Bende Mazdacılar Arasında Yerimi Alıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrttrm07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,953

mrttrm07

Yeni Üye
merhaba dostlar dün itibariyle 2005 model mazda b2500 4x2 aracımı almış bulunuyorum.Araç muğla datçada kullanılmış ilk sahibinde manisada bir satıcıya geçmiş oradanda bana nasip oldu.Ben ilk defa çift kabin bir araç kullanmış olmama rağmen gayet rahattı manisadan antalyaya 9.5 litre/100 km yaktı sizce nasıl ?araçta cms jant ve 225/70 r 15 lastik var ama değişim zamanı gelmiş acaba bu ölçü uygunmudur yoksa orijinal lastik jantmı taksam?değerli dostlarımın tavsiyelerini beklerim.iyi çalışmalar.

Etiketler
Ynt: Bende Mazdacılar Arasında Yerimi Alıyorum

hoşgeldin.arabanın güle güle eskit. ;) 225-70 R15 bu araçların avrupa modeli için Türkiyede 205-70 R15 ile satılıyor.ben sıfır almıştım 2005 modelini.ben sürekli şehiriçi kullandığım için km. de 28 kuruş yakıyor. çok ölçtüm ondan biliyorum 8)

benim araçta manisa-antalya arasını 290 tl yaktı biraz fazla değilmi.neyse yinede güzel araç beğendim.

BENDEDE MAZDA B2500 ARAÇ VAR 2005 MODEL 205-70-R15 JANT OLMASI LAZIM TABİ ARABADA GİDİŞ VE PERFORMAN İSTİYORSAN AMA DAHA COK GÖRÜNÜŞ OLSUN DIYORSAN GENİŞ LASTİK JANT BİRDE CAMURLUKLARA KABARTMA ATARSIN ONA DAHA DİYECEK YOK

benim araç sabahları biraz geç çalışmaya başladı sorun ısıtma bujilerinde olabilirmi acaba? takımı ne kadardır?

MAZDALARIN EN BÜYÜK SIKINTISI BUJİ KESMESİ BUNUN NEDENİ İSİ ARABANIN MOTORU SICAKDA OLSA BUJİLERİN DEVREYE GİRMESİ... ARACIN SAĞLIKLI ÇALIŞMASI İÇİN 4 ADET BUJİNİN AYNI MARKA VE TAKIM OLMASIDIR..(AYRI OLUNCA BİR 4SN ISINIRKEN DİĞER 6 SN ISINIYOR BUDA ARABANIN ÇALIMASINI ENGELLİYOR) FİYAT KONUSUNA GELİNCE BE 4 ADET BOSH BUJİYE 100 TL VERMİŞTİM... AMA ŞİMDİ FİYATI BİLMİYORUM...

bende bujilerden şüpheleniyorum sabah çalıştırırken arkayı duman götürüyor en kısa zamanda değiştireceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR