Bayan Karavancılar Nerede?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buselik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,418
Ynt: Bayan Karavancılar Nerede?

Bayan karavancılardan onlarcası da bir hevesle yazışmalara katılıp karavanlarını aldıktan sonra bir daha uğramaz olmuştur buralara.. :smiley:

Burada yazışmak çok erkeksi bir aktivite olarak mı algılanıyor, söyleyecek bir şeyleri mi yok, ilgilerini artık çekmiyor mu, ben de merak ediyorum? Halbuki onları da ilgilendiren onlarca başlığımız olmuştur...

Bayanlara ve eşlerimize özel "bayanlar kahvesi" gibi bir sabit başlık mı açsak acaba? Çok cinsiyet ayrımcı mı olur?

"Şekerim, bizimki geçen gün webastoyu çalıştıramayınca hırsında deliye döndü.."

"Ay bilmez miyim ayol, benim adam da aküler çabuk bitince habire beni suçlar, doğru düzgün dizi izleyemez olduk.." ........ :D :D :D

Etiketler

İlknur Hanım Selam
Bir acemi karavancı var Antalya da da...Asuman ben...
Ben de ilk başlarda sizin gibi okuyarak epey bir süre geçirdim.Çünkü karavanımın olmasını çok istiyordum ve kısıtlı bütçeyle nasıl karavan edinebilir bilmiyordum. Ancak karşıma çıkan hep "karavan imalatı" ile ilgili yazılar oluyordu bu da bana uzay adamlarının yaptığı bir proje gibi geliyordu.En sonunda bir mesaj atıp "arkadaşlar ben karavan imal edemem zira kapasitem yok ;bana yapılmış bir karavan bulsak olmaz mı" diye yardım istedim.Bu yardım isteyişimden 3 gün sonra da Yusuf kardeşin YAPMIŞ olduğu karavan bana nasip oldu.Rüya idi gerçek oldu.
Şimdi karavanım var ancak nerede emniyetli kamp yapabilirim? Yolda teker patlarsa koca arabanın tekerini nasıl değiştiririm? gibi kuşkularımda var...Yola çıkmadan bilemeyeceğim sorular bunlar tabii...
Antalya tarafında "Kadın Karavacı" var mı bilmiyorum..Varsa bir "merhaba" sını esirgemesin ...

Kadın Karavancı Asuman :smiley:

Asuman hanım merhabalar.Boş bir vaktinizde tecrübesi olan bir arkadaşınız ile oda yoksa bir lastik tamircisinde arabanızın herhangibir lastiğini söktürüp taktırın.Özellikle sizin arabanın krikosunu kullanmasını isteyin .İzlediğinizde çok ta zor olmadığını görecek ve içinizdeki korkuyu atmış olacaksınız.Bir de lastik patladı diye hiçbir zaman yollarda rezil olmazsınız.Mutlaka birileri yardımcı olacaktır.Sadece biraz zaman kaybı olabilir. ;D Selamlar.

İlknur hanım siz ve sizin nezninizde diğer karavan sever bayanları kutlarım.
Benim aracım karavan için uygun olan ancak karavan evrimini tamamlamamış bir araç(ambulans kasa defender)
Ancak eşim ile ben fırsat buldukça alıp başımızı gidiyoruz gerekirse aracımızda da konaklıyoruz.
Bu platforumda bayan karavan severlerin sayısı maalesef çok ama çok az,
Eşinin aracı ile seyahat eden bayanları saymıyorum tabiki,
Belkide sizin vesileniz ile çok daha fazla karavan sahibi olan bayanlar çoğalır,selamlar.

asuman hanım merhaba iki haftadır antalyadayım,şu andada kemerdeyim sizinle tanışmak isterim...

Tekrar merhaba
Suanda ege karavandan mehmet beyin yanindan ciktik izmire dogru gidiyoruz gecen hafta sonu sapancada bugun ise mehmet beyle karavancilikla ilgili pek cok bilgiyi canli canli ogrendik ama bitmedi tabiki 10 ciltlik ansiklopedinin birinci cildinin birinci bolumundeyiz ama yavas yavas bize uyan karavan kafamizda sekillendi
Hadi hemen yazayim dedim ve gordumku hanim karavancilar yavas yavas yazmaya baslamis cok sevindim. Nermin hanim asuman hanim sebiha hanim derken dahada cogalacagiz gibi gorunuyor. Teknik olarak paylasacagim bilgiler fazla yok cunku tecrubem yok ama edindikce hep yazacagim.
Gorusmek uzere

güzel bir başlık olmuş, aramızda bayan karavancıların olması çok güzel :smiley:

Bundan 2 yıl önceydi sanırım. Şile de Cozz kampta rastlamıştık. 22 yaşında genç bayan. kendi karavanını almıştı ve cumartesi akşamki bizim aktiviteye gelmişti. pazar günüde anne babası gelmişti. Ben onu görünce genç yaşta bu konuya ilgi duyup, kendi başına karavanı alıp geldiğ için onu bir kaç kez tebrik etmiştim. umarım hevesi devam ediyordur.

Hanımlar vaktiniz olduğunda bu siteye bir bakın çok hoşuma gitti :smiley:http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=tr&sl=en&tl=tr&u=http://www.sistersonthefly.com/&rurl=translate.google.com.tr&usg=ALkJrhgvCca-d80QIlL-gx8P2IUpz1QT2A superr

verdiğiniz adresteki aktiviteler pek hoş . cow girls fly . kovboy kızlar

sloganları da ( no man , no child , no dog ) işte tam özgürlük . aman bizim beyler duymasın :smiley:)

siz burada bayan karavancı varmı diye başlık attınız, amerikada 1900 tane üyesi olan, yılda 16.000 km yol yapan , aktivitelerine 1000 den fazla bayan karavancı katılan bir organizasyondan bahsediyorsunuz. hatta yıllık gezi planları bile şimdiden yapılmış. web sayfaları gerçekten güzel . Düşünün 1000 tane bayan karavancı arka arkaya yolda. bizde bunun arkasında birde beylerden araba konvoyu oluşur diye düşünürüm. siz ne dersiniz?

bizde bayanlar , eşlerine eşlik etse iyi olur diye konusuyoruz . Nerden Nereye . Anlayış farklı, kültür farklı :smiley: etkileri var.

ama organizasyon videosu pek hoştu :smiley: hanımların karavan tasarımları ise tam hanımca :smiley: orada bol bol çekme karavan var. 4 çeker araçlarla , çekme karavan çekip, yollar asfalt , benzin ucuz ucuz gez anam gez :smiley:)

Türkiyede kaç yılında böyle organizasyonlar olur dersiniz ? şimdiden temeli bizlerin atması lazım

Valla Nermin hanım ne yalan söyleyeyim bu siteyi görünce kıskandım... Bırakın 1000 tane karavanı biz 10 tane hatun bir araya gelip konvoy yapamayız.... Bu karamsar tarafım... Ama delinin biri taş atmış .... kale yapmışlar misali siz ben ve bir kaç hanım daha var belli mi olur ... Beyler evde hanımlar yolda .... düşüncesi bile hoş... Neden olmasın deyip yeni bir başlık mı atsak ;D

İlknur- Mahir

Merhabalar bende yeni başladım erkek arkadaşım olmasına rağmen çk korkuyodum karavan hayatından şimdi kendisiyle ayrıldım ve arabayı ondan komple satın aldım şimdi tek takılmak gezmek görmek istiyorum ama kadın olarak korkuyorum bende karavanxixı bayan arkadaşlarla kalabalık güven içinde gezmek istiyorum nasıl bir aktivite düzenleyebiliriz bunun için pandemide çokta iyi olur :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR