Bf Goodrich At Ve Maxxis At Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okanokan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 226
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,866

Etiketler
var sanmıyorum yapılan her işlemin bir çıktısı olur aracı yükseltirsiniz hız limitleriniz viraj döngünüz kayıp olur lastikleri büyütürsünüz fren yükünü arttırısınız zemine göre negatif ve pozitig etki yaratır uzar gider böyle ben yapılanları yanlış demiyor yapılan işleme yaptık oldu seklinde yaklaşımı pek anlamıyorum bu tecrübe değildir.
tecrübe yaşanmışla ilgili değil öğrenmeyle ilgilidir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben tecrübe etmediğimi öğrendim demem!!(dikkat çekiyorum)
Aracın üzerine stiker bile yapıştırsan değişiklik yapmış olursun..kaldıki modifiyeden bahsediyoruz arcın fabrika verileri değişiri tartışmanın mantığı yokki .
Tornavida tutmayı bilmeyen adamın eline anahtar veripte yaptı oldu diyende yok zaten..bu platforda şuan yaptığımız gibi her işlem önce araştırılıp tartışılıp bilgi alışverişi sonrasında karara bağlanıyor ya uygulanıyor ya vazgeçiliyor..sadece yaptıklarımızı yaşadıklarımızıda paylaşmıyoruz örneğin bu lastik konusuna dahil olduktan sonra yabancı formlarda biraz araştırdıktan sonra sahip olduğunuz aracın dana değişimi olmadan 35 lastik takıldığını öğrendim..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Japon american kore ve şuan da Alman 4*4 e bindim haliyle hepsinin ortamına girdim (sanayi) hiç elinde çıktıyla gelen görmedim .. giren yer belli çıkan yer belli siz burayı kaçırıyosunuz ben araçların orjinal hali ile kullankmından bakımından tamirinden bahsetmedim hiç bizim olayımız zaten araziye uygun modifiye..yükseltirsin neyle yaparsan yap virajlarda salar kendini sepet koyarsın ses yapar rüzgarda sallar ne takarsan tak lastik büyütürsün yakıt artar kilit takarsın dananın ömrü kısalır yada değiştirmek zorunda kalırsın vs vs herşey değişir

Bizde bisi ogrenelim.Nedir bu dana hocam.Bildigimiz bizim tek bi dana var

Sent from my iPad using Tapatalk

Ben ciddi soruyorum.Haa birde " spacer" hazir bileni bulmusken ögrenelim.

Ben ciddi soruyorum.Haa birde " spacer" hazir bileni bulmusken ögrenelim.

Senin hoşlanmadığın görüntü için jantla porya arasına konur hem görsel için hemde lastik büyütme işlemi sonrasında tam turlarda sürtmeleri önlemek için

ezbere yapılıyor demekki dededen toruna aktarma aman dikkat göçer giderler vahim durum oluşur
Burada kayıt altında kalıyor çoçuklara miras biraz da teknik veri oldumu tadından yenmez.

Japon american kore ve şuan da Alman 4*4 e bindim haliyle hepsinin ortamına girdim (sanayi) hiç elinde çıktıyla gelen görmedim .. giren yer belli çıkan yer belli siz burayı kaçırıyosunuz ben araçların orjinal hali ile kullankmından bakımından tamirinden bahsetmedim hiç bizim olayımız zaten araziye uygun modifiye..yükseltirsin neyle yaparsan yap virajlarda salar kendini sepet koyarsın ses yapar rüzgarda sallar ne takarsan tak lastik büyütürsün yakıt artar kilit takarsın dananın ömrü kısalır yada değiştirmek zorunda kalırsın vs vs herşey değişir

ezbere yapılıyor demekki dededen toruna aktarma aman dikkat göçer giderler vahim durum oluşur
Burada kayıt altında kalıyor çoçuklara miras biraz da teknik veri oldumu tadından yenmez.

Abi tamam pes ya anlamak istemiyosun yada dalga geçiyosun..herşey deneme yanılma yöntemiyle geliştirilip sonra kağıda aktarılır..hepsinin belli bi sistemi var çok güzelde bi söz var çıraklığını yapmadığın işin ıustalığını yapamazsın

bir söz daha var her koyun kendi bacağından asılır diye.
konu anlamamakla alakalı değil sadece sadece yapılan işlemin fizik kuralı yazacak sekilde olmasada bir teknik çıktısı olmalı diye yazıyorum.Kabul görür görmez ayrı konu tercih meselesi diyelim.
Her yazılan doğru olmadığı gibi her yapılanda doğru olmayacaktır.

yerden yuksekligini olcmedim ama lastigin yanagi kalinlasacagi icin (255/60/18'den 265/70/16'ya) lastik capi neredeyse ayni kaliyor, hatta 16'da takacagim lastikle 12mm fazlalik bile oluyor. Yani bu acidan 16 olmasinda yukseklik olarak bir sikinti cikmaz ama dikkat etmem gereken baska bir husus varsa haberim yok.

Nissanin parca konusunda sikintili oldugunu biliyorum ama yan sanayi ya da ucuz parca nereden bulunur emin degilim. aklima istanbul bostanci sanayi ve benzeri yerlerde ki cikmacilar geliyor ama bilemiyorum yine de ne kadar ucuza gelir.

Ankara bana uzak oldugu icin yolumun pek dusecegini sanmiyorum, ancak netten bakabiliyorum baska sehirde varmi diye, onlarinda ilanlari yok anlasilan sansima. Ama en azindan artik o tarafa giden birine denk gelirsem git bak diyebilirim. Bir umut isigi yandi :smiley:)

aracim otomatik. asiri tikali sehir ici dur kalk trafikte 9 litre civari, ama yeni daha arac o yuzden motor acildiktan sonra az da olsa duser diye tahmin ediyorum. tikali olmayan normal sehir ici kullaniminda da 7-7.5 gibi. uzun yolda da eger 110 civari sabit gidersem 6'yi az geciyor

Baska birseye bakarken buldum.Ankara da yucel oto sanayi var.Cikma pick up parcasi satiyor.jant bir sorun derim 0 312 354 55 57.adres blgileri nette de cikiyor.

Arkadaşlar şimdi hangi lastiği alıcaz AT olarak :smiley:) Maxxis AT980 hakkında iyi yorumlar var fiyatıda gayet güzel BF e göre yani yada başka önereceğiniz bir lastik varmı ? Çünkü bende offroad yapmıyorum gezi ve gündelik kullanım için almak istiyorum yolda kalmıyım sizler bana nasıl yardımcı olabilirsiniz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri