Bir Ayda Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan astrom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 275
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,711
1874-1884 yılları arasında yapılan Parlamento Binası. Maalesef ülkemizdeki bir çok bina estetikten uzak sıradan görünümdeler. Bu tür yapılar gördükçe sanata, bilime daha çok önem veren bir toplum olmayı diliyoruz.

Viy4

Viy5

Son düzenleme:

Etiketler

otel fiyatlarından çok aşağıda konaklamışsınız.Barselona için booking.com dan otel odaları araştırıyordum pahalı geldi. bu mayısta bende eşimle barselonaya gitmeyi düşünüyorum(uçakla) merkezdeki evlerde pahalı diye hatırlıyorum.Kaldığınız villayı belirtirseniz,1 haftalığına o veya yakınındaki benzer fiyata villa da kiralayabilirim.

gezi yazılarınızın devamınıda bekliyoruz.

Airbnb iyi çalışan bir sistem, kaldığımız hiçbir konaklamada problem yaşamadık. Yalnız kısa süreli konaklamalarda bizler geç vakte kadar dolaştığımız için ulaşım ve zaman problemi yaşamamak için merkeze yakın yada toplu ulaşım durağına 100-200 metre yerler seçiyoruz. Biraz daha pahallı oluyor.

Öncelikle sizi yaptığınız bu gezi için kutluyorum. Paylaşımlarınız için de çok teşekkürler. Avrupa ülkeleri gerek yol emniyeti gerek güzelliği ile araba ile çok rahat ve zevk ile gezilebilen ülkeler. Gezi zamanını iyi seçmeniz turunuzun ekonomik olmasını sağlamış. Benim de hep tavsiye ettiğim gibi ev konaklamaları da ekonomide büyük fayda sağlıyor. Ancak belirtmeliyim ki bana göre de oldukça hızlı geçilen bir tur olmuş. Ara noktalarda da çok güzel yerler var zaman ayrılması gereken. Kim bilir belki bir daha ki sefere oraları da rotanıza eklersiniz. Yazılarınızın devamını bekliyorum. Selamlar.

sayın vega26,
yorumunuz için teşekkür ederim. İki hafta daha ekleyebilseydik çok daha iyi olurdu. Geziye çıkmadan önce ayrıntılı planlama yapmadık. Planımız kabaca güneyden git, kuzeyden dön. Gideceğimiz yerleri bir gün önceden duruma göre tespit ettik. Bize sınır koyan sadece zamandı. Zaman kısıtlaması da kayıplarımız olmasına rağmen gezimize ayrıca heyecan-motivasyon verdi diyebilirim. Bir gün sonrasını "yolda planlamak haydi şuraya gidelim demek" çok güzeldi.:smiley:

Tuna Nehri‘nin ayırdığı en güzel şehir Budapeşte. Şehrin bir tarafı Buda (Budin), diğer tarafı Peşte olarak geçiyor. Günümüzde tarihi bölge Buda tarafında, modern bölge ise Peşte tarafında kalıyor. Görülecek yerlerden birisi Parlamento Binası. Bina, 1884-1902 yılları arasında yapılmış.

PARlament

Sigara satışı sadece +18 yazan belli noktalardan yapılıyor. Market ve büfeler dahil başka yerlerde sigara bulunmuyor. Macaristan'da yiyecek içecek ucuz. Marketten 1 liraya cam şişe büyük bira aldım. En ucuz bira bile bizimkilerden güzel.:smiley:

Market

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri