Bir GPS/Navigasyon Cihazı: iPhone

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,603
Ynt: Bir GPS/Navigasyon Cihazı: iPhone

Orhan bey bilgilendirme icin tessekurler
airplane wifi off olunca oldu tesekkurler
Apple icin kotu oldu bu sonuc ne guzel telefon saticaklardi :smiley:
DAg icin solar kilif aldim kullanip gorecegiz performansi
Saygilar

Etiketler

:smiley: Solar kılıf dediğiniz nasıl birşey...

Cihazı "Aiplane" moduna getirip Wifi' yi kapattıktan sonra mutlaka tüm rotanızı bir gözden geçirin. Çok faydalı olacaktır...

Airplane-wifi off olunca indirdigimharita tam istedim gibi
solar kilif turkcell getirdi NOVOTINK Marla yedek pilli aymi zamanda
pillerini borek Hines isigina yonlendironce sarj edebilme ozeeligi var
Araba camindan sarj yapmiyor(ultra viyole koruyucu nedeniyle)
sarj 3 saatte %25 doldu Hines isiginda buda telefona 2 saat olarak yansidi
gps kullanimindaki performans degerlerini kullaninca paylasir

Cihazınızın GPS performansını merakla bekliyorum. Bu arada doğadayken iphone'da gerekli tasarruf önlemlerinizi alır ve GPS aplikasyonunu verimli kullanırsanız pil ömrüne ömür katarsınız.

Örneğin:

1) Ekran parlaklık düzeyini alabildiğine düşürün. Ben çoğunlukla doğadayken minimumda kullanıyorum.
2) Wifii kapalı olsun. Zaten doğada ihtiyacınız yok. Sürekli bağlantı aradığı için çok pil tüketir.
3) 3G + Telefon sevisini kapatın. Kısacası "airplane" moduna alın.
4) Bluetooth kapalı olsun.
5) Push off ve Fetch manually yapın.
6) Otomatik ekran kapamayı en düşük düzeye indirin (1 dk)
7) Vibrasyonu kapatın.

Kolay gelsin

Orhan

IPhone marka telefonuma GPSMOTİONX'i yükledim ve bu yazılım ile tatile çıktım. oldukça iyiydi 4200km yol yaptım ve hepsini kaydettim. tekrar teşekkür ederim..

Orhan Bey'in açtığı bu başlığı da okuduktan sonra bir iPhone alma konusunda ciddi şekilde düşünmeye başlamıştım.

Eski telefonumun da ekranı kırılınca biraz da mecburiyetten iPhone4 aldım. Öncelikle kendisine teşekkür etmem gerek.

Cihazı off-road'da kullanacağım için iyi bie kılıfa da ihtiyacım vardı. Onu da Otterbox Defender ile halletim. Su geçirmez bir kılıf değil ama darbe veya kirlenmeye karşı telefonu koruyabilecek bir yapısı var.

Şehir içi için Navv Turk yazılımını kullanıyorum. Fena değil. Fiyat/Fayda dengesi en uygun olan program bence bu.
Ayrıca MotionX yazılımını da yükledim. Rota kaydı, çeşitli haritaları bir arada kullanabilme avantajı ile gerçekten çok güzel bir yazılım. Çok fazla özelliği var, keşfetmem zaman alacak sanırım

Otterbox defender iphone4 1

Otterbox defender iphone4 2

Otterbox defender iphone4 3

Otterbox defender iphone4 4

Otterbox defender iphone4 5

Arazide iz kaydetmek için iki tane ücretsiz program kullanıyorum:

1- GPS Stone
2- myTracks

Ayrıca o anki koordinatları, hızınızı, yüksekliğinizi belirten bir program daha var yine ücretsiz:

QuickGPS

Herkes bence yukarıdaki programları denemeli, myTracks'te sonradan hangi harita üzerinden bakacağınıza karar verebiliyorsunuz, yani GoogleMaps ile kısıtlı değilsiniz..

ücretsiz olanların tüm fonksiyonları çalışmıyor ben motıonx'i ilk başta free olqanlarını denedim bir işe yaramadı.

MotionX'in Apple Store'da fiyatı 0.99 $'a düşmüş. Bu özellikteki bir program için çok makul bir ücret.
Ben galiba 2.99 $'a almıştım :(

CİNCİN' Alıntı:
MotionX'in Apple Store'da fiyatı 0.99 $'a düşmüş. Bu özellikteki bir program için çok makul bir ücret.
Ben galiba 2.99 $'a almıştım :(

hocam geçmiş olsun ben 0.99$ almıştım. :D

Yakında bedavaya satılacak demek ki. Neyse, 2.99 da makul sayılır, naapalım artık :(

Bu türden başka programlar da bulursak buradan paylaşalım
Bu arada, quick GPS 0.99$ olmuş

bende ayrıca THE NORTH FACE var fakat çok iyi değil sakın yüklemeyin.

AppShopper programını yükleyip, istediğiniz programları arama yerinden bulup Want-It seçeneğini işaretlerseniz fiyatı düşerse uyarı alabiliyorsunuz, ayrıca App-Activity kısmında ne zaman fiyatı düşmüş artmış veya bedava olmuş görebiliyorsunuz, bu da bi kenarda bulunsun bence :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR