddi bir bütçe ayıramıyorum. Zaten haftada bir veya iki sefer belki birkaç saatimi kanoya ayırmayı düşünüyorum. Aşağıda bisikletimi ve römorkumu görebilirsiniz. Römork ile 40 kg a kadar ağırlık taşıyabiliyorum. Römorkun uzunluğu ise 1.5 metre. Bu sebepten kesinlikle uzun kanoları alamam, bisikletten başka vasıtam olmadığından römorkumla taşıyabilmeliyim kanomu.

10275467_10203436790341114_6268027031124380718_o-1-256.jpg

Sanırım bana en uygun şişme kanolar olacaktır. Bu kanoları nasıl şişiriyoruz? Limitleri nelerdir? Şişme kano dışında kullanabileceğim alternatifler var mıdır? Kanonun boyunun kısa olması pratikte nasıl sonuçlara yol açar?

Haftada 3-4 saatten ayda 4 sefer senede 3 ay kullanacağım bir kano olacak arkadaşlar. Yani hergün saatlerce ordan oraya koşturmayacağım ;D Ha kampçılık, bisiklet ve doğa yürüyüşleri gibi seversem bu sporu da o zaman daha profesyonel ürünler bakarım tabii ki.

Bu arada kano dışında satın almam gereken ekipmanların bana maliyeti ne olur acaba? Çocukluğumdan bu yana denizlerden çıkmadım ama öyle saatlerce yüzemiyorum. Zayıf olduğumdan (1.80 boy - 60 kg) çabuk üşüyorum. Ama kısa süreler için iyi yüzerim. Kondisyonum da sporla genel olarak uğraştığımdan fena sayılmaz. Yine de denizde kullanmadan önce eğitim almam gerekir mi?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim!

Etiketler
Ynt: Bisiklet Römorkuna Yüklenebilecek Başlangıç İçin Kano Önerisi

Merhaba,

Hemen hemen her tanıştığım kayakçı daha önce iki tekerlilerle meşgul olmuş kişiler. Buna bende dahilim. Gerçekten römork ve bisikletin güzel gözüküyor ama şişme olmayan kano taşımak zor, en kısası 250 cm. Şişme kano almak tek seçenek.. 400 tl den başlayan fiyatları var Sevylor marka... 10 -15 dakikada çantasından çıkartıp kullanıma hazır hale gelir.Ağırlıkları modeline göre 15- ile 30 kg arasında.. Kanonun boyunun kısa olması yapacağın hız ile ilgili. Kısa kano yavaş gider ve düz bir hatta ilerlemek zordur. Bence içinin gittiği o kanolar ile bir şekilde deneme yap, belki kiralayarak.. Çünkü şişme olanlar ile aralarında çok fark var. Aynı keyfi alamayabilirsin. İstanbulda olsan deneme yapman için seni YelkenKayak davet ederdim.
selamlar
Mehmet

Merhaba,

Size Oru kayak öneririm.USA fiyatı 1000 dolar fakat tam kayak size göre diyebilirim. USA dan yada güney kıbrıstan temin edebilirsiniz.

www.orukayak.com

video : http://www.youtube.com/watch?v=GvUcrNP4BTI

Merhaba

Tıpkı senin gibi kanoyla çok fazla tecrübesi olmayan bir arkadaş var, Elazığ'da yaşıyor Yusuf Kargınoğlu. O da aslen bisikletçi fakat civardaki göllerde kanoyla gezmek isterken o da bir maceraya atışmış. Belki onun tecrübelerinden faydalanabilirsin.
Hem kendi blogunda yazıyor www.turcubaba.com, hem de www.kanoakademi.com da yazıyor.

Son olarak benim de yorumum şu, şişme kanoyu da deneyebilirsin. Eğer bu iş çok hoşuna giderse ayrıca kocaman bir römork almadan da çözebilirsin. Bizikletinin arkasına kayağının başını bağlıyorsun uygun birşekilde daha sonra kayağının hemen hemen ortasına denk gelen iki tekerli bir taşıyıcı yapıyorsun ve bunu da kayağına sabitliyorsun. Böylece kayağının kendisi römork olmuş oluyor. Youtube'da bunla ilgili güzel videolar var. Bahsettiğim taşıyıcı pvc su borularından bile yapılabiliyor.
Şunun gibi: http://www.youtube.com/watch?v=JCGd6vF7qqo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR