Bıçak Bileme Sorunsalı Ve Çözümü :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,171
Ynt: Bıçak Bileme Sorunsalı Ve Çözümü :smiley:

Bilgiler için teşekkürler,ellerinize sağlık

Etiketler

avcı bir dostumun önerisi . yassı eğeyle el marifeti açıyı kullanıp bileme yapıyor , kaynak elektrot'unu da masat olarak kullanıyorum . ne dersiniz ?

Ben de hep eğe kullanıyordum bu aleti yapana kadar; sonuçta yine bileniyor bıçak.
Ama ne kadar dikkat ederseniz edin, eğenin her zaman aynı açıda bilemesini sağlayamıyorsunuz. Bu da bileme kenarında düzgünsüzlüklere yok açıyor. Özellikle bıçağın ucuna doğru açı kontrolü zorlaşıyor.

Aletin en büyük avantajı, 0.5mm lik bir çizgi şeklinde çok düzgün bir bileme yüzeyi sağlaması.

Kaynak elektrotlarının metali çelik olduğundan kılağıyı güzelce alır; ama sanırım siz etrafındaki kaplamayı aşındırıcı olarak kullanıyorsunuz; ilginç bir fikir, daha önce duymamıştım :smiley:

Ben de bazen taşın çubuk kısmını aparattan çıkartmadan bir iki kez sürtüyorum en son bıçağa; ince temizlik için...

Güzel pproje, sahane imalat....
Ellerinize sağlık teşekkürler....

Ben dergi üzerine zimpara kağıdı yapistiriyorum....
Sonrada ince capaklari masatla alıyorum, çok memnun değilim sonuçtan.....
Sizin gibi imalat için ugrasamayacagim, imkanım olursa hazır aparattan satın alacagim......

Bu arada ilave bilgi olsun; bora bıçakları biley tasi üzerine bir imalat aşamasında.... Erdal usta söyledi, nasıl birşey olacak, kaç lira olacak bilmiyorum...

Yeniden teşekkürler...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben teşekkür ederim :smiley:

Umarım benzer bir açı sabitleme tekniği kullanmışlardır, böyle bir aparatla herkes profesyonel kalitede bileme yapabileceğinden iyi satar bence...

Merhaba yaptığınız şeyi hayranlıkla okudum.Ellerinize sağlık.Tam bende böyle birşey yapmak istiyorum ama örneğin raf ayaklarını araştırdım sizinki gibi bulamadım. ve şu uzun demir parça. Yardımcı olma şansınız varmı.Bende bu aletten yapmak istiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri