Baştan Sona T4 Transporter Yüksek Tavan Karavanımızı Yapmaya Başladık (i̇ç Sökümü,g.bakım,pas Giderme Vs

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CihanCenk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,936
Merhaba öncelikle hayırlı olsun aracınız çok güzel görünüyor. Bende bu araçları takip ediyorum. İki sorum olacak size
* Aracı ne kadar aldınız ? (Mahsuru yoksa )
** Klima yok sanırım aracta yazın sogutma işlemini nasıl halledeceksiniz?

Merhaba öncelikle hayırlı olsun aracınız çok güzel görünüyor. Bende bu araçları takip ediyorum. İki sorum olacak size
* Aracı ne kadar aldınız ? (Mahsuru yoksa )
** Klima yok sanırım aracta yazın sogutma işlemini nasıl halledeceksiniz?
Öncelikle herkese teşekkür ederiz.Araç 2.4 Diesel klimasız, günlük hayatımızda kullandığımız araç bu olmayacak ve karavan ile yapacağımız yolculuklarda klima olmaması zorluk yaşatsa bile genel vereceği keyifle klima sorununu psikolojik olarak çözmeyi düşünüyoruz

Şimdilik tek fotoğraf,boyadan çıktı...

WhatsApp Image 2020 06 08 at 163003

kolay gelsin, güzel ve naif bir iş olacak gibi duruyor. araca solar panel taktırıp sonra da paneller güneş görsün diye güneşin altına park etmek zorunda kalıp içerisini fırına çevirmezseniz, iyi bir izolasyon ve iki adet 12 cm bilgisayar fanı ile çok fazla enerji ihtiyacı olmadan serinlik işini çözersiniz.

Tekrardan merhabalar!

Geçen hafta boyadan aldıktan sonra hekiyi kendim açtım,yan pencereleri taktırdım,içine komple astar attık ve tabanı da antipasla boyadık.Bu hafta bir aksilik çıkmazsa içine başlayabilicez..
WhatsApp Image 2020 06 14 at 231354
WhatsApp Image 2020 06 14 at 231306
WhatsApp Image 2020 06 14 at 231612
WhatsApp Image 2020 06 14 at 231806

Şu arabayı almaya cesaret edemedim çok hoşuma gidiyor. Kolay gelsin takipteyiz.
Araç ne kadar yakıyor takip ettiniz mi?

Cihan Bey selamlar,

Öncelikle çıktığınız bu yolda eşiniz ve size kolaylıklar,ardından güzel yollar dilerim :smiley: Malum anahtar teslim bir karavan almak biz orta gelir düzeyine sahip insanlar için maddi anlamda biraz külfetli hale gelince açıkcası bende sizin gibi kendi karavanımı kendim imal etmeye karar verdim. Bunu yapmadan önce sizin serüveniniz dahil pek çok karavancı dostun hikayelerini de okudum, ve sizin imal ettiğiniz bu aracın benim için en uygun araç olacağına karar verdim. Buna istinaden kendime bir maliyet hesabı yapmaya çalışıyorum. A'dan Z'ye neye ne kadar masraf edeceğimi (tabii ki imal aşamasında çıkacak sürpriz maliyetleri hariç tutarak) belirlemeye çalışıyorum. Daha önceki mesajlarda göremediğim için sormak istedim bu araçların kullanım alanı kaç metreküptür? bir kaç farklı kaynakta en boy ve yükseklik değerlerine ulaştım.Eğer yanlış hesaplamadıysam (açıkcası matematik ile aram pek iyi değildir) 11.5-12 metreküp arası bir değer buldum.Şayet böyle bir ölçümleme yaptıysanız birde sizin aracalığınız ile teyit etmek isterim.

Aracınız hayırlı olsun, bir an önce bitirip keyfini sürmeniz dileği ile.
Elinizi çabuk tutun taklitçileriniz sizi geçiyor :smiley:. Şaka bir yana sizin aracı forumdan takip ediyordum, ilan sitesinde görünce biran o sandım.

Merhaba inşallah tez zamanda tamamlayıp keyfini sürersiniz.Bende 2001 model 2.4 motor bir normal tavan t4 aldım içinin sökümünü yaptım fakat tabanda çürükler çıktı hatta 3-4 tane delinmiş yerler sizin gibi bende tertemiz yapıp bu şekilde izolasyona başlama taraftarıyım bana izlemem gereken yol ile ilgili bilgi ve kaporta boya işini ne kadara mal ettiniz sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz?

Cihan Bey selamlar,

Öncelikle çıktığınız bu yolda eşiniz ve size kolaylıklar,ardından güzel yollar dilerim :smiley: Malum anahtar teslim bir karavan almak biz orta gelir düzeyine sahip insanlar için maddi anlamda biraz külfetli hale gelince açıkcası bende sizin gibi kendi karavanımı kendim imal etmeye karar verdim. Bunu yapmadan önce sizin serüveniniz dahil pek çok karavancı dostun hikayelerini de okudum, ve sizin imal ettiğiniz bu aracın benim için en uygun araç olacağına karar verdim. Buna istinaden kendime bir maliyet hesabı yapmaya çalışıyorum. A'dan Z'ye neye ne kadar masraf edeceğimi (tabii ki imal aşamasında çıkacak sürpriz maliyetleri hariç tutarak) belirlemeye çalışıyorum. Daha önceki mesajlarda göremediğim için sormak istedim bu araçların kullanım alanı kaç metreküptür? bir kaç farklı kaynakta en boy ve yükseklik değerlerine ulaştım.Eğer yanlış hesaplamadıysam (açıkcası matematik ile aram pek iyi değildir) 11.5-12 metreküp arası bir değer buldum.Şayet böyle bir ölçümleme yaptıysanız birde sizin aracalığınız ile teyit etmek isterim.
Teşekkür ederiz, maliyet açısından gabataslak maliyet yaptım yani boya şu kadar tutar tüm elektrik tesisatı şu kadar tutar gibi maks değerleri tahmin ederek yapmaya kalkıştım,sonuçta da kişiye göre değiştirilebilir bir maliyet... Hacim olarak tahminlerinize katılıyorum

Merhaba inşallah tez zamanda tamamlayıp keyfini sürersiniz.Bende 2001 model 2.4 motor bir normal tavan t4 aldım içinin sökümünü yaptım fakat tabanda çürükler çıktı hatta 3-4 tane delinmiş yerler sizin gibi bende tertemiz yapıp bu şekilde izolasyona başlama taraftarıyım bana izlemem gereken yol ile ilgili bilgi ve kaporta boya işini ne kadara mal ettiniz sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz?
Merhaba,siz de aynı şekilde..Yaptığım tüm aşamaları buradan paylaşmaya çalışıyorum takipte kalabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri