BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 804
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,173

Etiketler
Ynt: BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

mdr' Alıntı:
Süleyman bey,

Hayatın hangi evresinde olursak olalım..Geç kalmış sayılmazyız..Ama ..karasızlık varya...o esas bizi geç bırakan. ;)
Bırak hangi karavan oursa olsun..al..gez dolaş yaşa..sonra iyisini gönlünden geçeni alırsın nasıl olsa..Beklentileri yüksek tutup hiç alamamaktan iyidir.
Fotograf makinası konusuda buna benzer..Gönlünden geçen DSLR makinayı al..bırak o iyi bu iyi..diyeni..al bir yerden başla..
Fotografı makina çekmez..insan çeker...
Ben en olmadık makinayla harika işler çıkaran çok güzel insanlar tanıyorum..Ruhunda,içinde güzel fotografı kurmuş o zaten ne makina olursa çeker..çekecek..

teferruatlara takılıp şu üç günlük dünyada geç kalmayalım...

ne güzel yazmış sayın müdür :smiley:
insanlar ellerindeki hayatın kıymetini bilip doyasıya yaşamak yerine ufak tefek şeylere takıp hayata geç kalıyorlar.
En basiti, gezmek görmeyi bile külfet sayanlar var.
Bence, olabildiğince yer görmeli ve ufkumuzu genişletmeliyiz.
Ama "önyargısız" :smiley:)

Fotoğraf mevzusuna gelince, ben fotoğrafın gezinin en büyük parçası olduğuna inanıyorum.
Fotoğraf çekmek, gezdiğiniz yerden anı toplamak demektir.
Çok güzel çek veya amatörce çek.
Fotoğraf çekmeden gezilen geziler, hafızalarda yok olmaya mahkumdur.

Saygılar.
İyi seyirler. :smiley:))

İsmail hocam size sonuna kadar katılıyorum bu konuda,yarının ne getireceği belli değil hatta yarına çıkacağımız belli değil.O yüzden imkanlar dahilinde gezip tozmakda fayda var,yaşananların bir çoğu unutuluyorda gezerken ki anılarınız hep canlı kalıyor.emekliliğime 10 sene varken şartları zorlayıp karavan sahibi olmaya çalışmam sırf bu yüzden yoksa 40 yaş sendromu değil:smiley:))) Biz seneye yapacağımız gezinin planlarını şimdiden ufak ufak yapmaya başladık bile.

Nevzat hocam görüşlerinize aynen katılıyorum..

yalnız ..birşey istiyorum şimdiden..gelecek yılki geziyi bizde planlıyoruz..Hatta eşimle düşündük " acaba Nevzat beylerle aynı zamana ve yerlere denk gelsede 2 aile olarak gezsek"...malum tipik çekirdek aileyiz.. ;D karı-koca ve kız çocuklarımız var..

Beyaz martının bakımı yapıldı.

Yag,yag filtresi degişti,hava filtresi temizdi,hava tutuldu..

Ön lastikler içten bir diş yenmiş önlere 2 lastik yeni alındı.Rot ve balans ayarı yaptırıldı..
Ön balata ve diskler ayar yapıldı arka kampanalar sökülüp ayar yapıldı..

Yaptırdıgımız stikerler yapıştırıldı..Keşke Beyaz martı stikırını biraz daha büyük yaptırsa imişim..Hele biraz geçsin olmazsa yenisini yaptırırız..

20120901 133414

20120901 133438

Teşekkürler Ebru hanım.. Belki çektigim fotograftan da olabilir.
Normalinde karşısına geçip baktıgımda fena durmuyor ama.Arkadaki ren geyigi ile aynı ebatta olmasına ragmen yapıştırılan alan büyük olunca...dogal olarak küçük gibi durdu..Bekleyelim bakalım..Nasıl olsa 4-5 tl ve 2 saatlik bir zamanda yaptırıyorum.. ;D

Seyahat Allah kısmet ederse 20 Eylülde başlıyor.10 gün sürecek..

O beyaz alanın üçte biri büyüklüğünde olabilir .Alt zemin beyaz olduğu için rengini biraz daha koyulaştırtabilirsiniz .En güzel zamanda tatile çıkacaksınız .Biz okullara başlıyoruz ,siz gezmeye çıkacaksınız olur mu ya ;D ;D ;D ;D

Şimdiden iyi tatiller .

Ölçü olarak dediginiz gibi olursa sanki daha farkedilir olucak..

Tam zamanı gibi ..evet...Bakalım..Çocuklar bizde büyük..Peşlerinden gitmeye gerek yok artık.Sizlerinde şurada ne kalmış ki..olsa olsa 8-9 yıl ;D ;D ;D degil mi :D :D

Ne yaparsınız Ebru hanım.. biz hayata geriden başladık ondan.Sizler daha erken başladınız belki ondan degil mi ama :smiley:

Herşeyin hayırlısı ..

İsmail abi hayırlı yolculuklar diliyorum.Anılarınızı merakla bekliyor olacağız.Güle güle gidin ağız tadıyla gezin diyorum....

Karavanla tanışma noktasında sizlere göre daha erkenciyiz haklısınız .Ama anne baba olabilme yaşı açısından biraz geç kaldık .Nasip olsaydı şimdi üniversite çağında bir çocuğumda olmuş olabilirdi .Ama keşkelere hayatımızda fazlaca yer ayırmayalım dersek ,en azından çocuklarımız için farklı bir bakış açısı olacaktır ileride bu geziler...

Tesbitlerinizde yerden göge haklısınız..

Ebru hanım ..Ama böylede iyidir.

Biz okul bitti 20 yaşında evlendik.Daha işe yeni girmiştik ikimizde.Hayatı çalışarak yaşayarak ögrendik.Herşeyi birebir yaşaya yaşaya sıkıntılarla ögrendik..İyide oldu.Biryerde mücadele etme,kolay yılmama-yıkılmama ,azim kazandık bu sayede ..Sefasını sonra sürmeye başladık. :D

kendim için demeyeceğim ama eşim içinde benzer şeyi söyleyebilirim .O da sınırlı imkanlarla büyümüş hayat mücadelesini kendi başına vermiş biri ve dediğiniz gibi azim ve kararlılık noktasında ona artılar ilave etmiş .Ben ise her adımımda alemin desteğini hep arkamda hissettim .Hoş o desteği çok şükür boşa çıkarmayıp biz de birşeyler yaptık .Şimdi de sağolsun eşim ister kişisel gelişim isterse sosyal gelişim noktasında olsun önümü açar .Aile olmakta böyle birşey işte ...

En değerli hazineniz ailenizle ,unutulmazanılar sizin olsun .

İsmail abi,sticker'ler çok yakışmış ve şık durmuş.Abartmaya gerek yok,boyut olarakta ideal bence,sakın dokunma ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR