Bf Goodrich At Ve Maxxis At Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okanokan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 226
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,873
Bence ticari amaçlı bi yaklaşım o kar simgesini son yıllarda offroad hastalığı kanser gibi heryeri sardığı için koydular çünkü kamyonetler takamıyordu..bunu yıllar evvel yokohama düşündü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cumartesi yükseltiyorum aracı :smiley:) Ömrü mü yedin yükselt yükselt diye get getirtmiştim USA den onları taktırıcam taktırdıktan sonra bana 30x9,5x15 uyar değilmi bir sorun olmaz lastikleride alayım diyorum şimdiden

Etiketler
Cumartesi yükseltiyorum aracı :smiley:) Ömrü mü yedin yükselt yükselt diye get getirtmiştim USA den onları taktırıcam taktırdıktan sonra bana 30x9,5x15 uyar değilmi bir sorun olmaz lastikleride alayım diyorum şimdiden

Taktır taktır iyi olur..belki tam turlarda hafif bi sürtme olabilir ama çok hafif

O nasil bir lastik 30x9.5x15 beh beh beh!!!bunun anladigim dildeki karsiligi nedir 2...x...x 15 e vurdugumuzda

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence ticari amaçlı bi yaklaşım o kar simgesini son yıllarda offroad hastalığı kanser gibi heryeri sardığı için koydular çünkü kamyonetler takamıyordu..bunu yıllar evvel yokohama düşündü

Biraz goggle u karıştırdığımda üç tepe içerisindeki kar işaretinin verilme şartları olduğuna ulaştım.bu 1999 Yılında Amerika Teker birliği tarafından oluşturulan bir mevzuat ile USA ve Kanadadaki lastik yönetmeliklerine göre gerçek Kış lastiğini tanımlamak için oluşturulduğunu ifade etmişler.Bu işareti bir lastiğin alabilmesi için normal lastiğe göre kar, buz ve değişken yol şartları üzerinde standart bir lastikten hem çekişte hemde frenlemede % 7 ile 30 arasında farklı kategorilerde daha başarı şartı arandığını bunu geçen tekerlere verildiğinden bahsediyor.Bu işareti olmayan ancak M+S işareti olan Off Road, All Terrain ve Dört Mevsim lastiklerinin bu testten kalabildiğini bu sebeple şimge hakkı verilmediğinden bahsetmişler.

Yani işin özü, sonuç itibariyle ülkemizde ticari olarak algılasakda, Gerçek Kar lastiği olarak ifade ettiğimiz ve kış döneminde kullanımı zorunlu olan lastiklere uygulanan testleri geçtiğine dair vurulan bir damga.Bildiğim kadarıylada şuan sadece belli All Terrain A/T lastiklerinde var.

Almadan bu kadar detaylı incelememe rağmen KO2 aldığıma birkez daha memnun oldum.

Son düzenleme:

Biraz goggle u karıştırdığımda üç tepe içerisindeki kar işaretinin verilme şartları olduğuna ulaştım.bu 1999 Yılında Amerika Teker birliği tarafından oluşturulan bir mevzuat ile USA ve Kanadadaki lastik yönetmeliklerine göre gerçek Kış lastiğini tanımlamak için oluşturulduğunu ifade etmişler.Bu işareti bir lastiğin alabilmesi için normal lastiğe göre kar, buz ve değişken yol şartları üzerinde standart bir lastikten hem çekişte hemde frenlemede % 7 ile 30 arasında farklı kategorilerde daha başarı şartı arandığını bunu geçen tekerlere verildiğinden bahsediyor.Bu işareti olmayan ancak M+S işareti olan Off Road, All Terrain ve Dört Mevsim lastiklerinin bu testten kalabildiğini bu sebeple şimge hakkı verilmediğinden bahsetmişler.

Yani işin özü, sonuç itibariyle ülkemizde ticari olarak algılasakda, Gerçek Kar lastiği olarak ifade ettiğimiz ve kış döneminde kullanımı zorunlu olan lastiklere uygulanan testleri geçtiğine dair vurulan bir damga.Bildiğim kadarıylada şuan sadece belli All Terrain A/T lastiklerinde var.

Almadan bu kadar detaylı incelememe rağmen KO2 aldığıma birkez daha memnun oldum.

Ben genelleme yapmadım mutlaka gerçekten fark yaratıcak değişiklikler yapan olmuştur belkide ama zaten bu değişikliği de benim söylediğim gibi tabiki söylemeyecekler ko ile ko2 arasındaki fark bana kalırsa sadece o simge ve amaçta ticari geçen araçlarıda kitleye eklemek

Ben genelleme yapmadım mutlaka gerçekten fark yaratıcak değişiklikler yapan olmuştur belkide ama zaten bu değişikliği de benim söylediğim gibi tabiki söylemeyecekler ko ile ko2 arasındaki fark bana kalırsa sadece o simge ve amaçta ticari geçen araçlarıda kitleye eklemek

Walla bahanesiyle süper siteleri buldum. Sitelerde daldım gittim.Tam da farklarından bahseden bir yazı okuyordumki siz yazdınız şöyle diyor ;

KO ya göre
-Gorecard teknolojisiyle %20 daha güçlü ve dayanıklı yanaklar
-%15 daha uzun asfalt ömrü
-%10 çamur, % 19 kar performansında artış
-Kısa adı TRAC olan Kanada Lastik Federasyonu Kış standartlarını karşılayan Kış performansı

KO2 yi incelerken bulduğum içi dolu dolu sitelerden biride size gelsin;

Home

Telin azizligine ugradim.Hafta sonunda kisa bir video vardi ancak ekleyemedim buraya.
Instagramdan cazzcazzy/ gokhan yucel kullanici adimi aratirsaniz videoyu gorebilirsiniz.

Son düzenleme:

30/9,5-15'in tam karşılığ metriğe çevirince 241/79R15. Bu ebatta sanırım bulamazsınız :smiley: Yakın olarak 265/70R15 ya da 255/75R15(varsa) olabilir sanırım. %3 fark olabilir derseniz lastik değişiminde 255/70R15'de olur.

30/9,5-15'in tam karşılığ metriğe çevirince 241/79R15. Bu ebatta sanırım bulamazsınız :smiley: Yakın olarak 265/70R15 ya da 255/75R15(varsa) olabilir sanırım. %3 fark olabilir derseniz lastik değişiminde 255/70R15'de olur.

255/70/15 30.5 yapar tak artık al artık yorulduk yahuu

255/70/15 30.5 yapar tak artık al artık yorulduk yahuu

Takıcam merak etme birisine soruyorum 235 diyor birisi 245 diyor kardşeim bu nasıl iş yahu :smiley:) Ben yorum yazmıcam artık şaka bir yana 4 lastik alıcam 4 tane de 16" jant istiyorum para delikli hepsini bir alıp ondan sonra taktırıcam 1.75" get aldım onları taktırıcam o yüzden hangi ebat'ta lastik almakta fayda var :smiley:

Eyvallah üstadım keşke böyle yazsalar ve açıklasalar teşekkür ederim.Ayrıca standart araçta 225/70/15 benimki en fazla kaç takılabilir yada bunun bir tablosu varmı ? A/T lastik alıcam o yüzden soruyorum.
Gene benim forumdaş kızacak taktır şu getleri diye :smiley:))

Spacer i ogrenmistik.Ders 2.Nedir bu "get".Bizim memlekette bi "ged basimdan" tabiri varda bu baska olsa gerek

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri