Biraz da Gülelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,479
Ynt: Biraz da Gülelim

> > Bir kuş soguk bir kış gününde yiyecek bulabilmek icin
> > kanat çırpip
> > duruyormus. Hava o kadar ayaz mışki minik kuş
> > dayanamayip karın üstüne
> > düsmüs. Kus caresiz soguk karin üstünde ölümü
> > beklerken, ordan gecen bir
> > inek kuşun üstüne sıçmış. Kus öyle bir
> > sinirlenmişki, kanatlari donmamis
> > olsa, kalkip inegi dövecek....
> > Birde bakmiski bokun sicakligi ile kanatlari cözülmüs,
> > yaşama dönmüs. Öyle
> > bir sevincle ötüyormuski, ordan gecen bir kedi bunun
> > sesini duymus ve boku
> > eşeleyip kuşu cikarmis. Kuş buna cok sevinmis tam kediye
> > tesekkür
> > edecekmiski, kedi onu yemis.
> >
> > Demekki neymiş:
> >
> > 1- Her üstüne sıçani düsman sanma !
> > 2- Seni her boktan cikarani dostun sanma !
> > 3- En önemlisi, Bokun icinde mutluysan sesini cikarma ! *

Etiketler

Arkadaşlar, beni çok güldüren yaşanmış bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Olay fıkra gibi ama kesinlikle fıkra değil, yaşayan arkadaşımdan dinlediğim gibi yazacağım.
2000 yılı, Şubat ayı, mekan, Çapa Tıp Fakültesi hastanesi doğum bölümü. Arkadaşım 4 aylık hamile eşi ile beraber ultrason çekimi için sıralarının gelmesini bekliyorlar. Bu arada karşılıklı ultrason odalarındaki cihazların ucu kablo fişli tarama aletlerinin ( aslı scanner, aralarında scan diye tabir ediyorlarmış) bozuk olduğunu ve sadece bir aletin elden ele, odadan odaya acele ile dolaştığını gözlemliyorlar. Ve olay başlıyor. Ultrason odasının kapısında hanım doktor beliriyor ve scan nerde, Scanı gören varmı diye karşı odaya bağırıyor. Biraz evvel aynı odaya kontrol için girmiş olan hamile kadının. köyden geldiği, kıyafetinden anlaşılan kocası yerinden kalkıyor, ellerıni önünde kavuşturmuş mahçup bir eda ile;
'Buyurun doktor hanım benim, burdayım' diyor. Daha sonra yaşananları gülmekten dinleyemedik.

Sevgiler.

Yakın bir olay da Trabzondan anlatıyim. Eskiden jinekolog ta muayene olan bir kadına, doktorun sekreteri sorar sevk aldın mı? Kadının yanıtı mahçup bir şekilde eh işte biraz...

Padişah
Padişahın biri,

- Bana yalan söyleyebilene bir küp dolusu altın vereceğim!

demiş. ...Yalancılar, hemen saraya koşuşturup başlamışlar yalana;

- Bir kuş, aslanı kapıp yuvasına götürdü.

- Bunun neresi yalan?.. Kuş kartaldır, Arslan da kuzu kadar minik bir yavru. Kaptı mı götürür tabii!..

- Komşu ülkede bir eşeği kral yaptılar!..

- Ülkenin kralı, pencereden bakınırken tacını düşürmüş. Taç da pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiş. Taç kimin kafasındaysa, kral odur tabii!..

- Padişahım, ben gökyüzüne bir ok attım. Altı ay sonra geri döndü!

- Senin ok bir ağacın üstüne düşmüştür. Ağaç, sonbaharda yapraklarını dökünce, takılacak yer bulamayıp yere inmiştir.

Böylece padişah, her yalana gerçek bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş. Ama bir gün bir Temel gelmiş;

- Padişahım, sen benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almıştın. Şimdi geri almaya geldim. Yalandır dersen ödülümü ver. Yalan değil dersen borcunu öde!..

:smiley:)

ADMİN, KİMDİR - NEDİR - NECİDİR ?

1-)Admin ezeli ve ebedir
2-)Admin her zaman her koşulda haklidir.
3-)Admin söylediği sözün arkasındadır
4-)Admin kati ve disiplinlidir.
5-)Admin diğerlerinden farklidir öyle olmak zorundadir.
6-)Admin OnuR u ilkeleri ve karizmasi için yaşar
7-)Herkes admine karşida olsa o bildiğini yapar
:cool:Admin yalan sölemez sölemişse mutlaka bir bildiği vardır veya yanliş anlaşilmiştir.
9-)Admin haksizlik yapmaz, yapsada herkese yapmıştir.
10-)Admin çok iyi çok tatlı bir insan değildir.
11-)Admin polistir hırsızlar oldukça ortaya çıkar.
12-)Adminin amaci hapse atmak değil; dişarda olanları korumaktir.
13-)Admin sivilken en sevdiği arkadaşi olan birine,gerçekten haketmiyorsa görevdeyken ona yetki vermez.
14-)Admin haksiz olduğunu anlasada bunu kabul etmez
15-)Kabul etse bile bunu doğrudan söylemez.
16-)Admin rezil olmaz.Bir şekilde olayı çevirir.
17-)Adminin dediği dediktir asla kararından asla dönmez.
18)Adminin cevaplayamacağı soru olmaz.
19)Bilmediği bir soru varsa boş bırakmaz.Bir şekilde yanitlar.
20-)Admin her durumda lafi çok iyi çeviren lehine döndüren kişidir.
21-)Admin çok konuşmaz.
22-)Admin lüzümsüz muhabbetler içine girmez
23-)Admin karizma sahibidir bunu korumalidir.
24-)Admin kısa ve net konuşur
25-)Admin kurallar dahilindede olsa kendine laf söyletmez
26-)Admin kuralları kendine göre değiştirir.
27-)Adminin bulunduğu yerde kanun o dur.
2:cool:Admin başka bir yere normal kullanici olarak gitmez.
29-)Admin ona ihtiyaç duyulduğu için vardır.
30-)Admin bir samuray gibi onuru için ve bir asker gibi başkaları için yaşar.
31-)Admin için zaman ve yer kavramı yoktur.
32-)Admin kendi karizmasina yakişmaycak başliklar açmaz
33-)Admin sırnaşmaz gayri ciddi eylemler yapmaz.
34-)Admin kim olursa olsun herkesi kullanici olarak görür
35-)Admin başkaları bir şey istedi diye bir şey yapmaz kendisi istediği için yapar.
36-)Admin asla görevini bırakmaz.Mücadelesini sürdürür.
37-)Admin resmi ve diplomatik bir dil kullanir…
3:cool:Admin aşik olmayan aşik olunan adamdir.
39-)Admin gizlidir saklidir içini kimse bilmez.
40-)Admin dişarıya kendini anlatmaz.
41-)Gücü otoriteyi simgelediği için Adminin rengi siyahtir.
42-)Admin alay konusu olamaz.Gülünür ve dalgaya alinirsa admin yaptırım uygular.
43-)Admin dün kabul etmediği bir şeyi bugün etmişse o şimdi uygun olduğu içindir.
44-)Admin gerekirse herkesin önünde kullanıcıyı azarlar.
45-)Admin geldiğinde herkes hazır ol vaziyetinde olmalidir
46-)Admin karşisinda laubali olunmaz bacak bacak üstüne atilmaz sakız çiğnenmez.
47-)Adminin resmi,fotografı yoktur o gizlidir.
4:cool:Admine özel soru sorulmaz
49-)Admin magazinden nefret eden adamdır
50-)Admin güç sahibidir.bunu uygulamaktan çekinmez.
51-)Admin gerekirse pire için yorgan yakar herkesi bir kişi için karsisina alir.
52-)Admin tartişmalarda her zaman üstündür.Ezilir veya sıkışırsa yetkisini kullanır
53-)Admin gizli olarak siteye gelmez.Aleni olarak gelir; herkes onu görür.
54-)Admin varken onun adına kimse konuşamaz.
55-)Admin kardeşini arkadaşini kayırmaz
56-)Admin hiç bilmesede bir bilene danişmaz.
57-)Admin kullanicidan yardim istemez.Soru sormaz.
5:cool:Admin rica etmez emreder.
59-)Admini harbi insandır doğrudan dobra dobra konuşur.
60-)Admin yetenekleri olanların olduğu bir görevdir yetenek yoksa asla olunmaz.
61-)Adminler özel insanlardır herkes admin olamaz
62-)Gerçek bir admin yetki tutkunu insandır.
63-)Yönetilmeyi sevmeyen yönetmek isteyenler admin olabilir
64-)Adminlik bir sanattır.
65-)Admin herkese yetki vermez.Verirse değeri azalir
66-)Bir modluğu bin kişi ister bir kişi alır.O bir kişide adminin zorlu testinden geçer onayını alır
67-)Admin sevgiliside olsa haketmiyosa ona yetki vermez.
6:cool:Admin işle arkadaşliği birbirine kariştirmayan insandır
69-)Admin profosyoneldir amatörce hareket etmez
70-)Admin gülmez ağlamaz heyecenlanmaz sakin ve temkinlidir
71-)Admin ileri görüşlüdür.Geleceği düşünür
72-)Admin hazırlıksız yakalanmaz.
73-)Admin stratejiktir her zaman bir B planı vardır.İstisnai durumlarda var gibi davranır.
74-)Adminin haberi olmadığı bir olay veya gelişme yoktur
75-)Admin herşeyi herkesden önce bilendir.
76-)Admin sölenmeden sölenmek istenileni anlayan ve çoktan çözmüş olan insandır
77-)Admin pes etmez.Pes etmeme gibi çabasi olduğunuda belli etmez.
7:cool:Admin statukocudur.
79-)Admin Yenilik yapsa bile bunu kendi kişiliği için yapmaz.Sadece site için yapar.
80-)Adminin her zaman bir bildiği vardır.
81-)Admin unutmaz sadece hatırlamak istemez.
82-)Admin yanliş anlamaz.Karşi taraf yanliş anlatıyordur.
83-)Admin gürültü kavga sevmez.
84-)Admin herkesin fikrini dinler yine bildiğini yapar.
85-)Admine iki sor sorulmuş ve eğer bir tanesinin yanitini bilmiyosa bildiği soruyu cevaplayıp diğerini unutturur.
86-)Admin sıkışmaz.Sıkıştırılırsa ordan kurtulmayı becerir.
87-)Admin polemiğe gimez.Girdi gibi görünmüşse olayı bitirmek içindir.
88)Admin hep son sözü söler.
89-)Son gülen hep admindir ama bunun nedeni adminin geç anlamasi değil otoritesidir.
90-)Admin bir gece sessiz sedasiz kimseye sormadan yetkileri alan insandır.
91)Admin duygusal konuşmalar yapmaz.
92-) admin asla bu işaretleri kullanmaz
93-)Admin idealisttir.
94-)Admine göz yaşlarina boğulmuş bir kızın sözleri bile tesir etmez.
95-)Bir admin modunu herkesin içinde azarlamaz.BU MOD için değil kendisi içindir.Bu durum kendisine zarar verir.
96-)Bir admin başka bir adminle herkesin önünde tartişmaz.
97-)Adminin kendisi gibi admin olanlarla girdiği özel bir yönetim odasi vardır.
9:cool:Admin ani ve radikal kararlar alan insandır.
99-)Admin gelene hoşgeldin gidene güle güle der.Kimseye taviz vermez
100-)Admin olunmaz Admin doğulur…
;D ;D ;D ;D ;D

İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri?
Yoksa insan büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri.?
Özdemir Asaf

Yaşamak direnmektir. Sevmek güvenmektir. Şunu unutma, İnsan çoğu zaman dünyanın hakimi, bazen de küçük bir kalbin esiridir.
Mevlana

Bir sürü dostunun içinde elbet düşmanların olacak ama unutma ki, onca düşmanın içinde belki seni dostun vuracak.
Maksim Gorki

Her ne kadar vefasızlığı tavsiye eder görünse de, vefa zaten gerçeküstü bir davranıştır.
Gerçeküstü davranışlarla ne kadar yaşanır ki.

Giden dönmeyecekse; kalanların değerini bileceksin.
Ölenle ölünmüyorsa eğer; kalanlarla yaşamaya devam edecesin.
Dostoyevski

SAFKAN ÖKÜZ

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar:
Sevgilim,
Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu düşünmezsin umarım…. Öptüm,
Biricik eşin
Kadının kocası da bunun üzerine annesine bir mektup yazar:

Sevgili anneciğim,
Karım bana gönderdiği son mektupta, sütü yetersiz olduğu için bir sütanne tuıtmak zorunda kaldığını, o sütannenin zenci olduğunu ve bu yüzden bebeğimizin renginin de zamanla koyulaştığını yazıyor. Bundan eşimi sorumlu tutamayız, tabii ki .
Selam ve sevgilerimle
Annesi ise oğluna şöyle bir cevap yazar:
Sevgili oğlum.
Aslına bakarsan, sen doğduğunda benim sütüm de yetersiz kalmıştı. Ama biz fakir olduğumuzdan dolayı, sütanne tutamayıp onun yerine seni inek sütüyle beslemek zorunda kalmıştık. Bu durumda takdir edersin ki, senin safkan bir öküz olmanın sorumlusu ben değilim.
Seni seven annen

HANGİ AĞAÇTAN DÜŞTÜNÜZ..?
Kelt (Celtic) Astrolojisi ağaçlara dayanırmış. Buna göre doğduğunuz gün hangi ağaçtan geldiğinizi ortaya koyarmış.
Son tahlilde hepimiz odunuz yani 

01 – 11 OCAK KÖKNAR
12 – 24 OCAK KARAAĞAÇ
25 OCAK – 03 ŞUBAT SELVİ
04 – 08 ŞUBAT KAVAK
09 – 18 ŞUBAT SEDİR
19 – 28 ŞUBAT ÇAM
01 – 10 MART SALKIMSÖĞÜT
11 – 20 MART IHLAMUR
21 MART MEŞE
22 – 31 MART FINDIK
01 – 10 NİSAN ÜVEZ
11 – 20 NİSAN AKÇAAĞAÇ
21 – 30 NİSAN CEVİZ
01 – 14 MAYIS KAVAK
15 – 24 MAYIS KESTANE
25 MAYIS – 03 HAZİRAN DİŞBUDAK
04 – 13 HAZİRAN GÜRGEN
14 – 23 HAZİRAN İNCİR
24 HAZİRAN HUS
25 HAZİRAN – 04 TEMMUZ ELMA
05 – 14 TEMMUZ ÇAM
15 – 25 TEMMUZ KARAAĞAÇ
26 TEMMUZ – 04 AĞUSTOS SELVİ
04 – 13 AĞUSTOS KAVAK
14 – 23 AĞUSTOS SEDİR
24 AĞUSTOS – 02 EYLÜL ÇAM
03 – 12 EYLÜL SALKIMSÖĞÜT
13 – 22 EYLÜL IHLAMUR
23 EYLÜL ZEYTİN
24 EYLÜL – 03 EKİM FINDIK
04 – 13 EKİM ÜVEZ
14 – 23 EKİM AKÇAAĞAÇ
24 EKİM – 11 KASIM CEVİZ
12 KASIM – 21 KASIM KESTANE
22KASIM – 01 ARALIK DİŞBUDAK
02 – 11 ARALIK GÜRGEN
12 – 21 ARALIK İNCİR
22 ARALIK KAYIN
23 – 31 ARALIK ELMA

> AKÇAAĞAÇ : ( ÖZGÜR ZEKA ) Hayal gücü ve orjinallikle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

> CEVİZ : ( TUTKU ) Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontandır. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eş'tir. Çok zor beğenir. Çok kıskanç ve tutkuludur. Sadece takdir eder. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretmeyi sever.

> ÇAM : ( TİTİZ ) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

> DİŞBUDAK : ( HIRS ) Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkar, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

> ELMA : ( AŞK ) Cazibeli, Fiziksel olarak dikkat çekici ve etkileyici… Hoş bir auraya sahip. Flörtöz ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve Sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yaşar. Hayal gücü yüksek.

> FINDIK : ( OLAĞANÜSTÜ ) Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

> GÜRGEN : ( ZEVK SAHİBİ ) Cool bir güzel. Dış görüntüsüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmaz.

> HUS : (ESİNLENME) Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazi, aşırılıktan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve Uygun ortamlar yaratır.

> IHLAMUR : ( ŞÜPHE ) Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır. Tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır, zordur ama vefalıdır.

> İNCİR : ( HASSASİYET ) Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

> KARAAĞAÇ : ( ASİL ) Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden , taleplerin de aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

> KAVAK : ( TATMİNSİZ ) Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. Ama her durumda ona güvenilebilen biridir. İlişkilerini de çok önemser.

> KAYIN : ( YARATICILIK ) İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist sayılır. Hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.

> KESTANE : ( DÜRÜSTLÜK ) Alışılmadık bir güzelliği vardır ve insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan Diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisin de hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

> KÖKNAR : ( GİZEM ) Sıradışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dikbaşlı, çabuk Modu değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu söylenemez. Hırslıdır ve memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır ve ona çok güvenebilirsiniz.

> MEŞE : ( CESARET ) Sağlam yaradışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şans'a bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

> SALKIMSÖĞÜT : ( MELANKOLİ ) Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zor biridir. Talepkârdır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

> SEDİR : ( GÜVEN ) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden , kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, Sabırsız ve Başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve Gerçek Aşkını bekler. Çabuk karar verir.

> SELVİ : ( SADAKAT ) Güçlü, fiziksel olarak güzel, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimserdir. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir

> ÜVEZ : ( HASSASİYET ) Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

> ZEYTİN : ( ERDEM ) Makul biridir. Güneşi ve sıcak havaları sever. Kibar duyguları vardır. Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.

CİNLERE İNANIR MISINIZ

Kapı vurulur ve bir erkek kapıyı açar. Kadın:
- iyi günler, az önce camınız kırıldı ve bunu yapan benim çocuğum, lütfen özrümü kabul edin ne kadar masrafı varsa ödemek istiyorum' der. Adam:
- hiç sorun değil çocuğunuz camı kırdı ve içeri giren top değerli bir vazoya çarptı ve o da kırıldı.
kadın daha fazla üzülür ve içeri girdiğinde gerçekten bir vazoyu kırılmış görür.
- 'Çok üzgünüm bununda masrafını ödemek istiyorum' der. Adam:
- 'hiç önemli değil aslında çok büyük bir iyilik yaptınız bana' kadın merakla:
- 'ama caminiz ve değerli bir vazonuz kirildi nasıl olur' der Adam:
- 'hanfendi ben bir cinim ve 100 bin yıldır o vazoda hapis kalmıştım, çocuğunuz sayesinde özgürlüğüme kavuştum, dileyin benden ne dilerseniz' der. Kadın sevinçle:
- 'ayy ne desem güzel bir malikane istiyorum hem de paris'te.' Adam bir kısa telefon konuşması yapar ve:
- 'tamam hanfendi isteğiniz oldu, dilediğiniz zaman gidebilirsiniz yeni evinize' der 'ya ikinci dileğiniz?' diye sorar...
- 'çok lüks kıyafetler istiyorum' Adam kısa bir telefon konuşması yapar ve:
- 'Armani, Versace ve dkny'de kıyafetleriniz hazır alabilirsiniz' der ve üçüncü isteği sorar. Kadın:
- 'en degerli mücevherleri istiyorum' der.. Adam bir telefon konuşması sonrası :
- 'ok Bulgari ve Tiffany'den dilediğiniz mücevherleri alabilirsiniz ' der. Kadın havalara uçmuştur ve adam:
> 'yalniz bende birsey rica etsem sakincasi olur mu?' diye sorar.
> Kadin merakla:
> 'nedir?'
> adam:
> 'biliyorsunuz 100 bin yildir bu vazodayim. kac zamandir bir kadin yüzü
> görmedim acaba bir gece benimle olur musunuz?' diye sorar..
> Kadin biraz düşündükten sonra:
> 'neden olmasın?' der ve sabaha kadar birlikte olurlar...
> sabah uyandıklarında adam:
> 'güzel hanfendi acaba kaç yasinda?' diye sorar,
> kadin:
> '30' der.
> Adam da:
> 'VAY BE BU YASTA HALA CINLERE INANIYOR MUSUNUZ?'

Bir kalbin içinde ne taşındığını asla bilemezsin.
Kırmadan önce iyi düşün.
Belki de içindeki sensin.
William Butler

Nasıl ki "delik" bir ayakkabıyı tamir ettirdiğinizde, yalnızca "bir miktar" ömrünü uzatmış olursanız; "delik" bir aşkı onarmaya kalkıştığınızda da, "asla eskisi gibi olmayacaktır"
Can Yücel

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri