Biraz da Gülelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,512
Ynt: Biraz da Gülelim

KİMİ DERKİ KADIN
UZUN KIŞ GECELERİNDE YATMAK İÇİNDİR
KİMİ DER Kİ KADIN
YEŞİL HARMAN YERİNDE
DOKUZ ZİLLİ KÖÇEK GİBİ OYNATMAK İÇİNDİR
KİMİ DER Kİ AYALIMDIR
BOYNUMDA TAŞIDIĞIM VEBALIMDIR
KİMİ DER Kİ HAMUR YOĞURAN
KİMİ DER Kİ ÇOCUK DOĞURAN
NE O, NE BU, NE KÖÇEK, NE AYAL, NE VEBAL
O BENİM KOLLARIM, BACAKLARIM, BAŞIMDIR
YAVRUM, ANNEM, KARIM, KIZKARDEŞİM
HAYAT ARKADAŞIMDIR

NAZIM HİKMET

Etiketler

Otobüs şöförünün omzuna dokunulunca adam hafifçe başını çevirmiş, bir bakmış ki ...elinde bir avuç badem, yaşlı bir kadın durmakta..

Teşekkür ederek almış bademleri ve yemiş..

15 dakika sonra yaşlı kadın tekrar şöförün omuzuna dokunup bir avuç daha badem vermiş ve bu ikramı bir kaç defa daha yapınca " Zahmet ediyorsunuz efendim.." demiş saygılı şöför, " Hep bana yedirdiniz. Biraz da kendiniz yesenize.."

" Çiğniyemiyorum evladım." demiş yaşlı kadın," Dişlerim yok.."

" Niye satın alıyorsunuz o zaman?.."

" Evladım ben sadece üzerindeki çikolata kaplamasını emmesini seviyorum!.."

Eden kendisine eder,
Yapan bulur ve çeker.
Unutma kazanmak koca bir ömür ister.
Kaybetmeye ise anlık gaflet yeter.
Mevlana

Uzaklık deyip de dert ettiğin nedir ki sevgili,
Biz yaradan'ı görmeden sevmedik mi?
Mevlana

Unutma, bir kalbi kırdıktan sonra özür dilemek fayda sağlamaz.
Bil ki, telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir.
Victor Hugo

Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil, bir başkasında kendini bulmaktır...
Dostoyevski

Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır.
Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.
Peyami Safa

Eskidir, artık yoktur, bu çağda anlamı olmaz demeyin.
Herbirimizin neredeyse birer androit olduğu bu devirde Bilge Kişilerin söyledikleri daha bir anlamlı oluyor bazen.

ŞEYH EDEBALİ ‘ NİN NASİHATI
Bak DOSTUM!
Cahil ile dost olma
İlim bilmez, İrfan bilmez, Söz bilmez, Üzülürsün
Saygısızla dost olma
Usul bilmez, Adap bilmez, Sınır bilmez, Üzülürsün
Aç gözlü ile dost olma
İkram bilmez, Kural bilmez, Doymak bilmez, Üzülürsün
Görgüsüzle dost olma
Yol bilmez, Yordam bilmez, Kural bilmez, Üzülürsün

Kibirliyle dost olma
Hal bilmez, Ahval bilmez, Gönül bilmez, Üzülürsün.

Ukalayla dost olma
Çok konuşur, Boş konuşur, Kem konuşur, Üzülürsün.

Namertle dost olma
Mertlik bilmez, Yürek bilmez, Dost bilmez, Üzülürsün.

- İlim bil, İrfan bil, Söz bil
- İkram bil, Kural bil, Doyum bil
- Usul bil, Adap bil, Sınır bil
- Yol bil;Yordam bil,
- Hal bil, Ahval bil, Gönül bil
- Çok konuşma, Boş konuşma, Kem konuşma
- Mert ol, Yürekli ol,
- Kimsenin umudunu kırma.
Sen seni bil, Ömrünce yeter sana.

''Adamın birisi namaz kılıyormuş namaz kılarken önünden Mecnun geçmiş, adam demiş ki
'Görmüyor musun namaz kılıyordum, namazımı bozdun'. Mecnun şu cevabı vermiş:
'Benim içimde Leyla'nın aşkı var o yüzden seni görmedim,
senin içinde de Mevla'nın aşkı olsaydı sen de beni görmezdin

İnsanları katagorize etmek doğru değil ama yazan da haklı değil mi?

Türkleri Anlama Sanatı ( adlı kitaptan )

Madde 7: Hesap ödeyen erkek, hesabı ödemek için gereken işlemi masanın altında yapar.Türk erkeği ödediği hesabı masadakilerin görmesini istemez. Eğer görürlerse ayıp olacağını düşünür ve karşıdakilerin 'Ulan amma da görgüsüz herif, hem ısmarlıyor hem de hesabı gözümüze sokuyor' demesinden çekinir. Böyle bir davranışa bir de Eskimo erkeklerinde rastlanılabilir.
Madde 11: Türkiye'de ilk, orta, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora
fark etmez, sınav kağıtları dağıtılırken, bir öğrenci mutlaka 'Hocam
istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?' sorusunu sorar. Aynı öğrenci,
öğretmen haftaya sınav yapacağını bildirdiğinde kaçıncı sayfaya kadar
sorumluyuz hocam' sorusunu soran ama yine de sınava çalışmayan öğrencidir.
Madde 25: Tüm ısrarlara rağmen misafir 'Yemeyeceğim yeter!' diyorsa, Ev
sahibi son kozunu değerlendirir ve ilahi gücü cümle içinde kullanıp Bak
Allah'ın adını verdim' diyerek misafiri köşeye sıkıştırır.. Misafir bunun
üzerine midesi dolu olsa da, ilahi kudret korkusundan mıdır kaçış yolu
kalmamasından mıdır, ne var ne yoksa bir çırpıda yer.
Madde 34: Üzerinden araç geçsin ve temizlensin diye işyeri paspasları
cadde ortasına fırlatılır. Sinek avlayan esnaf Türkiye'de temizlik hastası
kesilir.Alır eline hortumu baştan aşağı dükkanının bulunduğu caddeyi,
kaldırımları bir güzel sular. O da yetmez, yandaki caddeleri ve sokakları
da sulamayı iş edinir. O arada paspaslar da temizlikten payını alır.
Madde 42: Misafirlikte kolonya ikram edilirken büyüklerin ellerine
çocukların kafasına dökülür.
Madde 46: Durakta değil de, her el kaldıran yolcu gördüğünde duran otobüse
halk otobüsü denir. Halk otobüsü halkı kırmaz, durur. Halk otobüsünün
belediye otobüsünden tek farkı budur.
Madde 49: Şehirlerarası otobüs yolculuklarında kan bağı yoksa (karı,koca,
yeğen, yenge gibi) bayan yanına erkeğin oturması firma tarafından kabul
edilmez.. Türkiye'de en önemli namus bekçileri otobüs muavinleridir.
Muavinlere göre birbirlerini hiç tanımayan iki karşı cinsin, mesafe
olmaksızın seyahat etmesi, ateşle barutun birbirine bitişik iki koltuktan
bilet alması gibi bir şeydir. Buna asla izin vermezler. Ancak gidilecek
yol boyunca erkeğin yanına oturtmadıkları genç kızı kesmeyi de ihmal etmezler.
Madde 63: Gelinin belinde yer alan kırmızı kuşak bekareti simgeler.
Damadın elbisesi üzerinde renkli bir çaput parçası, herhangi bir işaret
bulunmadığından cinsel geçmişi hakkında fikir yürütmek mümkün değildir.
Aslında bu geçmişle pek ilgilenen de yoktur.
Madde 64: Kafa bir yere çarptığında şişmesin diye çiğnenmiş ekmekle
ovalanır. Türklerin 'Kendi kendine tedavi' yöntemleri sadece bunlarla
bitmez.Ağrıyan yere sıcak tuğla konur. Isıtılmış çay bardakları ile sırt
çekilir. Arpacık çıkmış göze sarımsak sürülür.Kesilen ve kanayan yere
tütün basılır. Paslı çivi batan yer sopayla dövülür. Burkulan yere biftek
bağlanır. Yanan yere diş macunu sürülür.
Madde 66: Bütün ilaçlar buzdolabında saklanır.Buzdolabı nın kola, su, gazoz
koyulan bölgesi ilaçlara yetmeyince, ilaçlar yumurtaların bulunduğu
alanda, kurumuş yarım limonlara komşuluk yapar..

Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir....
Mail farklı bir yerde farklı bir bayana gider. tam bu sırada kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür, arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi, yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.

Kime : Sevgili karıma
Konu : Yeni ulaştım.
Tarih : 7 Mart 2011
Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım, seninde kayıtların hazır. Her şey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
Not : Burası çok sıcak.

Temel'in bir gün parmağı kesilir ve aile hekimine gitmeye karar verir. İçeri girdiğinde iki kapı görür: yaralananlar ve hastalar. Parmağı kesildiği için yaralananlar bölümüne girer. Bu kapıdan da içeri girer ve tekrar karşısında iki kapı bulur: kanamalılar ve kanamasızlar. Parmağı kanamakta olduğundan kanamalılar kapısından içeri girer. Ve tekrar karşısında iki kapı bulur bu sefer de hayati tehlikesi olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrılır. Hayati tehlikesinin olmadığını düşünen Temel bu kapıdan içeri girer ve kendisini sokakta bulur. Ve böylece tedavi olamadan eve döner. Eve döndüğünde karısı Fadime sorar 'İyi miydi memnun kaldın mı aile hekiminden?' der. Temel de 'Tedavi olamadım ama helal olsun organizasyon müthişti' der

white lion' Alıntı:
HANGİ AĞAÇTAN DÜŞTÜNÜZ..?
Kelt (Celtic) Astrolojisi ağaçlara dayanırmış. Buna göre doğduğunuz gün hangi ağaçtan geldiğinizi ortaya koyarmış.
Son tahlilde hepimiz odunuz yani 

01 – 11 OCAK KÖKNAR
12 – 24 OCAK KARAAĞAÇ
25 OCAK – 03 ŞUBAT SELVİ
04 – 08 ŞUBAT KAVAK
09 – 18 ŞUBAT SEDİR
19 – 28 ŞUBAT ÇAM
01 – 10 MART SALKIMSÖĞÜT
11 – 20 MART IHLAMUR
21 MART MEŞE
22 – 31 MART FINDIK
01 – 10 NİSAN ÜVEZ
11 – 20 NİSAN AKÇAAĞAÇ
21 – 30 NİSAN CEVİZ
01 – 14 MAYIS KAVAK
15 – 24 MAYIS KESTANE
25 MAYIS – 03 HAZİRAN DİŞBUDAK
04 – 13 HAZİRAN GÜRGEN
14 – 23 HAZİRAN İNCİR
24 HAZİRAN HUS
25 HAZİRAN – 04 TEMMUZ ELMA
05 – 14 TEMMUZ ÇAM
15 – 25 TEMMUZ KARAAĞAÇ
26 TEMMUZ – 04 AĞUSTOS SELVİ
04 – 13 AĞUSTOS KAVAK
14 – 23 AĞUSTOS SEDİR
24 AĞUSTOS – 02 EYLÜL ÇAM
03 – 12 EYLÜL SALKIMSÖĞÜT
13 – 22 EYLÜL IHLAMUR
23 EYLÜL ZEYTİN
24 EYLÜL – 03 EKİM FINDIK
04 – 13 EKİM ÜVEZ
14 – 23 EKİM AKÇAAĞAÇ
24 EKİM – 11 KASIM CEVİZ
12 KASIM – 21 KASIM KESTANE
22KASIM – 01 ARALIK DİŞBUDAK
02 – 11 ARALIK GÜRGEN
12 – 21 ARALIK İNCİR
22 ARALIK KAYIN
23 – 31 ARALIK ELMA

> AKÇAAĞAÇ : ( ÖZGÜR ZEKA ) Hayal gücü ve orjinallikle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

> CEVİZ : ( TUTKU ) Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontandır. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eş'tir. Çok zor beğenir. Çok kıskanç ve tutkuludur. Sadece takdir eder. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretmeyi sever.

> ÇAM : ( TİTİZ ) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

> DİŞBUDAK : ( HIRS ) Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkar, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

> ELMA : ( AŞK ) Cazibeli, Fiziksel olarak dikkat çekici ve etkileyici… Hoş bir auraya sahip. Flörtöz ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve Sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yaşar. Hayal gücü yüksek.

> FINDIK : ( OLAĞANÜSTÜ ) Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

> GÜRGEN : ( ZEVK SAHİBİ ) Cool bir güzel. Dış görüntüsüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmaz.

> HUS : (ESİNLENME) Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazi, aşırılıktan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve Uygun ortamlar yaratır.

> IHLAMUR : ( ŞÜPHE ) Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır. Tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır, zordur ama vefalıdır.

> İNCİR : ( HASSASİYET ) Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

> KARAAĞAÇ : ( ASİL ) Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden , taleplerin de aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

> KAVAK : ( TATMİNSİZ ) Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. Ama her durumda ona güvenilebilen biridir. İlişkilerini de çok önemser.

> KAYIN : ( YARATICILIK ) İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist sayılır. Hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.

> KESTANE : ( DÜRÜSTLÜK ) Alışılmadık bir güzelliği vardır ve insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan Diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisin de hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

> KÖKNAR : ( GİZEM ) Sıradışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dikbaşlı, çabuk Modu değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu söylenemez. Hırslıdır ve memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır ve ona çok güvenebilirsiniz.

> MEŞE : ( CESARET ) Sağlam yaradışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şans'a bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

> SALKIMSÖĞÜT : ( MELANKOLİ ) Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zor biridir. Talepkârdır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

> SEDİR : ( GÜVEN ) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden , kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, Sabırsız ve Başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve Gerçek Aşkını bekler. Çabuk karar verir.

> SELVİ : ( SADAKAT ) Güçlü, fiziksel olarak güzel, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimserdir. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir

> ÜVEZ : ( HASSASİYET ) Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

> ZEYTİN : ( ERDEM ) Makul biridir. Güneşi ve sıcak havaları sever. Kibar duyguları vardır. Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.

Salkımsöğüt ;D havalı bir ağaç :smiley: diğerleri ne der bilmiyorum ama benimkinin özellikleri oldukça tutuyor....Hayalperestlik ve talepkarlık dışında aynen dediği gibiyim diyebilirim.Çiftlerin birbirinden talepleri muhakkak olacaktır ,bu zaten olması gereken bişiy.Aksi düşünülemez..Ama maddiyata dayanan talepleri kastetmiyorum elbette.Bana aykırı....Kapris konusunda da dediği kadar iddialı değilim :smiley:
Zeytin i ne güzel anlatmış öyle,hayran kaldım :D

Selamlar ey odun ahalisi ben bunu hep Kullanırım bana kızarlar.Aha gördünüzmü alın size Odun kafasına Kodun.Şaka bir yana Fala inanmam.ve karşıyımda .Ama bir agacı tarif ederken.Fal niyetiyle bakmamak şartı ile benin ağacım huyum ile birebir uyuşuyor.Hırs hariç.iyi paylaşımlar.(KIZ nereeydin epeytir sırrakadem takılıyordun.Hoş geldin.İLZZZZZZZ.)

benimde ağacım salkımsöğüt bana göre hemen hemen hepsi tutuyor neye göre tahmin ediyorlar bunu bende bilmiyorum ama becerip tutturuyorlar işte...

freegraf' Alıntı:
Selamlar ey odun ahalisi ben bunu hep Kullanırım bana kızarlar.Aha gördünüzmü alın size Odun kafasına Kodun.Şaka bir yana Fala inanmam.ve karşıyımda .Ama bir agacı tarif ederken.Fal niyetiyle bakmamak şartı ile benin ağacım huyum ile birebir uyuşuyor.Hırs hariç.iyi paylaşımlar.(KIZ nereeydin epeytir sırrakadem takılıyordun.Hoş geldin.LİZZZZZZZ.)

Hoşbulduk,sağol varol... :smiley: Dünya seyahatindeydim desem inanır mısın ;D Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer burasıymış,gene geldim :smiley: Tebdil-i mekanda ferahlık var derler ya,biraz değişikliklere ihtiyaç duymuş sanırım ruhum....Günler,hayat hızlı;daha çok şey yapmak isterken daha azını yaparak geçip giidiyor... Dünya seyahatine inanmayasın şakaydı :smiley: Ama eğer deselerdi ki "gerçekleştiricez dileğini söyle ne istersin", söyliyeceğim şey Dünya seyahati olurdu hiç şüphesiz :smiley:) diğer bikaç şey ise bikaç dil daha öğrenip bikaç müzik aleti daha çalabilmeyi öğrenmek :smiley: Çok mu masraflııyım dersin ;D ;D

Masraf mı ,geriye ne bıraktın ki.Bu na benzer iki kekonun hikayesi var senin ki de öyle oldu.Neyse hoş geldin.iyi gezmeler.Umarım tebdili mekan sana iyi gelmiştir.

freegraf' Alıntı:
Masraf mı ,geriye ne bıraktın ki.Bu na benzer iki kekonun hikayesi var senin ki de öyle oldu.Neyse hoş geldin.iyi gezmeler.Umarım tebdili mekan sana iyi gelmiştir.

Düzeltmeye yetmedi ne yazık ki....her an gidebilirim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri