Batı Karadeniz Sahil Yolu Durumu.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,533

cygnet

Kamp I
Merhaba..

Sayın karavan dostları...Özellikle çok gezenler:smiley:.

Amasra'dan başlayarak sahil yolunu kullanarak ta Sinop'a dek uzanan karayolunu kullananız varsa lütfen bu yolun çekme karavana uygun olup olmaması konusunda bilgi iletmenizi rica ederim..

Çekme karavan deyince aklınıza öyle uzun bir karavan gelmesin... PİNO'nun Pİ2010 modelidir..
Çeki demiri ile birlikte uzunluğu 330 cm dir. Toplam ağırlığı 300 kgr dan azdır. Arabaya verdiği yük bir şey değil de , virajların aşırı dar açılı ve yolun da dar mı geniş mi olup olmadığı haritada belli olmuyor.

Bir de yolun kaplama durumunu da merak ediyorum..İnternette bazı dosyalarda CİDE-İNEBOLU arasdında ki yolun 90 km kadar olmasına rağmen 4 saatte katedilebildiğini okudum ve moralim bozuldu..Yol bilgisi olanlar da lütfen bilgilerini aktarırlarsa sevinirim.

Haritada kıvrak virajların çok olduğunu görünce biraz endişelendim ve sormak gereği duydum.

Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Batı Karadeniz Sahil Yolu Durumu.

Sayın, Cygnet ben 2011 yazında Toyota Corolla marka arabamla Amasra - Sinop arasında seyahat etme şansızlığına uğradım. Yollar hem dar hem bozuk, çukurlu hemde çok virajlı. Virajlar çok keskin karşıdan gelen araçlarda trafik düzenine uymayınca kazalar kaçınılmaz oluyor. Böyle bir kazada benim başıma geldi. sağa keskin virajda karşıdan gelen vatandaş neredeyse üzerime çıkıyordu arabayı şarampole zor attım. Buna rağmen sağ aynayı parçaladı. Bir daha o yolu kullanmamaya yemin ettim. Bi de çekme karavanla düşünemiyorum!!! Ama ben yolu 3-4 günde geçeceğim derseniz o başka, manzara ve koylar hakikaten çok güzel. Her zaman yolunuz açık olsun...

Selamlar
Ben şu an Filyosdayım.
Kısmetse salı günü Amasra da olup sahil yolundan devam edeceğim.
Küçük çekme karavan için daha önce de defalarca gittiğim yol olarak pek sorun yaşamazsınız diyorum.
Evet yol yer yer cok dar, evet kısmen oldukça da virajlı. Biraz dikkat, biraz da bu manzaranın keyfi beni her seferine bu yola zorluyor. Bu yüzden de karavanla uzun soluklu ilk gezimizi bu rotaya ayırdık.
Cide - İnebolu arası çekme karavanla zor olabilir. En son 2011 yol yapımı vardı. Bu arayı arzu ederseniz.
Cide - Kastamonu yolundan Ağlı'ya kadar gelip, Ağlı'yı geçince sola İnebolu'ya dönebilirsiniz. Km olarak yol uzasa da zaman olarak cok kısalır.
İyi tatiller

Selamlar,
Aralık 2012'de o yolu kullandım.Çok yağmurlu bir gün olduğundan yolda kaymalar olmuştu evet dar ve bir hayli virajlı yoldur.Ancak müthiş manzarası ve koyları olan bir güzergahtır.Tüm karayollarımızda dikkatli olmamız gerekmezmi?
İyi geziler.

15 gun once bu yolu kullandim. Otokaravanim ile. Cok virajli ve inisli cikisli bir daha gecmemeye karar verdim. Dar ve virajli yollari sevmeme ragmen beni uzdu. Heyelanli bolgeler ise cok fazla. Cekme karavan ile uygun olacagini sanmiyorum. O yolu kullandiginiza pisman olabilirsiniz.
Iyi tatiller dilerim.

Yanıtlara ve tavsiyelere çok tşk.ler.
Anlaşılan parkuru farklı yönden geçeceğiz.

Geçen hafta o yolu kullandım. Motorkaravanım ile Sinop'tan Amasra'ya kadar sahilden gittim. Genellikle 1 saatte 20 km yol anca katedebildim. Belki ben biraz fazla temkinliyim, ama yol yer yer çok dar, virajlı ve çok dik rampalı. Araç 2. viteste ancak gidebiliyor. Zaman zaman 1. vitese düşmek zoruna kaldım. İnebolu-Cide arası sahil yolu daha kötü diye İnebolu, Küre, Ağlı, Şenpazar, Cide yolunu kullanarak gittim. Böyle rampalar olmaz. Çok kısa mesafede 1200 rakıma çıkılıyor. Ama orman ve manzara süper. Yolar genellikle asfalt kaplama ama yer yer yüzeyi bozuk olabiliyor. Yol çalışmaları genellikle yoktu. Ben geçerken araç sayısı çok az idi o yönden rahat diyebiliriz. Bu yollarda Pi2010 konrotollu olarak gidebilir diye düşünüyorum. Çeken araç 1600 cc motordan küçük olmamalı.

Değerli dostum ben 10 gün oldu o yolu kullanalı amasradan 5 karavan çıktık 2 karavan sahilden gitti 3 karavan Kastanbolu Sinop yolunu kullandı inebolu yolu yol çalışmasıyla berbat bir şekilde çok yorulduk cideye kadar perişan olduk ben artık dayanamayıp ana yola çıkıp Kastanbolu Sinop yaptım ve ben Sinopa arkadaşlarımdan çok önce geldim..Bence Amasraya gidin ve dönüşünüz kastanbolu üzeri olsun Amasrada otogarda konaklayın orası müsait iyi gezier..Selamlar

12-19 Ekim 2013 tarihlerinde Akçakoca'dan Karadeniz sahilini yakaladım. Kıyıdan hiç ayrılmadan Amasra, Zonguldak, Kurucaşile, Cide, İnebolu, Sinop güzergahını izleyerek Giresun'a kadar gittim.. Evet yol normalin ötesinde bıktırıcı virajlarla dolu, ama mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken çok keyifli bir bir güzergah. O virajlar dönülmeden, o güzelim koylar görülmeden Karadeniz gezilmiş sayılmaz.

Günlük etapları 150-180 km ve süratinizi 25-30 km/saat olarak programlarsanız hayal kırıklığına uğramazsınız.

Konaklama yerlerimiz, Akçakoca, Amasra, İnebolu, Sinop, Bafra, Bolaman

Sinop - Amasra arası kıyı yolunu eylül ayının ilk haftasında geçtim . İnebolu Cide arası en dar ve virajlı olan yol. Benden önce asvalt çukurları doldurulmuştu. Heyalan bölgelerinde çalışma devam ediyordu ancak sorun yoktu. Aracım 12 m3 camper. Yavaş ve dinlenerek gittim. Sorun yaşamadım . Çok keyif aldım . Yolum düşerse yine aynı yoldan giderim. Batı karadenizin güzelliği ve iklimini çok beğendim. Mutlu geziler dilerim.

Hüseyin Işıl

Yardımınıza ihtiyacım var;
Sayın site sakinleri merhaba, az evvel üye oldum siteye, herkese saygılar sevgiler.
benim ilgi alanım bisikletle seyahat. Karabük-Amasra-Cide-İnebolu...diye giden bir tur planım var kısmetse Temmuz ayı içinde. yukarıda bahsedilen yolu kullanacağım. motorla oraları gezen bir arkadaş video yayınlamış, izledim yol çok güzel ama tehlikeli gibi geldi bana yukarıda yazdıklarınızı da okuyunca daha bir endişelendim. siz ne dersiniz burayı bisikletle geçerken ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim? tavsiyeleriniz var mı? şimdiden çok teşekkürler

Cide İnebolu sahil yolu 90 km. ancak bir km. 10 viraj geçiyorsunuz. Ayrıca yol çok dar karavan için uygun bir yol değil. Çok dikkatli gitmek gerekiyor. 5 saatte ancak varırsınız ineboluya diye düşünüyorum. Ancak muhteşem bir doğa ve deniz manzarasına sahip bir yol.

Sayın site sakinleri merhaba, az evvel üye oldum siteye, herkese saygılar sevgiler.
benim ilgi alanım bisikletle seyahat. Karabük-Amasra-Cide-İnebolu...diye giden bir tur planım var kısmetse Temmuz ayı içinde. yukarıda bahsedilen yolu kullanacağım. motorla oraları gezen bir arkadaş video yayınlamış, izledim yol çok güzel ama tehlikeli gibi geldi bana yukarıda yazdıklarınızı da okuyunca daha bir endişelendim. siz ne dersiniz burayı bisikletle geçerken ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim? tavsiyeleriniz var mı? şimdiden çok teşekkürler
Cide-İnebolu arasına dikkat edin. Sahil yolu dar ve virajlı olduğundan, acemi ve dikkatsiz sürücüler olabilir.

Bu yolu kullandiniz mi acaba ben de yakinda motorla oradan gecmeyi dusunuyorum tecruberiniz ve tavsiyelerinizi merak ediyorum tabi varsa fotograf da varsa cok guzel olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri