Bayram Kaçamağımız (9-12 Eylül 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,240
Ynt: Bayram Kaçamağımız (9-12 Eylül 2010)

fsirin' Alıntı:
Güzel bir gezi olmuş.

Okudukça benim de "denizim geldi" sanırım haftaya güneye doğru giderim. ;D ::smiley:

çok teşekkürler :smiley:
denizin su sıcaklığı harikaydı daha soğumaya başlamamış, tavsiye ederim, iki saat hiç üşümeden yüzebilirsiniz

toffy' Alıntı:
Manzaralar süper.vaktiniz bol olsa ne olur bilmem kısıtlı zamanda bu kadarı, nazar değmesin.
Levent Bey ören yerleri için müze kart almanızı öneririm, tam 20 Tl indirimli 10 Tl bir sene boyunca tüm ören yerleri ve müzeler ücretsiz oluyor.

valla vakitsiz ve hazırlıksız çıktık, aslında biz cuma akşamından yola çıkacaktık fakat son dakika sevkiyat çıkınca arefe günü saat 4'e kadar çalıştım bu da bizi biraz kararsız bıraktı acaba yola çıksakmı çıkmasakmı diye, iyikide gitmişiz sanki 10gün tatil yapmışız gibi hissettik

Etiketler

Levent abi maşallah kısa bir gezi,bayram kaçamağı derken İstanbul a 200 _ 300 km bir yola gittin sanmıştım Antalya ve 1740 km yi görünce şaşırmadım desem yalan olur. Demekki bundan sonraki geziler uluslararsı olacak. Gönlüne göre kazasız belasız geziler dilerim.

buralpdi' Alıntı:
Geziden notlar;
1740km yol yapmışız
550tl mazot harcadık
Ortalama süratimiz 110km oldu

Yolun önemli bölümü, kentlerarası yol. Km.de, 32 kr gibi; motorinin cinsi neydi, kırsal mı yoksa euro dizel mi? Çok büyük eder ayrılığı da yok ama... Aslında bu hesapları, litre üzerinden yapmak daha sağlıklı; böylece motorinin cinsi, alındığı yere göre eder ayrılığı... ortadan kalkıyor. Yine de benim hesabıma göre, 100 km.de 10 lt.yi az geçmiş gibi; sanıyorum iyi; üstelik 110 km ortalama hız ile!.... (Bu 12 m3 PSA araçlarda fabrika çıkış verisinin 100 km.de 9.8 lt. olduğunu göz önüne aldığımızda.)

Cavid Sezen

buralpdi' Alıntı:
Korkuteli'ne varınca Yiyenbilir yapıp meşhur Şişci Ramazanın yerinde mola veriyoruz, tatilimizi gezimize yakışan güzel bir yemekle bitiriyoruz, Korkuteli'nin meşhur (taratorlu)tahinli piyazınıda tadıyoruz

Yarasın...

Şiş konusundan söz edilip, konu Antalya ve çevresi de olunca, bir bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Üstelik Antalya'ya karayolu ile gidenlerin önemli bir bölümü, bu geçeği kullanıyor. (Başka yerlerde de yazmış olabilirim; yazdıysam ikinci baskı olur, özür... :D)

Burdur'da Burdur Şişi yemelisiniz; önerim Özsarılar. Şişin arkasından, kaymaklı kadayıfı da muhakkak isteyin. İkisi de muhteşem!...
Eh bu molayı vermişken, bir lezzet doruğu olan ceviz ezmesi de almalısınız; çok almayın, koruyucu madde kullanmıyorlar, birkaç günde tüketilmeli... Kent küçük olduğu için, yemek de içinde olmak üzere birkaç saatte gezebilirsiniz..

Cavid Sezen

bunca emek ve tatlı yorgunluktan sonra güzel bir tatil olmuş

fotoğraflarda herkes çok mutlu görünüyor mutluluğunuz daim olsun

bu arada yemekle ilgili fotoğraflar diyete başlama kararımı bir hafta ileri attı söylemeden geçemeyeceğim :smiley:

ilker 72' Alıntı:
Levent abi maşallah kısa bir gezi,bayram kaçamağı derken İstanbul a 200 _ 300 km bir yola gittin sanmıştım Antalya ve 1740 km yi görünce şaşırmadım desem yalan olur. Demekki bundan sonraki geziler uluslararsı olacak. Gönlüne göre kazasız belasız geziler dilerim.

aslında imkanlar ve zaman müsait olsa beni kimse tutamaz ama ne yapalım böyle idare ediyoruz ;D
çok teşekkürler darısı senin başına :smiley:

gezmen' Alıntı:
Yolun önemli bölümü, kentlerarası yol. Km.de, 32 kr gibi; motorinin cinsi neydi, kırsal mı yoksa euro dizel mi? Çok büyük eder ayrılığı da yok ama... Aslında bu hesapları, litre üzerinden yapmak daha sağlıklı; böylece motorinin cinsi, alındığı yere göre eder ayrılığı... ortadan kalkıyor. Yine de benim hesabıma göre, 100 km.de 10 lt.yi az geçmiş gibi; sanıyorum iyi; üstelik 110 km ortalama hız ile!.... (Bu 12 m3 PSA araçlarda fabrika çıkış verisinin 100 km.de 9.8 lt. olduğunu göz önüne aldığımızda.)

Cavid Sezen

mazot olarak euro dizel kullanıyoruz yaklaşık litre fiyatı 3,60krş, sabit 90km seyehat etseydim bu rakamlar dahada aşşağıya düşerdi, zaman darlığı sebebi ile 110km aşşağı hemen hemen hiç düşmedim,
otobanda yol müsait olunca hemde arabanın limitlerini öğrenmek açısından 120-130- 150km süratleride denedim, problem olmadan çok rahat ilerlediğini gördüm (sürati kimseye tavsiye etmiyorum, benimki deneme amaçlı idi)
bu demekdirki elinizin altında gerektiğinde güç var, araç konusunda tercihimin doğru olduğunu kendime bir kez daha kanıtladım

Levent Bey,yaz bitmeden kısa süreli de olsa güzel bir tatil yapmışsınız.Aracınız tamamen bitince çok daha güzellerini yapmanızı diliyorum.

tango' Alıntı:
Bu harika görüntüler için teşekkürler.

ogi' Alıntı:
bunca emek ve tatlı yorgunluktan sonra güzel bir tatil olmuş

fotoğraflarda herkes çok mutlu görünüyor mutluluğunuz daim olsun

bu arada yemekle ilgili fotoğraflar diyete başlama kararımı bir hafta ileri attı söylemeden geçemeyeceğim :smiley:

çok teşekkürler :smiley:, diyet için üzgünüm

derindeniz1' Alıntı:
Levent Bey,yaz bitmeden kısa süreli de olsa güzel bir tatil yapmışsınız.Aracınız tamamen bitince çok daha güzellerini yapmanızı diliyorum.

çok teşekkürler :smiley: hep beraber inşaallah

Emeklerinizin karşılığını almaya başlamışsınız. Ne güzel :smiley: Üçağız fotoğraflarını görünce anılarım canlandı. Teşekkür ediyorum. Nice güzel gezilere...

orsaalabanda' Alıntı:
Emeklerinizin karşılığını almaya başlamışsınız. Ne güzel :smiley: Üçağız fotoğraflarını görünce anılarım canlandı. Teşekkür ediyorum. Nice güzel gezilere...

çok teşekkürler :smiley:, bende özlemiştim, en çok sevdiğim yerlerden birirdir ama teknelerin bağlandığı iskelelerin orada denizi görünce şok oldum, marmara daha temizdi :mad:, en son gittiğim zaman böyle değildi, kaptana bayağı bir söylendim , koruyacağınıza daha çok berbat etmişsiniz diye

buralpdi' Alıntı:
çok teşekkürler :smiley:, bende özlemiştim, en çok sevdiğim yerlerden birirdir ama teknelerin bağlandığı iskelelerin orada denizi görünce şok oldum, marmara daha temizdi :mad:, en son gittiğim zaman böyle değildi, kaptana bayağı bir söylendim , koruyacağınıza daha çok berbat etmişsiniz diye

Dip yapısı çamur olduğu için Kekova sürekli bulanık olur. Kale tarafı daha temizdir. Ama başkaca kirlilik varsa bilmiyorum. Genel kirlenme her yerde mevcut ne yazık...

Levent bey size ne mutlu azminizin ve sabrınızın ödülünü kısada olsa almışsınız fotoraflar şahaser, Allah size kazasız ve uzun geziler nasip etsin.Slamlar

Levent bey öncelikle tebrikler karavanınız ile ilk geziniz için. Teşekkürler bu güzel fotoğraflar ve bilgiler için.
Ne güzel ki üçü bir arada olmuş. Gezenbilir, yiyenbilir ve yüzenbilir. :smiley: Gezesim, yiyesim ve en önemlisi de denizim geldi. Daha sonbahardayız ama aylar var malesef. ::smiley: Darısı başımıza ne diyeyim.
Sevgi ve selamlarım ile.

Levent usta açılışı oldukça havalı yapmışsın. Gezilen yer de Akdeniz olunca bu güzel manzaraları yakalamak ve yaşamak her zaman mümkündür.
Önümüzdeki hafta ben de Antalya'ya gidiyorum. Olimpos'ta denize girme planlarım sayende kesinleşti, bir de Korkutelin'de ne yiyeceğime karar verirsem bu iş tamamdır :D :D :D
Ama ben vicdanlı davranıp yiyenbilir fotolarını size yayınlamayacağım :D :D :D
Sonra arkadaşlar diyetlerini sonsuza ertelemek zorunda kalacaklar :D :D :D

Levend bey paylaşım ve gezi çok güzel,bizler yine tabitın güzelliklerine daldık .ALLAH içinize sindirsin.Nice gezilere diyelim.Harika bir paylaşım.SEVGİ ve SAYGILAR.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR