beyaz terrierimle birbirimize resmen aşığız.. aşırı bağımlı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zgenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,639

zgenel

Ana Kamp
merhabalar, 1 buçuk yaşında beyaz bir terrierim var. aramızdaki bağ çok güçlü. bu beni hem çok mutlu ediyor hem de ilerki yıllar için endişelendiriyor, kaybetme korkusu hat safhalarda. yavruluk zamanlarından beri sabah işe gidiş ve dönüş saatlerimi bilir ve ben evden çıkarken havlamaz... ama ben işten geldikten sonra herhangi bir sebepten dışarı çıkar da onu yanımda götürmezsem eve geri geldiğimde her yanı dağıtmış,kemirmiş oluyor ve üzgün buluyorum onu. çok sık çıkmıyorum dışarı, çıktıgımda da onu almaya, günlük gezintilerini yaptırmaya ve enerjisini dağıtmaya özen gösteriyorum ancak bu huylarının önüne henüz geçemedik.. dışardan yorgun argın gelip yerine serildiği, gözünü açmaya hali kalmadığı zamanlar da bile ben evden çıkacak olsam deli gibi yerinden fırlayıp gitmemem için elinden geleni yapıyor. bu konularda bilgi ve tecrübe sahibi değerli arkadaşlarımızın tavsiyelerini bekliyorum.

sevgiler

Etiketler
Ynt: beyaz terrierimle birbirimize resmen aşığız.. aşırı bağımlı

Sizi o kadar iyi anlıyorumki 1 labrador ve 1 setter sahibiyim kemirme huyları hepsinde var merak etmeyin 2 yaşına kadar böyleler maalesef..Terasta kemirmedikleri yer yok hem benim evimi hem alt komşuyu su bastı terasın karolarını kaldırmış köşeden bir yerden ordanda ilk yağmurda su doldu içerilere pimapenler artık bitme noktasına geldi neredeyse ben evdeyken hiç sorun yok ama işe gidince ortalık onlara kalınca savaş başlıyor ben gelinceye kadar butun gun sadece ikisi oluncada malum yaramazlık kaçınılmaz oluyor...Labradorumu Ankaraya bir arkadaşımın çiftliğine bıraktım geçici bir süre için fakat aklım onda sanırım onunda bende ki ortalığı yıkıp geçiyormuş hiç rahat durmuyormuş hatta evde kalan setterde o gittiğinden bu yana yaramazlıklarını 2 kat arttırdı hiç hav demeyen Ares aracımın alarm sesini duyunca başlıyor havlamaya neredeyse yarı beline kadar terastan sarkıp benide götür işe diye yalvarırcasına bakıp deli gibi havlıyor bakalım nasıl çözeceğim bu sorunu bende merakla çözüm arıyorum

National Geographic Channel'da Köpeklere Fısıldayan adam diye bir program var. Bu programda Cesar Milan adlı bir köpek uzmanı köpekleri ile sorun yaşayan kişilerin sorunlarını çözüyor. Programı fırsat buldukça keyifle izliyorum. Her bir bölümünde 3-4 ailenin köpekleri ile ilişkilerini aile terapisti gibi ilgilenip çözüyor. Açıkcası yanlış cins, yanlış yetiştirme gibi nedenlerden kaynaklı sorunun köpeklerden değil de sahiplerinden kaynaklandığını görüyorum daha ziyade. Sonuçta tüm köpekler birer sürü hayvanı. Köpeğinizin cinsine uygun bir sürü lideri olmazsanız liderliği alıp sahiplerini gütmeye başlıyorlar. En sorunlu ilişikiler de küçük köpeklerde çıkıyormuş.

Programı şiddetle tavsiye ederim. http://natgeotv.com/tr/kopeklere-fisildayan-adam
Dog whisperer cesar millan 300 032707

cenkcc' Alıntı:
Sizi o kadar iyi anlıyorumki 1 labrador ve 1 setter sahibiyim kemirme huyları hepsinde var merak etmeyin 2 yaşına kadar böyleler maalesef..Terasta kemirmedikleri yer yok hem benim evimi hem alt komşuyu su bastı terasın karolarını kaldırmış köşeden bir yerden ordanda ilk yağmurda su doldu içerilere pimapenler artık bitme noktasına geldi neredeyse ben evdeyken hiç sorun yok ama işe gidince ortalık onlara kalınca savaş başlıyor ben gelinceye kadar butun gun sadece ikisi oluncada malum yaramazlık kaçınılmaz oluyor...Labradorumu Ankaraya bir arkadaşımın çiftliğine bıraktım geçici bir süre için fakat aklım onda sanırım onunda bende ki ortalığı yıkıp geçiyormuş hiç rahat durmuyormuş hatta evde kalan setterde o gittiğinden bu yana yaramazlıklarını 2 kat arttırdı hiç hav demeyen Ares aracımın alarm sesini duyunca başlıyor havlamaya neredeyse yarı beline kadar terastan sarkıp benide götür işe diye yalvarırcasına bakıp deli gibi havlıyor bakalım nasıl çözeceğim bu sorunu bende merakla çözüm arıyorum

teşekkür ederim paylaşımınız iiçin.. tek olmadığımı elbette biliyorum .. baksanıza sizin de farklı değilmiş .. çiftliğe bıraktıgınızı köpeğe üzüldüm geçici de olsa.. ben sadece bir günlüğüne bir arkadaşıma bıraktım.. ama yanlış yaptım. biraz da bu davranışlarımız onlarda terkedilme korkusu yaratıyormuş,hareketler de bunun dışavurum şekliymiş :( tabıkı genelleme yapmamak gerekir

CİNCİN' Alıntı:
National Geographic Channel'da Köpeklere Fısıldayan adam diye bir program var. Bu programda Cesar Milan adlı bir köpek uzmanı köpekleri ile sorun yaşayan kişilerin sorunlarını çözüyor. Programı fırsat buldukça keyifle izliyorum. Her bir bölümünde 3-4 ailenin köpekleri ile ilişkilerini aile terapisti gibi ilgilenip çözüyor. Açıkcası yanlış cins, yanlış yetiştirme gibi nedenlerden kaynaklı sorunun köpeklerden değil de sahiplerinden kaynaklandığını görüyorum daha ziyade. Sonuçta tüm köpekler birer sürü hayvanı. Köpeğinizin cinsine uygun bir sürü lideri olmazsanız liderliği alıp sahiplerini gütmeye başlıyorlar. En sorunlu ilişikiler de küçük köpeklerde çıkıyormuş.

Programı şiddetle tavsiye ederim. http://natgeotv.com/tr/kopeklere-fisildayan-adam
Dog whisperer cesar millan 300 032707
teşekkr ederim,kesinlikle dikkate alıyorum bu linki.. farkında olmadığımız,biz kaynaklı hatalardan ötürü bunları yaşamak üzücü.. petime asla kızmıyorum ama üzülüyorum cunku onun bu davranışları bensizlik kaygısıyla yaptıgını biliyorum.. onunla birlik olup aşmaya çalışacağız bakalım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR