Bergama Madra Dağı Ve Allianoi - Çaltıkoru Köyü Gezisi.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ati35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,038
Ynt: Bergama Madra Dağı Ve Allianoi - Çaltıkoru Köyü Gezisi.

Çaltıkoru'lu köylüler bize henüz yeni yaptıkları bu peynirden verdiler. Yeni yapıldığında henüz salamura devresinde oluyor.

Böyle de yenilebiliyor ama gerçek anlamda peynir olması için, en az 6 ay tenekelerde olgunlaşmaya bırakılması, lezzetine lezzet katıyor.

Yeşil tabakta ki peynir henüz salamura denilen, yeni yapılmış peynir.

Kahverengi tepside'ki ise, 7 ay olgunlaşmış olan yemeye hazır peynir. (Önce ki yıl çektiğim bir fotoğraf).

Köylüler bize ocak çayı demleyip, peynir ve bölgede "hayır" denilen pişi ya da lokma türü bir yiyecek ile ikram ettiler. Harika bir lezzet hayır+peynir+çay üçlüsü.

Tüm yorgunluğumuz bir anda yok oldu.

S6305089

S6305095

Ocak ay

2

2 1

Etiketler
Fotoğraflar site düzenlenmesi sırasında yok olmuş sanırım.

Mesajlarda ki eski fotoğrafları "Düzeltme" yaparak tekrar yükleyebiliyor muyuz?

Eğer mümkün ise, tekrar yükleyeyim mesajlara. Böyle fotoğrafsız yazılar biraz öksüz kalmış gibi olmuş. !

Tüm tüm gezi dostlarına merhaba güzel bir tanıtım yazısı olmuş 10yıldır düzenli olarak bu peyniri yiyen biri olarak size son Çaltıkorulunun numarasını paylaşmak istiyorum peyniri adresinize kadar gönderiyor saygılarımla...05389865327

Atilla Bey çok detaylı ve güzel bir keşif anlatımı olmuş. Bir keşifçi olarak teşekkürediyorum sizlere. Umarım bu güzelliklerimizi çocuklarımıza bırakabiliriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR