Bf Goodrich At Ve Maxxis At Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okanokan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 226
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,894
Baya uzun uzun konustuk.Ben ogrendigimi paylasayim.Kumho at51.Ben olcusu denk gelmedigi icin BF siparisi verdim.Delta lastikde Kumho var.Arayip fiyat alabilirsiniz.Arac nedir?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Merhaba hocam öncelikle 5 arazi aracında 6 marka at lastik kullanan bir kullanıcınıyım hala almadıysanız eğer kararınızı şuna göre verin..
Herkes üstün körü kendi yavrusunu pamuğum diye öneriyor böyle bilgilendirme olmaz bence..
Bf 600 liradır artısı maxxis gibi lassa competus gibi bir kış geçirince sertleşmez fiyat farkıda bu yüzdendir zaten...kuru arazide çok büyük fark yaratmaz çamurda ise tüm at ler zayıftır zaten ama ben sıralamayı cooper ,yokohama,bf,maxxix ,kumho olarak yazarım asfaltta karda buzda sıralamam bf,cooper,kumho,yokohama,maxxix olarak..
Öncelikleriniz ve kullanım şartlarını düşünüp keseye uygun olana bakın ..
Eğer benim gibi ızun vadeli düşünmeyenlerdenseniz maxxix taktırıp geçin yoook ben uzuuuunca binerim aracıma derseniz bf yada cooper alınki seneye yahu bu lastik niye tutmuyor demeyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
yokohama geolander 265 60 18 ile finali yaptık, deneyimleri paylaşırım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baya uzun uzun konustuk.Ben ogrendigimi paylasayim.Kumho at51.Ben olcusu denk gelmedigi icin BF siparisi verdim.Delta lastikde Kumho var.Arayip fiyat alabilirsiniz.Arac nedir?

ZJ 1995 model benim araç standart kullanıyorum aracı USA den get getirttim ama onlarıda taktırmadım Hale'n ))) karar veremiyorum bir türlü orjinalliğini bozmak istemiyorum aracın. Lastik ölçülerim standart benim 225/75-70/15 olacak ama bulmak zor oluyor onun yerine 215/75/15 bakıyorum.Maxxis 771 yada 980 almak niyetim ama yokohoma yada baktım yazlık A-T yazıyor açıklamasında

ZJ 1995 model benim araç standart kullanıyorum aracı USA den get getirttim ama onlarıda taktırmadım Hale'n ))) karar veremiyorum bir türlü orjinalliğini bozmak istemiyorum aracın. Lastik ölçülerim standart benim 225/75-70/15 olacak ama bulmak zor oluyor onun yerine 215/75/15 bakıyorum.Maxxis 771 yada 980 almak niyetim ama yokohoma yada baktım yazlık A-T yazıyor açıklamasında

Ben senin üzerine 2 zj bi frontera aldım hepsini de yükselttim taktır artık şu getleri git 255/70 15 taktır bi heybetlensin

Ah düşün artık Amerika'dan aldım getleri taktırıcam diye Hale'n arabanın bagajında duruyor yoksa bende heybetlensin istiyorum))) maşallah 3 araç ben Hale'n bir deyim aynı araç duygusal bağ kurduk manitayla ))) şimdi lastik alıcam ama ne alacağıma karar veremedim. Büyük ihtimal maxxis alıcam ama hangi modeli insanlar tecrübelerini yazınca onlardan etkilenip diğer markadalara yönelmiyor değilim.

yokohama geolanderle ilk 2 haftalık deneyim ve 1000 km sonunda lassa comoetus h/t 255 60 15 lastiğe göre çok daha stabil bir sürüş ve tek seferde tutan balans ayarını söyleyebilirim. lassa ile son 3 ayda en az 5 kez 4 lastik balans ayarı yaptırdığım halde (5x50 tl=250) yine de yolda vibrasyonla konforsuz bir kullanımı vardı. geçen şubatta alınmış ve 35 000 km yapmış bir lastik için hiç de iyi bir karne veremeyeceğim. bir daha para verip alır mıyım ?
tabi ki asla

yokohama geolanderle ilk 2 haftalık deneyim ve 1000 km sonunda lassa comoetus h/t 255 60 15 lastiğe göre çok daha stabil bir sürüş ve tek seferde tutan balans ayarını söyleyebilirim. lassa ile son 3 ayda en az 5 kez 4 lastik balans ayarı yaptırdığım halde (5x50 tl=250) yine de yolda vibrasyonla konforsuz bir kullanımı vardı. geçen şubatta alınmış ve 35 000 km yapmış bir lastik için hiç de iyi bir karne veremeyeceğim. bir daha para verip alır mıyım ?
tabi ki asla

Güzel bir deneyim olmuş yokohama daha iyi diyebiliriz o zaman :smiley:

"Yerli mali yurdun mali herkes onu kullanmali" cocukluk soylemimizi sevsem ve yapmaya calissamda boyle durumlar tezatlik olusturuyor.
Ornegin bu sonucu bir Lassa kullanici yorumu olarak lassanin bir yetkilisine ulastirilsa, birseylere kapi acar mi yada iyilestirme adina onem arz eder mi.

Son düzenleme:

Lastiklerim geldi.Bugün hem denemek için hemde orman, dağ havası almak için şehir dışında 1850 metre yükseklikte bir köy ormanına gittik.Köye kadar yol açılmış olmasına rağmen köyden sonra ormana doğru 1-2 traktör izi haricinde giden gelen hiç olmamıştı.Traktör ile gidip gelen arkadaşında eşliğinde(ki benim araca binerken abi 4 çeker traktörle zor çıktım istersen gel gitmeyelim uyarısını dikkate almadan çıktık.Yukarda arkadaşın şaşkınlığı görmeye değerdi) yaklaşık 6 km lik kar ve yer yer buzlu kar kaplı % 20 lere varan eğimdeki yolu(araçtaki eğim ölçerin ifadesi:smiley: bir iki yerde dur geri ileri yapmak zorunda kalsam da deyim yerindeyse zorlanmadan çıktık.

Başlarda 4x4 de hafif arkasını yolun dışına doğru kayma eğilimi göstersede ağır dört çekerde son derece keyifli ve tatminkardı.Yukarıya vardığımda ezilmemiş yerdeki gördüğüm kar ise yaklaşık 40 cm idi.Aracın izini incelediğimde de dif kısımlarının karı 10-15 cm kadar batarak kürediğini farkettim.Aynı yerde kar lastiği neler yapardı bilmemekle birlikte beklentimi karşıladı diyebilirim.Eskiden gördüğüm taş kayaların özenle ortalayıp geçerken bu sefer hiç kaygı duymadan sürmekte ayrı keyifti.

Ancak lastikle ilgili gördüğüm birşey yanak yazısı.KO ya göre küçülmüş yada benim lastikler 17 jant kısmen ince yanak olduğu için büyük jantlara küçük yazıyorlar :smiley:

Asfaltta eski asfalt lastiklerinden farklı bir ses duymadım.Sadece tümsek ve çukurlardaki tepkisi biraz daha sert.Yakıt değişimini henüz gözlemleyecek kadar kullanmadım

Lastiklerim geldi.Bugün hem denemek için hemde orman, dağ havası almak için şehir dışında 1850 metre yükseklikte bir köy ormanına gittik.Köye kadar yol açılmış olmasına rağmen köyden sonra ormana doğru 1-2 traktör izi haricinde giden gelen hiç olmamıştı.Traktör ile gidip gelen arkadaşında eşliğinde(ki benim araca binerken abi 4 çeker traktörle zor çıktım istersen gel gitmeyelim uyarısını dikkate almadan çıktık.Yukarda arkadaşın şaşkınlığı görmeye değerdi) yaklaşık 6 km lik kar ve yer yer buzlu kar kaplı % 20 lere varan eğimdeki yolu(araçtaki eğim ölçerin ifadesi:smiley: bir iki yerde dur geri ileri yapmak zorunda kalsam da deyim yerindeyse zorlanmadan çıktık.

Başlarda 4x4 de hafif arkasını yolun dışına doğru kayma eğilimi göstersede ağır dört çekerde son derece keyifli ve tatminkardı.Yukarıya vardığımda ezilmemiş yerdeki gördüğüm kar ise yaklaşık 40 cm idi.Aracın izini incelediğimde de dif kısımlarının karı 10-15 cm kadar batarak kürediğini farkettim.Aynı yerde kar lastiği neler yapardı bilmemekle birlikte beklentimi karşıladı diyebilirim.Eskiden gördüğüm taş kayaların özenle ortalayıp geçerken bu sefer hiç kaygı duymadan sürmekte ayrı keyifti.

Ancak lastikle ilgili gördüğüm birşey yanak yazısı.KO ya göre küçülmüş yada benim lastikler 17 jant kısmen ince yanak olduğu için büyük jantlara küçük yazıyorlar :smiley:

Asfaltta eski asfalt lastiklerinden farklı bir ses duymadım.Sadece tümsek ve çukurlardaki tepkisi biraz daha sert.Yakıt değişimini henüz gözlemleyecek kadar kullanmadım

Güle güle kullanın

Çok saolun.yardımınız için ayrıca teşekkürler

Ne demek her zaman varsa bildiğimiz paylaşalım ki çoğalsın..tabi bildiklerimizi teknik veriler olarak kağıda dökemedik çeşitli formüller ile matematik hesapları yapmadık ama yinede öğrendik

BF mi aldınız siz KO2 mi büyük ihtimal bende aynısından alıcam

Güle güle kullanın

BF KO2 :smiley:

BF Goodrich in piaya da benim bildiğim All Terrain T/A olarak 2 adet AT lastiği var. Bunlardan sonuncusu KO2 yeni olan, KO ise ilk cilan eski olan.Yanak dayanıklılığı başta olmak üzere geliştirilmiş bir takım özellikler ile KO2 çıkmış olsada inceleme esnasında benim için en önemli özellik üzerinde "Kar Simgesi" olmasıydı.Lastiği görmemekle birlikte sitesinden incelediğim kadarıyla KO de Kar simgesi yok yani Kış kullanımına uygun değil yada uyugunsada belgeli bir onayı yok.

Son düzenleme:

BF KO2 :smiley:

BF Goodrich in piaya da benim bildiğim All Terrain T/A olarak 2 adet AT lastiği var. Bunlardan ilki KO2 yeni olan, KO eski olan.Yanak dayanıklılığı başta olmak üzere geliştirilmiş bir takım özellikler ile KO2 çıkmış olsada inceleme esnasında benim için en öenmli özellik üzerinde "Kar Simgesi" olmasıydı.Lastiği görmemekle birlikte sitesinden incelediğim kadarıyla KO de Kar simgesi yok yani Kış kullnımına uygun değil yada belgeli bir onayı yok.

Bence ticari amaçlı bi yaklaşım o kar simgesini son yıllarda offroad hastalığı kanser gibi heryeri sardığı için koydular çünkü kamyonetler takamıyordu..bunu yıllar evvel yokohama düşündü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.