BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 804
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,154
Ynt: BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

Teşekkürler Tugay bey..teşekkürler

Memleketimizde o kadar görülecek gezilecek havasını suyunu içecegimiz .koklayacagımız yaylalarımız,daglarımız var ki...
normal araçların çıkamayacagı güzel yerlerimiz bu tip araçlarla gidiyor kurdumuzu döküyoruz...

hem

TUGAY58' Alıntı:
İsmail bey Kara panterde kara panter. Maşallah güle güle kullanın kardeşim.

Etiketler

Teşekkürler Ahmet bey..

siz motosiklet..biz arazi aracı.. ;D aynı kapıya çıkıyor.. :D

VAP' Alıntı:
MAAŞALLAAAAH İsmail bey, gerçekten de Karapanter yani. Allah nazarlardan sakınsın, keyifli beraberliğiniz olsun inşallah... :smiley:

mdr' Alıntı:
Teşekkürler Ahmet bey..
siz motosiklet..biz arazi aracı.. ;D aynı kapıya çıkıyor.. :D
Yok yok, ben de bir taraftan sizlerden aldığım iteleme gücü ve buralardaki bazı arkadaşlarımın teşvikleriyle naçizane bir arazi aracı edindim sonunda ama henüz öğrenme aşamasındayım. Malum siz benden çok daha iyi bilirsiniz; 46 senelik araba sürücüsü olmak başkaaaa, arazi aracı sürmek başka (imiş)... ::smiley: :smiley:

Benim Yeti burada...
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=85998.0

bu araç süper bir çekici olurdu,böyle bir aracınız varken niçin otokaravan aldınız,6mlik bir karavan daha rahat aynı zamanda daha az masraflı "vergi,sigorta,bakım"olmazmıydı?

Suat bey merhaba,
olaya sizin baktıgınız açıdan bakılırsa dogru...

Ama birde benim penceremden..yada motokaravan sahiplerinin baktıgı şekilde bakalım.
Çekme karavanla her yere giremezsiniz,gezemezsiniz..Mutlaka merkezi bir yerde parkedip ..çekicisiyle gidersiniz.Araç +çekme karavan nereden bakarsanız 11-13 metre demektir toplam uzunluk.Bu size büyük yük demektir.Buyrun deneyin yurtdışı-yurtiçi gezileri...
Her çekme karavancının gönlünde mutlaka bir motokaravan yatar..Ergeç bunu alırlar.
vergi konusu ise ; yıllık vergi ve sigortası 650 tl gibidir.Eger bu kadar rakamları düşünecek olursak..bu işi ,bu zevki hiç yapmamak lazım derim.Avrupada seyahatte olan,gezen karavanların ezici çogunlugu motokaravandır.
Toyota Land cruiserle seyahat etmek çekici görevi vermek bana pek olumlu gelmiyor.

Bu konuda açıklayıcı bilgiler var.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58565.0

suat54' Alıntı:
bu araç süper bir çekici olurdu,böyle bir aracınız varken niçin otokaravan aldınız,6mlik bir karavan daha rahat aynı zamanda daha az masraflı "vergi,sigorta,bakım"olmazmıydı?

mdr' Alıntı:
Avrupada seyahatte olan,gezen karavanların ezici çogunlugu motokaravandır.

İsmail Bey bu dediğniz konuda eminmisiniz?
Özellikle İtalyanlar ve Türkler haricinde bence dediğinizin tam tersi bir durum sözkonusu olmasın.

Günaydın Sayın Tifa..
bu tesbitim tamamen gözleme dayalıdır.Siz de yurtdışı seyahati sırasında yollarda yada campinglerde etrafınıza bir bakın..Eger çekme karavan 1 ise motokaravan ise 3-4 dür..
Haa..eger çekme karavanlar gezmiyor..hep yerlerinde duruyorsa..o ayrı..

Tifa' Alıntı:
İsmail Bey bu dediğniz konuda eminmisiniz?
Özellikle İtalyanlar ve Türkler haricinde bence dediğinizin tam tersi bir durum sözkonusu olmasın.

Ben de size katılıyorum, eğer ki gezgin karavancılık yapılacaksa Motokaravan daha kullanışlı olmalı.
Ama uzun süreli konaklama (yazı geçirmek gibi) olacaksa tabi ki çekme, hem daha da hesaplı...

güngör' Alıntı:
İsmail bey eşiniz ve Pelin ile çok güzel bir gezi sonrası harika fotograflar ve anlatımınızla bizde sizlerle gezinize
ortak olduk. Sizlere teşekkür ederim,ellerinize ve emeğinize sağlık.

Her fotograf karesinde kasaba ve şehirlerin sakin ve dinginliği (İtalya hariç) yaşamın akışındaki huzurdan etkilenmemek
elde değil. Kotor için söylenecek çok şey olmalı ancak gitmek ve görmek,yaşamak şart. Kısmet belki bir gün diyorum.

Saygı ve selamlar.

Merhaba. Gezi yazısı sonunda , yorumları ve teşekkürleri yeni okuma fırsatı bulabildim. Okuyan herkese teşekkür ediyorum.
Çok memnun kaldığımız bir gezi oldu her şeyi ile.

İyi forumlar diyorum. ;) :D :D :D

Emeğinize sağlık...Hani derler ya içimin yağları eridi karavan almaya niyetlendiğimde çekme ile başlayıp hergeçen gün çıtayı biraz daha yükselterek semi integral'e kadar düşünsel olarak ulaştım ,fotoğraf makinasında da pentax K10 ve D80 'e niyetlenip altı ayda bir çıkan yeni modellerle sırasıyla d90,k20,k5 ve d7000'e niyetlenip d8000 geliyor diyerek hiç birine sahip olamayınca paylaşımlarınızla kaçan balığın gerçekten büyük olduğu ve beklentileri yükseltmenin anlamsızlığını bir kez daha görmüş oldum......Anı yaşamak ve geçen zamanı geriye döndürememek somut bir gerçek...
Keyifli geziler...Kalın sağlıcakla

Süleyman bey,

Hayatın hangi evresinde olursak olalım..Geç kalmış sayılmazyız..Ama ..karasızlık varya...o esas bizi geç bırakan. ;)
Bırak hangi karavan oursa olsun..al..gez dolaş yaşa..sonra iyisini gönlünden geçeni alırsın nasıl olsa..Beklentileri yüksek tutup hiç alamamaktan iyidir.
Fotograf makinası konusuda buna benzer..Gönlünden geçen DSLR makinayı al..bırak o iyi bu iyi..diyeni..al bir yerden başla..
Fotografı makina çekmez..insan çeker...
Ben en olmadık makinayla harika işler çıkaran çok güzel insanlar tanıyorum..Ruhunda,içinde güzel fotografı kurmuş o zaten ne makina olursa çeker..çekecek..

teferruatlara takılıp şu üç günlük dünyada geç kalmayalım...

carpediem69' Alıntı:
Emeğinize sağlık...Hani derler ya içimin yağları eridi karavan almaya niyetlendiğimde çekme ile başlayıp hergeçen gün çıtayı biraz daha yükselterek semi integral'e kadar düşünsel olarak ulaştım ,fotoğraf makinasında da pentax K10 ve D80 'e niyetlenip altı ayda bir çıkan yeni modellerle sırasıyla d90,k20,k5 ve d7000'e niyetlenip d8000 geliyor diyerek hiç birine sahip olamayınca paylaşımlarınızla kaçan balığın gerçekten büyük olduğu ve beklentileri yükseltmenin anlamsızlığını bir kez daha görmüş oldum......Anı yaşamak ve geçen zamanı geriye döndürememek somut bir gerçek...
Keyifli geziler...Kalın sağlıcakla

mdr' Alıntı:
Süleyman bey,

Hayatın hangi evresinde olursak olalım..Geç kalmış sayılmazyız..Ama ..karasızlık varya...o esas bizi geç bırakan. ;)
Bırak hangi karavan oursa olsun..al..gez dolaş yaşa..sonra iyisini gönlünden geçeni alırsın nasıl olsa..Beklentileri yüksek tutup hiç alamamaktan iyidir.
Fotograf makinası konusuda buna benzer..Gönlünden geçen DSLR makinayı al..bırak o iyi bu iyi..diyeni..al bir yerden başla..
Ben en olmadık makinayla harika işler çıkaran çok güzel insanlar tanıyorum..Ruhunda,içinde güzel fotografı kurmuş o zaten ne makina olursa çeker..çekecek..

Allah selamet versin, üniversite yıllarındaki bir hocam bana şunu öğretmişti (ona da kendi hocası öğretmiş):

DAHA İYİ, İYİNİN DÜŞMANIDIR!

mdr' Alıntı:

Müdürümm :smiley:
Hayata dair nede güzel özet geçmişsin öyle,tebrikler.

Ertan bey, canım kardeşim ;

Öyle degil mi ama...Bu dünyaya bir defa geliyoruz... :smiley: :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri