Bayramda Kapadokya ( Ekim - 2012 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,537
Gezinin zamanlaması ve havanın ılıman olması büyük şans, yıllar önce ekim ortasında gittiğim kapadokya gezimde soğuktan
çok etkilenmiştim. Böylesi bir havada gezebilmeyi bende çok istiyorum.

Selamlar.

Etiketler
Eksikleri tamamlamak için Göreme'ye geri dönüyoruz.
Efendim, burada bir açıkhava müzesi varmışmışta orayıda görmeden gidemezmişiz.
Tabiki biz sallana sallana müzeye ulaştığımızda müze kapanmıştı. göremede bir akşam turundan sonra kilimi müze önüne attık.

DSCN5289d

DSCN5290d

DSCN5295d

DSCN5296d

DSCN5396a

Valla sayın güngör, havanın bu kadar ışıklı olmasına aldanmamak lazım, hava karardığında sıcak delik arar olduk, ara ara motoru rölanti yaparak ısınmaya çalıştık, amma dersimizi aldık, şu an ısıtıcı işini hal yolundayız.

Orada gecelediğimizden sabah müzeye ilk gelen bizlerdik haliyle, fakat henüz gece bekçisinden başka kimseler yok, kapılar kapalı, bizde bir balon turu yapalım dedik, fakat balonlar çoktan havalanmış, meğerse hava aydınlanmadan hazırlıklar tamamlanırmış, daha sonra günlük rüzgar test'i sonunda kalkış izni verilirmiş, bu izinden sonra yolcular getirilirmiş, kalkışa izin verilmezse balonlar geri toplanırmış, gün iptal yani, balon ücretleri ise, kişi başı 150 euro, bayram dolayısıyla 150 tl.

DSCN5306d

DSCN5309d

DSCN5311d

DSCN5332d

DSCN5337d

Ve müzeye giriyoruz, müze dedikleri açık bir alan, buradaki yapılar nisbeten daha az zarar görmüş, görülebilecek bir kaç resimleri kalmış.

DSCN5340d

DSCN5358d

DSCN5363d

DSCN5369d

güngör' Alıntı:
Isıtıcı için vesile olmuş demek, şimdiden hayırlı olsun Kemal bey.

saolun, zaten düşünüp duruyoduk, neye karar versek diye,, fakat zamanı çoktan gelmişmiş meğer.

Bölümlerden birinde fotoğraf sergisi,
Sezon olmadığından yada bayram nedeniyle bazı bölümler kapalı.

DSCN5405d

DSCN5407d

DSCN5408d

DSCN5414d

DSCN5416d

Abi öncelikle bu anlatılmaz yaşanması hemde sindire sindire yaşanması gereken ve bunu gercekten sindire sindire yaşadığınız kapadokya gezinizi bölüp kayseriye bizi ziyarete gelmeniz öncelikle eşimi ve beni onurlandırdınız sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. sizlerle gecirdiğimiz bir gün bizi ne kadar mutlu etti anlatamam abi gezi resimlerin gercekten cok güzel şunu belirtmeden gecemicem. Dostlar yaklaşık 40 yıldır o bölgeyi her yıl ve her mevsimini doya doya yaşadım ama şuna inanmanızı isterimki Kemal abinin paylaşımları sanki hic gitmediğim bir yermiş gibi geldi nedeni.de kapadokyanın özelliğinin bu olmasıdır kapadokya sanki her yıl değişir gibi bir özelliğinin olmasıdır tekrar sizleri tanımak,tan onur duyduğumuzu belirtir sevgi ve saygılarımızı sunarız.Tunay ve Tugay

Birde okunmaz diye bu mesajı ayrıca yazma gereği duydum Kapadokya,ya yolu düşen tüm dostları kayseride misafir etmekkden,de ayrıca onur duyarız.

Ynt: Bayramda Kapadokya ( Ekim - 2012 )

Valla Tugay, biz kesinlikle orada bir evimiz var diye bakıyoruz artık..tekrar teşekkürler.

Ve, Nevşehir kalesinin önünden geçerek Niğde yönüne doğru devam ediyoruz, aslında tatil bitti, Kaymaklı yer altı şehrinide görüp işimiz gereği Adanaya gideceğiz.

DSCN5438d

Ve Kaymaklı yer altı şehri, burayı 35 yıl kadar önce gezmiştim, o zamanlar henüz turizm bakanlığına geçmemişti, yerini bile unutmuştum, etrafı tarla vs idi, şimdi hemen yanına turistik bir çarşı kurulmuş, etraf toparlanmış değişmiş, şuan ki haliyle 4 katlı ve hala girilememiş bölgeleri bulunmakta, etrfta bir kaç tane daha yeraltı şehri bulunmakta , derinkuyu misali, fakat özellikle görülmesi gereken yer bence burası.

DSCN5441d

DSCN5440d

DSCN5439e

DSCN5442d

DSCN5446d

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.