Benzin Canavarı Nasıl Terbiye Edilir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cazzcazzy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,913
selam navara cılar
bir şey ögrenmek istiyorum .2008 model 4x2 ile 4x4 m.t.v si arasında ki fark nedir nasıl hesaplanıyor.

4x4 2008 model düşünüyorum.tesekkurler.

Etiketler
selam navara cılar
bir şey ögrenmek istiyorum .2008 model 4x2 ile 4x4 m.t.v si arasında ki fark nedir nasıl hesaplanıyor.

4x4 2008 model düşünüyorum.tesekkurler.
Merhaba
4x2 MTV panelvan sınıfından hesaplanıyor.Aracınız 9 yaşında senelik ödeyeceğiniz tutar 1.035 TL. Benim aracımda 2009 4x2 SE modeli.
4x4 MTV Arazi aracı olarak geçmekte.Aracınız 9 yaşında senelik ödeyeceğiniz tutar 1.958 TL

Yakıt tüketimi nerelerde aracınızın?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şehir içi 9 civarı, fotoğrafını çektim az önce, ekte bakabilirsin. Şehir dışı 7.2'yi gördüm 100 km'de

IMG 1669

Yakıt tüketimi nerelerde aracınızın?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Selamlar cazcazy ve navaracılar dün itibari ben de 2008 navarama kavuştum.ilk izlenimim tüplü xtrail sonra süper cazcazy bey bana daha önceden söylemişti.1000 km yaptım şehir dışı aldığım yakıt durumunu paylaşmak istedim.biraz fazla geldi bana.1000 km 567 lira mazot 126 litre .hız. Çoğunlukla 100-150 km arası lastik 285-70-17 ve yükseltilmiş araç bagajda 4 lastık ve 2 yolcu .birde birşey daha sormak istiyorum.lastık ölçüleri büyük olunca km bilgisinde sapma oluyorum.teşekkürler

Fuatcemal araban hayırlı olsun öncelikle. Aramıza hoşgeldin.Forumda aktif D40 navaracılar bir elin parmağını geçmiyor gördüğüm kadarıyla, bildiğim edindiğim ne varsa severek paylaşmaya çalışırım.

1000 km de 126 dediğin 12.6/100 km ye denk gelirki yüksek. Senin araç dur kalklar ile istanbul trafiğinde 14-15 lt görür buda yüksek bir rakam. Lastik ölçülerin, yükseltme kiti kısacası orjinallikten ne kadar uzaklaşırsan maalesef araçın yakıtıda o oranda artabilir. orjinal lastiğin 255/65/17 olduğunu düşündüğümüzde özellikle asfalta basma alanındaki artış direk sürtünme ve yuvarlanma direnci olarak aracın daha fazla yaklasında etkendir. Sormuş olduğun lastik ölçüsündeki değişim gerçek hızdan farklı mıdır sorusu, sabit jantta lastik et kalınlığını 65 den 70 e geçmiş olduğu için aracın lastiğinin çevresi dolayısıyla aldığı mesafe ve kadranın gösterdiği hız ile aracın gerçek hızı arasında azda olsa bir fark doğar.

Lastiğin çevresi arttığı için örneğin araç 90 km/saat ile giderken aldığın yol 90.5 yada 91 km gibi birşey oluyordu.Tam rakamsal karşılığını gösteren bir site vardı.Forumda da zaman zaman gözüme çarpar ama şuan bulamadım.Bulduğumda paylaşırım.

Bu arada Lastiklerin AT mi MT mi?

Ancak önemli bir nokta daha varki aracın bakımı ve sürüş alışkanlıkları. Bizim araçlar 2 tonun geçen ağırlıklarından dolayı dur kalk ı ve sert sürüşü sevmiyorlar. Öncelikle eğer yaptırmadıysa araca komple bir bakım yaptır. Yağlarını filtrelerini değiştir. Balata disklerini kontrol ettir.Ön arka takımına, şanzıman ve difransiyel yağlarını da kontrol ettir.

Aracın kaç binkm de ?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
Navara candır gerisi heyecan:smiley:
Hayırlı Ramazanlar

Sayfada gözüme takıldı.68.705 den başlayan fiyatlara Ford Focus var diye reklam geçiyor, 70.000 den başlayan fiyatlarada sıfır Navara var.
Nasıl bir ruh hali bu navara işi sen düşün:smiley:

Sayfada gözüme takıldı.68.705 den başlayan fiyatlara Ford Focus var diye reklam geçiyor, 70.000 den başlayan fiyatlarada sıfır Navara var.
Nasıl bir ruh hali bu navara işi sen düşün:smiley:
Hocam bizim millet takılmış Ford, Wolksvagen, Fiat... diye bilindik arabalara. Adamlar da çözmüş olayı; dayıyorlar üç kuruşluk arabaları dünya paraya. Daracık arabalara biniyorlar, teknolojiden uzak, sıkışa sıkışa. Japon dediğin zaman duracaksın. Daha bizim millet Honda'yı yeni keşfediyor, Nissan'a gelene kadar yolumuz uzun :smiley:)

Fuatcemal araban hayırlı olsun öncelikle. Aramıza hoşgeldin.Forumda aktif D40 navaracılar bir elin parmağını geçmiyor gördüğüm kadarıyla, bildiğim edindiğim ne varsa severek paylaşmaya çalışırım.

1000 km de 126 dediğin 12.6/100 km ye denk gelirki yüksek. Senin araç dur kalklar ile istanbul trafiğinde 14-15 lt görür buda yüksek bir rakam. Lastik ölçülerin, yükseltme kiti kısacası orjinallikten ne kadar uzaklaşırsan maalesef araçın yakıtıda o oranda artabilir. orjinal lastiğin 255/65/17 olduğunu düşündüğümüzde özellikle asfalta basma alanındaki artış direk sürtünme ve yuvarlanma direnci olarak aracın daha fazla yaklasında etkendir. Sormuş olduğun lastik ölçüsündeki değişim gerçek hızdan farklı mıdır sorusu, sabit jantta lastik et kalınlığını 65 den 70 e geçmiş olduğu için aracın lastiğinin çevresi dolayısıyla aldığı mesafe ve kadranın gösterdiği hız ile aracın gerçek hızı arasında azda olsa bir fark doğar.

Lastiğin çevresi arttığı için örneğin araç 90 km/saat ile giderken aldığın yol 90.5 yada 91 km gibi birşey oluyordu.Tam rakamsal karşılığını gösteren bir site vardı.Forumda da zaman zaman gözüme çarpar ama şuan bulamadım.Bulduğumda paylaşırım.

Ancak önemli bir nokta daha varki aracın bakımı ve sürüş alışkanlıkları. Bizim araçlar 2 tonun geçen ağırlıklarından dolayı dur kalk ı ve sert sürüşü sevmiyorlar. Öncelikle eğer yaptırmadıysa araca komple bir bakım yaptır. Yağlarını filtrelerini değiştir. Balata disklerini kontrol ettir.Ön arka takımına, şanzıman ve difransiyel yağlarını da kontrol ettir.

Aracın kaç binkm de ?

Hayırlı Ramazanlar
Hocam lastikler at. arac 132 binde.birde lastik buyukluğu km olarak mesafeyi ekranda gösterirken etkilermi

Aracın kaç binkm de ?

Hayırlı Ramazanlar
Hocam lastikler at. arac 132 binde.birde lastik buyukluğu km olarak mesafeyi ekranda gösterirken etkilerm

Aracın kaç binkm de ?

Hayırlı Ramazanlar
Hocam lastikler at. arac 132 binde.birde lastik buyukluğu km olarak mesafeyi ekranda gösterirken etkilerm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.