Benzin Ocağı Alternatif Yakıt Arayışı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oymakbaşı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,048
Önemli konu canlansın tekrar. Şimdilerde Nurgaz'ın Hekzan (Hexane) adlı sıvı yakıtı ocaklarımızda kullanmak için satılıyor. Ben Primus Multi fuel ocağımda hexane gönül rahatlığıyla kullanabilir miyim? daha önce zippo benzini ve araba benzini ile kullanıyordum. Ondan önce MSR Whisperlite vardı yıllarca otomobil benzini ile kullandım. Hekzanı daha temiz olduğunu umarak denemek istiyorum.
Teşekkürler
Bende bu konuda arayış içindeyim. Benzin istasyonunda benzin alabilmek için karakola yapılması gereken bir müracat varmış onun sonrasında ancak alınabiliyormuş yakıt. Bu prosedürler ile uğraşan oldu mu sıkıntılı bir süreç mi ? Primus pt-2 ocağım için yakıt arayışındayım.

Etiketler
Önemli konu canlansın tekrar. Şimdilerde Nurgaz'ın Hekzan (Hexane) adlı sıvı yakıtı ocaklarımızda kullanmak için satılıyor. Ben Primus Multi fuel ocağımda hexane gönül rahatlığıyla kullanabilir miyim? daha önce zippo benzini ve araba benzini ile kullanıyordum. Ondan önce MSR Whisperlite vardı yıllarca otomobil benzini ile kullandım. Hekzanı daha temiz olduğunu umarak denemek istiyorum.
Teşekkürler
Merhaba biraz geç olmuş ama Evet kullanabilirsiniz. Youtubeda aratırsanız ocağınızın enjektör memesi bazı yakıtlara göre ayarlanmıştır. Ocağınızın yanında verilmişse inceleyin; çoğu kişinin yedek sandığı püskürtücüler aslında farklı yakıtlara göre ayarlanmıştır ve farklı yakıtlarla kullanabileceğiniz düşünülerek kutuya konmuştur. Bununla ilgili doğru bilgiyi ocağınızın kullanım kılavuzunda bulacaksınız. Kullanım kılavuzu yoksa internetten; özellikle de ocak markasının internet sitesinden bulmanız mümkün olabilir.

Gittikçe Walking Dead dizisi gibi yaşamaya yaklaştığımız için evde biraz stoklamak için normal gazyağı (havalı ismi kerosene) arıyorum. Anadolu Yakasında bir kaç benzinciye baktım ama bulamadım. Nalburlarda satılanlar var ama farklı çeşitlerde. Galiba çoğu katkılı, etiketsiz şişede rengi mavi ve benzin gibi kokanın fiyatı 1lt 30tl. Başka bir nalburda bulduğum, şeffaf renkte, kokusu bildiğimiz gazyağı gibi olanın etiketli şişesinde, kerosen yazıyordu. Fiyatı 1lt 60tli. Aşağıdaki link kargo ile gönderdiğini söylüyor ama ürün nasıl bilmiyorum. Nerden bulacağız bu gazyağını:smiley:

Büyükçekmece’deki Başlangıç Petrol’den aldım gazyağını ama ocaktaki performansını beğenmedim. Gazyağı çok kirli yanıyor, is bırakıyor. Ön ısıtması vakit alıyor. Eskiden Zippo benzini ile giderdik dağa, artık çok pahalı. Saatçi benzinini eğer white gas bu ise hiç kullanmadım. Onu deneyeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR