Bf Goodrich At Ve Maxxis At Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okanokan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 226
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,867
Rakamlar cok iyi.Bu arac np300 olarak cikan yeni kada mi yoksa d40 olan bizim kasalardan mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
rakamlar benim de bekledigimden iyi cikti aldiktan sonra, o yuzden simdilik gayet memnunum
np300 olarak cikan yeni kasa.
ama alt paketlerinde motor gucu daha dusuk (190bg cift turbo vs 160bg tek turbo), onlarda tahminimce yakit daha fazla olabilir cunku arac 2 tonun az ustunde

Etiketler
Nihayet nissan kanayan yara olan otomatik vitesdeki yakit isine el atmis gecde olsa.Guzel haber.Gule gule kullanin allah kaza bela vermesin

Kasa çok iri olduğu için 265 çokda heybetli durmaz bence o yüzden yükseklik sordum yanak yüksekliği 70 az gibi bi arkadaşım hilüxe (yeni) 275/85/16 taktı anca oldu diyebilirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nihayet nissan kanayan yara olan otomatik vitesdeki yakit isine el atmis gecde olsa.Guzel haber.Gule gule kullanin allah kaza bela vermesin

amin cok sagolun.
sanzimani 7 ileri yapmislar, ve max tork (450nm) 1500 devirden itibaren var, sanirim bu ikisi etken yakita. tabi komple yeni bir motor olmasininda etkisi vardir. gerci motor da renault'tan alinma ama :smiley:

Kasa çok iri olduğu için 265 çokda heybetli durmaz bence o yüzden yükseklik sordum yanak yüksekliği 70 az gibi bi arkadaşım hilüxe (yeni) 275/85/16 taktı anca oldu diyebilirim

O konuda haklisiniz, yani camurlukta daha bosluk kalacak ve aslinda benimde en basinda istegim o kadar buyutmekti lastigi. ama yukarida yazdigim gibi %3 oranini gecmek tavsiye edilmedigi icin o hevesim kursagimda kaldi. Aslinda araci tek ben kullansam cok umrumda olmaz o kadar buyuk lastik takmanin eksileri, ama esim de kullandigi icin ve daha once tecrube edip gorme sansim olmadigindan risk almayayim diyorum

Bilmem katilir misin ama benim fikrim bu aractaki donanim ve lastik isi biraz göz zevki birde arabaya gideriyle alakali. Ornegin kendi aracim hicbir offroad donanimi olmadigi icin( snorker, yukseltme, sepet, farkli bir tampon v.s.) orjinalden cok iri bir lastigi ben yakistiramiyorum.tabi bu sahsi fikrim.Haa aracla ve kasayla oynanmis araclara yakisiyor mu yakisiyor.ama hicbirsey olmadan tek basina koca bir lastik en azindan nacizane ben pek sevemiyorum.

Isin yakit, konfor kismina hic girmiyorum bile

Sent from my iPad using Tapatalk

görselden ziyade teknik veri önemlidir benim için de

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanlız bişeyi düzeltmek isterim komforda kaybınız olmadığı gibi güvenliğinizde artıyor ..görseline bişey diyemem zevk meselesi ama şunu söyleyim aksesuarın başlangıç noktası bence mt kullanılmıyacaksa sizin araçlarda yükseltmeye gerek yok şnorkel ve sepet ve led bar yeterli..
Zehir tam anlamıyla kana karışınca yükseltme dodik vinç derken

görselden ziyade teknik veri önemlidir benim için de

Teknik veriler aracı fabrikasyon tutar unutmayın !!
Biz kamyoneti arazi aracı haline getiren aksesuar ve modifiye ekipmanlarını konuşuyoruz

sondaki ünlemleri tam anlayamadım.
ekipmalarda görselden, yaptık oldudan yanı sıra dayanağı olan bir veriye ve tekniğe dayanmalı diye düşünüyorum.
Yapılmaz demiyorum ama yapılanın açıklaması yerine oturmayan bir işlemi anlamam zor.

Teknik veriler aracı fabrikasyon tutar unutmayın !!
Biz kamyoneti arazi aracı haline getiren aksesuar ve modifiye ekipmanlarını konuşuyoruz

Aslinda ayrim tamda arazi tasiti mi yoksa arazi tasiti gorunumlu sehir araci mi istiyozla basliyor.

Offroadla ugrasmayan biri icin arac ustundeki ekipman alet edavat bana askeri birlikte full donanimla gezip hamballigini yapan ama birligin bir adim otesine gitmeyen askeri hatirlatiyor.

Mesela dunya geneli gezginlere bakiyorum.Adam aracla 100.000 km yapmis colleri gecmis, kitalari bitirmis bizim memlekette asfaltta gezen arazi arabalarinin yari doneniminda.Haa dedigim gorseli icinse eyvallah lafim yok ama arabaya onca yuk cebe bi ton masraf.Adamin zevki mi eyvallah lafimiz yok ama 30-40 bin tl harcayip asfalttan otesini gormeyen araclarada uzuluyorum.Bir diger boyutu milleyetcilik boyutuki bu alet edavatin satan bayi ve uzerindeki kdv harici memlekete 1 kurus getirisi yok.

sondaki ünlemleri tam anlayamadım.
ekipmalarda görselden, yaptık oldudan yanı sıra dayanağı olan bir veriye ve tekniğe dayanmalı diye düşünüyorum.
Yapılmaz demiyorum ama yapılanın açıklaması yerine oturmayan bir işlemi anlamam zor.

Sondaki ünlemler dikkat çekmek içindi ..anlattıklarımın hiçbiri aracın kullanım kitapçığında yazmaz zaten hiçbir offroad uygulamasıda yazmaz bunların tümü araştırma ve uygulama ile edinilen tecrübelerdir..siz hiç bi aracı offroad modifiyesi yapmamışsınız ki herşey için teknik veriler var sanıyosunuz 800 euro verip aldığınız yükseltme kitini yeri geliyor tornacıya götürüyorsunuz ..yani herşey kitaba uygun olmuyor

Bu kadar 3 lu sohbetin uzerine ben videolarini begendigim bir iki youtube kanal paylasayim da gozumuz senlensini; Intents Offroads adiyla aratirsaniz cikiyor.Ozellikle onceki videolar guzel

Sondaki ünlemler dikkat çekmek içindi ..anlattıklarımın hiçbiri aracın kullanım kitapçığında yazmaz zaten hiçbir offroad uygulamasıda yazmaz bunların tümü araştırma ve uygulama ile edinilen tecrübelerdir..siz hiç bi aracı offroad modifiyesi yapmamışsınız ki herşey için teknik veriler var sanıyosunuz 800 euro verip aldığınız yükseltme kitini yeri geliyor tornacıya götürüyorsunuz ..yani herşey kitaba uygun olmuyor

800 euro verip tornaciya goturmek:smiley:))
Uykularim kacar uyuyamazdim heralde

var sanmıyorum yapılan her işlemin bir çıktısı olur aracı yükseltirsiniz hız limitleriniz viraj döngünüz kayıp olur lastikleri büyütürsünüz fren yükünü arttırısınız zemine göre negatif ve pozitig etki yaratır uzar gider böyle ben yapılanları yanlış demiyor yapılan işleme yaptık oldu seklinde yaklaşımı pek anlamıyorum bu tecrübe değildir.
tecrübe yaşanmışla ilgili değil öğrenmeyle ilgilidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri