BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 804
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,156
Ynt: BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

Ebru hanım, Biz de ailece en çok karadagın fazla el degmemiş .budva ve KOTOR u çok sevdik.Hatta kotor çıkışı mutlaka bütün körfezi boydan boya dolaşmak en iyisi olmalı.Biz bu güzeelik karşısında mest olunca..bu ayrıntıyı atladık...şiddetle bütün gezginseverlere tavsiye ederim.
Ebru Yetim' Alıntı:
Bar yolunda sizinle birlikte park alanına girdim .Güzel bir yer bulmuşsunuz .Deniz harika görünüyor Dedem Saray-Bosna'lıydı.Tabi o zaman Yugoslavya böyle cumhuriyetlere bölünmemişti .Yinede bu topraklara dedelerimizin mekanları demek yanlış olmaz sanırım .Hp güzelliği anlatılır ama öyle tanıdığımız birinin karvanla gezmiş oluşu daha bir ilgimizi çekiyor .Kotor'u gördükçe geceleri sanırım Kotor Kotordiye sayıklamaya başlayacağız .Mustafa ile bir haftalık kaçamak yapıp gezmek bile geldi içimden .

Etiketler

Ismail Bey Selam, nacizane eger kizmazsaniz resim konusunda size kisisel bir onerim olacak.Elbette Beyaz Marti'niza en guzel resmin hangisi olacagini siz daha iyi bilirsiniz fakat ben arac uzerine yapistirilacak resimlerin reel resimler degil clipart veya logo calismasi tarzi olmasindan yanayim.Ornek vermek gerekirse..

Sbasa logo 1

LogoMulti2

45459 Royalty Free RF Clipart Illustration Of A Flock Of Seagulls Flying Against The Horizon At Sea

Logo2

Royalty free seagulls clipart illustration 1099911tn

zedzestion' Alıntı:
Ismail Bey Selam, nacizane eger kizmazsaniz resim konusunda size kisisel bir onerim olacak.Elbette Beyaz Marti'niza en guzel resmin hangisi olacagini siz daha iyi bilirsiniz fakat ben arac uzerine yapistirilacak resimlerin reel resimler degil clipart veya logo calismasi tarzi olmasindan yanayim.Ornek vermek gerekirse..

Aynı düşüncedeyim google a seagull logo yazarsanız bir sürü model gelir onlardan esinlenebilirsiniz.
Ben içlerinden ekte kini beğendim.

Sea2

Eğer beğenilirse beyaz martı için zemin mavi, martı ise beyaz olarak uygulanabilir sanırım ..
Kolay gelsin,

ismail bey benimde hanımla hayalim karavanla önce türkiye sonra yurtdışı yapmak...çok keyifli bir rotada keyifli bir gezi yapmışsınız...

paylaşan eller dert görmesin, saygılar

Teşekkürler Sezgin bey..

inşallah hayalinizi gerçekeştirirsiniz.

Aviator35' Alıntı:
ismail bey benimde hanımla hayalim karavanla önce türkiye sonra yurtdışı yapmak...çok keyifli bir rotada keyifli bir gezi yapmışsınız...

paylaşan eller dert görmesin, saygılar

Hüseyin bey, önerdiginiz şekilde deneyecegim..

bencede mavi zemin-beyaz martı hoş durur..Teşekkürler..

RÜZGAR' Alıntı:
Eğer beğenilirse beyaz martı için zemin mavi, martı ise beyaz olarak uygulanabilir sanırım ..
Kolay gelsin,

Evet ismail bey zemin mavi martı beyaz uzakdanda hoş görseli olur.

gezmen' Alıntı:
Gezi anlatımı (anlatım, bilgi, değerlendirme, yorum...) ve fotoğraflar harika; kutlarım. :smiley: (Fotoğraflar için, sanırım asıl sahibini ayrıca kutlamak gerekecek... ;D)

Bir konu, yer, ürün... hemen hemen herşey hakkında değerlendirme yapmak/yapabilmek için, diğerlerini de görmek gerekir genelde. Ülke sınırlarının dışına çıkmayan, başka bir ülkede/coğrafyada yaşamayan (benim gibi yani :-[), başka kültürlerle onların olduğu/yaşadığı yerde karşılaşmayanların, kendi ülkesi ve insanı hakkında değerlendirme yapması çok zordur (olanaksız diyemem). İpsala-Kapıkule-Cilvegözü-Gürbulak ...dan çıkış yapıldığından başlayarak kıyaslama başlar. (Her ne kadar, imparatorluk mirası, Balkanlar ve güney/güneydoğu yönümüzde, birçok ortak noktaya sahip olmayı getirse de, ayrılıklar yine de başlar.) Bu ister istemez olacaktır, insanın yapısında vardır bu. ;) Bu "başka" ile karşılaşma, yavaş yavaş, kendini, ülkesini, halkını...da sorgulamayı getirir. Çevreni (ufku) genişleyen insandan zarar gelmez değil mi?... :smiley:

Bu kıyaslama yapmayı, yurtdışına sürekli ya da geçici olarak, çalışmaya, eğitime ... gitmiş kişilerde de çok yaygın olarak görmüşsünüzdür. Hatta, bu türden değerlendirmeleri, Türk insanınca, ülkemize ve insanımıza hakaret olarak algılayanları da görmüş olabilirsiniz. Yukarıda da İsmail Bey, olası bir yanlış anlaşılmaya karşı önlem almak istemiş örneğin. ;)

Bu yıl, geçen yıl da olduğu gibi, yurtdışı geziler ve onların yazıları, fotoğrafları... bize yeni çevrenler açacak; öyle görünüyor. ::smiley: Ne demişler; "gezenbilir"!... ;)

Keşke olanak olsa da, yurttaşlarımızın tümünü demeyeyim ama en azından birçoğunu, yurtdışına gönderip, orada bir süre yaşatabilsek, gezdirebilsek!... :D ;D

Cavid Sezen

Cavid bey çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz .Gezmekte öğrenmenin ,bilgi edinmenin ,farkına varmanın yollarından biri .

Kotoru resmen fethetmişsiniz ismail bey .Hele o kuşbakışı fotoğrafımız resmn tabloluk .Onu muhakkak çerçeveletin derim .

mdr' Alıntı:
Gezi boyunca kaldıgımız kamp yerleri...gezidigimiz yerlerden bazı koordinatları veriyorum...

YUNANİSTAN
Kavala da şehir merkezi otoparkında kaldıgımız yer..Burası hem kaleyi hemde su bendine yakın bir yer.

K:40" 56' 11.74
D:24" 24'27.49

Su kemeri ..kale yolu.

K 40 56 12 06
D 24 24 55 20

SELANİK ATATÜRKÜN EVİ

40 38 07 86
22 57 15 13

MAKEDONYA
BİTOLA Atatürkün okudugu askeri okul
41 01 24 65
21 20 09 59

ohrid ulica kampı,
40 59 53 97
20 47 59 12
ohrid kalesi
41 06 53 67
20 47 28 50

struga meydanı

41 10 40 40
20 40 47 01

ARNAVUTLUK TİRAN MEYDANI

41 19 43 65
19 49 02 55

Ismail Bey sanki birkac koordinatta hata var mesala Ataturk'un evi..

zedzestion' Alıntı:

Siz elinizdeki koordinat bilgilerini google'dan alıyorsanız hatalı görünmesi normal. Google'daki koordinatlar (muhtelen güvenlik nedeniyle) özel olarak hatalı veriliyor. GPS ile alınan koordinatların hepsi google ile karşılaştırıldığında farklı görünür.

Ebru hanım merhaba,
evett..biz de aşık olduk kotora..
belki bayramdan sonra.....niye olmasın..evet belki bayramdan sonra eylülde bidaha oralara kısa tur atarız .. ;D ;D ;D

bu defa yaglı boya tablosunu yaparız.. :D :D

Ebru Yetim' Alıntı:
Cavid bey çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz .Gezmekte öğrenmenin ,bilgi edinmenin ,farkına varmanın yollarından biri .

Kotoru resmen fethetmişsiniz ismail bey .Hele o kuşbakışı fotoğrafımız resmn tabloluk .Onu muhakkak çerçeveletin derim .

Mustafa bey merhaba,
koordinatların hatalı olması durumu olabilir tabii..o kadar notlar..yazım hatasıda olabilir..
kısa zamanda tekrar gezimiz olunca gerçegini bir daha tesbit edip yazabilirim.teşekkürler.

zedzestion' Alıntı:

Bekir hocam size katılıyorum..Bazı degerler perdelenebiliyor..malum..gizlilik konusu..

TA2RX' Alıntı:
Siz elinizdeki koordinat bilgilerini google'dan alıyorsanız hatalı görünmesi normal. Google'daki koordinatlar (muhtelen güvenlik nedeniyle) özel olarak hatalı veriliyor. GPS ile alınan koordinatların hepsi google ile karşılaştırıldığında farklı görünür.

İsmail bey umarım logo istediğiniz şekilde olmuştur.Desenize bayramdan sonrada yine paylaşımlarınızla gidecez oralara iyi,ki varsınız herşey gönlünüzce olsun sevgi ve saygılarımızla.Tunay & Tugay,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri