Bayanlar için Uygun Trekking Bot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trekk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,363

trekk

Yeni Üye
36 numara trekking bot için marka tavsiyelerinizi alabilir miyim? Ankara da yaşıyorum.Nerelerden temin edebilirim? Ne tür bot seçmem uygun olur? Teşekkürler... :smiley:

Etiketler
Ynt: Bayanlar için Uygun Trekking Bot

Ankara'da ikamet ediyorsanız ve mağaza mağaza dolaşmaktan hoşlanmıyorsanız Adrenalin Doğa Sporları Mağazasına uğramanızı tavsiye ederim.

Atatürk Bulvarı
Sefaretler Apt.No:199/C
Çankaya/Ankara

Tel:0 312 467 08 17 - 27
Faks:0312 467 08 37

http://www.adrenalinoutdoor.com/content9/Adrenalin-Ankara

Ayakkabı konusunda tavsiye vermek isterdim ama ne tip yürüyüşler yapmayı düşündüğünüzü bilmediğim için marka model tavsiyesinde bulunamıyorum.

Ve konunuzu Doğa Sporları - Teknik Konular başlığı altına taşıyorum.

merhaba sayın trekk öncelikle ayak numaranız tam olarak 36 mıdır normal ayakkabıdada çünkü öyleyse trekking botlarını 1 numara büyük almalısınız eğer sadece bahar ve yaz aylarında yürüyüşler yapacaksanız bi kaç marka önerilebilir daha teknik bişeyler yapacaksanız mesela kış yürüyüşleri yada tırmanış tarzı şeyler daha teknik botlar var. ankarada buna uygun bi kaç mağaza var. uygun fiyata bulabileceğiniz ama önce amacınızı belirlemelisiniz. murat arkadaşımın önerdiği adrenalin mağazası gezenbilircilerin sık sık gittiği ve 2. evi olan bi yer. :D

Merhaba cidowsky ve TezzMertek,
Öncelikle ilginiz ve yanıtlarınız için teşekkür ederim..Ayakkabıda ayak numaram 35- 35.5 ...Genellikle çizme veya bot alırken 36 numara tercih ediyorum ama,daha önce denediğim bir 36,5 numara Salomon bot biraz fazla büyük gibi geldi..Almak istediğim botu ,doğa yürüyüşleri için istiyorum ama bu yürüyüşler karda kışta da olabilecek,baharda da..Engebeli arazi ve çamur ,kar,yağmurlu iklim koşullarında beni üzmemeli.. Aslında karda kışta da yürüyüşten kastım ; şehirde baharken biraz yüksek ve ormanlık bölgede kar-buz olabilmesi...Yoksa çok teknik ya da ciddi bir tırmanış için değil..Bu konuda deneyimli olmadığım için fikirlerinize ihtiyacım var..Bilmediğim için ,aynı amaca yönelik daha ekonomik birşey almak varken,gereksiz bir maliyete katlanmak da istemem..Aynı özellikte ürünler olmasına rağmen sadece marka farkına para ödemek gibi...Tekrar teşekkürler... :D

Tam Çarşak bantlı bir model bulmalısınız kar ve bozuk zeminlerde yapacağınız yürüyüşler için.

Merhaba Murat Bey,
Tam çarşak bant ne demek bilmiyorum..Ve mümkünse marka-model konusundaki önerilerinizi de almak isterim...Yanılarınız için çok teşekkürler..

Eklemeyi unuttum...Benim katılacağım yürüyüşler günübirlik olacak...

Ayakkabının kenarını tamamen kaplayan sert plastik parçadan bahsediyorum.
Sadece burun ucunu değil yanlarını komple koruyan bir model bulmaya çalışmalısınız.

[attachment=1]

Model olarak Boreal, Asolo, Aku (fiyat performans açısından en iyisi) önerebilirim.

Tam arak Bant

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.