Binicilik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,580

Etiketler
Ynt: Binicilik

Selamlar jantrader nickli Arkadas,

( Bir de at yetiştiriciliği ile ilgili bilgi bulabileceğim bir site verebilirmisiniz? )
Asagidaki linkten bu konu hakkinda aradiginiz cogu soruya cevap bulabilirsiniz.

http://atadam.freeoda.com/

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

Selam ben izmirden Ankaraya 8 ay önce taşındım izmirdeyken 5 sene kendi rahvan atım vardı buraya gelirken vermek zorunda kaldım ama at tutkusu cok başka ankarada at binebileceğim yerler muhakkakki vardır ama ben bilmiyorum yardımcı olurmusunuz . 4 yaşında kızımda at delisi onuda başlatmam gerekli 1 2 seneye kadar.

ergun funda' Alıntı:
Selam ben izmirden Ankaraya 8 ay önce taşındım izmirdeyken 5 sene kendi rahvan atım vardı buraya gelirken vermek zorunda kaldım ama at tutkusu cok başka ankarada at binebileceğim yerler muhakkakki vardır ama ben bilmiyorum yardımcı olurmusunuz . 4 yaşında kızımda at delisi onuda başlatmam gerekli 1 2 seneye kadar.

Sayın ergun funda

Ankara beştepede öğretmen evinin arkasında ''Atlı spor klübü'' var.Gerek imkanları gerekse lokasyonu sebebiyle en mantıklı seçim orasıdır.Şehrin dışında kalan bir kaç alternatif daha var ama hem tesisler daha amatör hemde eğitmen ve at sayısı daha az.
İlgilenirseniz size atlı spordan bir hocamın telefonunu verebilirim.

İlginiz için teşekkür ederim.tlf verirseniz arayıp bilgi almak isterim aslında ankara cevresinde amatör olanlardan bahsetmişsiniz onlar benim için daha iyi aslında doğada gezinti yapmak benim dahacok hoşuma gider. Benim atı tanımak eğrlemek gibi bilgileri almama gerek yok ben zaten 5 yıl at baktım tabi amatörce cocuklarımı bindirmek gelen dostlarıma ati sevdirmek cocuklarına attan korkmamalarını sağlayıp alıştırmaktı niyetim. Rahvan atlardan bilginiz varmı ege bölgesinde cok meşhurdur yarışları yapılır cok uysal ve sevimlidirler .at cok ayrı bir sevgi . Selamlar

Rica ederim,Ankarada hangi semtte ikamet ettiğinizi bilmediğim için en merkezi lokasyona sahip olan Atlı spor klubunü tavsiye ettim.Bu arada klup merkezi olmasına rağmen Atatürk orman çiftliğine komşu dönümlerce ağaçlık araziye sahip,doğada gezinti amacınıza rahatca hizmet edecektir sanırım.Geriye bir at kiralayıp gezmek kalıyor sadece :smiley:

Size bir kaç sene önce ders aldığım Ayhan hocamın telefonunu veriyorum,Erenin selamı var derseniz hatırlayacaktır sanırım.At kiralama veya özel ders konularında yardımcı olacaktır 05327034628

hüseyinmelih' Alıntı:
ben ve kız arkdaşım uzun bir süredir istiyoruz şu işin eğitimini ama istanbuda neresi var bir türlü bulamıyoruz. Gün batmadan da artık eğitim vermiyormuş. Başka bir yer varmı yardcımcı olursanız çok iyi olur.

istanbulda cok guzel binicilik merkezleri var ben size gocmens ranchi oneriyorum zekeriyakoyde hocalari da cok iyidir bu sporu ticaret amacli yapmayan ender yerlerden bir tanesi :smiley:

ergun funda' Alıntı:

merhaba bende gölbaşında capitol clubda at biniyorum hem gerçekten tesis olarak çok güzel hemde eğitmenleri açısından tecrübeli personele sahip eğer dilerseniz internetten ziyaret edin görmek isteseniz ben cumartesileri ailece gidiyoruz bekleriz görmeye gelirsiniz

ben 26 yaşında bi gencim istanbulda yaşıyorum, binicilik eğitimi almak istiyorum ve fiyatlardan ürküyorum sadece, ne kadardır ? Kıyafet almamız gerekiyor mu ? At mı kiralamamız gerekiyor ? Bunları açıklayabilir misiniz ?

istanbulda almıştım ben ilk eğitimimi eğitim parası var ders saati üzerinden verdiğiniz yıllık ben ankarada yıllık aidat ve ömür boyu üyelik bedeli ödüyorum ayrıca her çiftliğin uygulaması farklı olabilir bu konuda eğer devamlı eğitim alacaksanız zaten zamanla malzemeleri söyleyecektir hocanız ama binici çizmesi ve cheps bide binici pantalonu almanız gerekecek onlarıda decathlonda çok ucuza bulabiliyorsunuz

Ben binici çizmesi yerine Harley Davidson çizmesi kullanıyorum.
Son derece rahat ve konforlu. Üstelik fiyatı da ucuz diğerlerine nazaran.

Ben Pegasus Binicilikten ders alıyordum.
Ders ücreti 50 TL idi geçen yıl. Bu yıl orası kapandı.
Ben de şimdi yakın bir yerlerde yeni kulüp bakıyorum.

Giysi olarak bayanlar için tayt uygun. Ama binici pantolonu da alınabilir.
Binici pantolonları 60 € civarında.
Ayakkabı üzerine chaps giyebilirsiniz bacaklarını koruması için.
Chaps de yaklaşık 70 € civarında.
Onun dışında tog (binici kaskı) var, o da 60 € civarında.

seval hanım bu ürünlerin verdiğiniz fiyatlarını dechatlondan 3/1 fiyatına buluyorsunuz neredeyse biz ankara mağazasından çeplerimizi ve binici pantolonumuzu aldık bayanlar için evet tayt hatta rahat bir kumaş pantolon bile oluyo bende kışlık çizmelerim vede eskiii harley botlarım var onları kullanıyorum hem bunları günlük hayattada kullanabiliyorsunuz 1 taşla 2 kuş yani :D tok çeps ve erkekler için taytta dediğim gibi uygun fiyatlara bu mağazada var

SEVAL' Alıntı:
Ben Pegasus Binicilikten ders alıyordum.
Ders ücreti 50 TL idi geçen yıl. Bu yıl orası kapandı.
Ben de şimdi yakın bir yerlerde yeni kulüp bakıyorum.

Giysi olarak bayanlar için tayt uygun. Ama binici pantolonu da alınabilir.
Binici pantolonları 60 € civarında.
Ayakkabı üzerine chaps giyebilirsiniz bacaklarını koruması için.
Chaps de yaklaşık 70 € civarında.
Onun dışında tog (binici kaskı) var, o da 60 € civarında.

Peki tamamen öğrenim için kaç saat ders alıyorsunuz ? Ders ücreti 50 tl derken saat başına sanırım ? bilgilendirmeniz için çok teşekkürler..

cidowsky' Alıntı:
seval hanım bu ürünlerin verdiğiniz fiyatlarını dechatlondan 3/1 fiyatına buluyorsunuz neredeyse biz ankara mağazasından çeplerimizi ve binici pantolonumuzu aldık bayanlar için evet tayt hatta rahat bir kumaş pantolon bile oluyo bende kışlık çizmelerim vede eskiii harley botlarım var onları kullanıyorum hem bunları günlük hayattada kullanabiliyorsunuz 1 taşla 2 kuş yani :D tok çeps ve erkekler için taytta dediğim gibi uygun fiyatlara bu mağazada var

Teşekkür ederim Çiğdemcim.
Bir gün ben de gidip keşfedeceğim şu Dechatlon' u :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.