Baştan Sona T4 Transporter Yüksek Tavan Karavanımızı Yapmaya Başladık (i̇ç Sökümü,g.bakım,pas Giderme Vs

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CihanCenk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,813

kendi karavanını yapanlar bölümü çöplüğe döndü iyice, başlık açıp açıp forumu terk ediyorlar. amatör ruh gitmiş , yazık çok yazık güzelim araç mundar olmuş

kendi karavanını yapanlar bölümü çöplüğe döndü iyice, başlık açıp açıp forumu terk ediyorlar. amatör ruh gitmiş , yazık çok yazık güzelim araç mundar olmuş
Merhabalar, yaz döneminde sıcaktan araca vakit ayırmadım sonrasında da gezenbilir üyeliğime malesef giriş yapamadım,hesap ilişkilendirildiği için hesaba giriş yapmalısınız diyor fakat şifre hatırlatma maili de gelmiyor...Konuya devam edebilmek adına üyeliğe ulaşana kadar buradan devam edeceğim aşağıda gelişmeleri takip edebilirsiniz

Merhabalar son durum bu şekilde güneş panelleri,elektrik tesisatı,yalıtımın geneli,su giriş çıkışları ve tavan lambrileri döşendi ilerleyen aşamalarda vernikleme parke gibi işler var

IMG 9361
IMG 9248
IMG 9385
IMG 9446
IMG 9528
IMG 9609

Merhabalar son durum bu şekilde güneş panelleri,elektrik tesisatı,yalıtımın geneli,su giriş çıkışları ve tavan lambrileri döşendi ilerleyen aşamalarda vernikleme parke gibi işler var

Ekli dosyayı görüntüle 633278Ekli dosyayı görüntüle 633279Ekli dosyayı görüntüle 633281Ekli dosyayı görüntüle 633282Ekli dosyayı görüntüle 633283Ekli dosyayı görüntüle 633285
Merhaba

Birşey danışmak istiyorum.

Tavan ve yanlardaki ahşapları araca yapıştırarak mı sabitliyorsunuz yoksa vida ile mi?

Birde araca koyduğunuz mobilyalar mesela yatak, dolap vs. Bunları nasıl sabitliyorsunuz?

Tekrardan merhabalar!

Geçen hafta boyadan aldıktan sonra hekiyi kendim açtım,yan pencereleri taktırdım,içine komple astar attık ve tabanı da antipasla boyadık.Bu hafta bir aksilik çıkmazsa içine başlayabilicez..
Ekli dosyayı görüntüle 519759Ekli dosyayı görüntüle 519760Ekli dosyayı görüntüle 519761Ekli dosyayı görüntüle 519762

Öndeki ikili koltuğun sırtı mı yatıyor ben mi yanlış görüyorum yoksa 😃 bizim T4 de de olsa keşke

Fazla ahşap kullanmak hem ağırlığı arttırıyor , hem yolda çok ses çıkıyor , hem de yangın tehlikesi oluyor. Mümkün olduğunca yanmaz kumaş kullanmakta fayda var.

Severek kullandığım VW T4 sayısında artış görmek beni mutlu ediyor. İzninizle bir öneride bulunmak isterim, ön yolcu koltuğunu tekli koltuğa çevirin özellikle seyahat esnasında arkaya geçiş rahat oluyor. 2 li yerine 2 tek koltuk ruhsat koltuk sayısında sorun yaşatmaz size, isterseniz oluşacak 2. tek koltuğu sadece muayene zamanları takabilirsiniz. Tabi unutmadan kontrole girerseniz ki karavanlara çok kontrol yapmıyorlar ama sempatik davranmanız işi çözüyor :smiley:
Kolaylıklar dilerim

Severek kullandığım VW T4 sayısında artış görmek beni mutlu ediyor. İzninizle bir öneride bulunmak isterim, ön yolcu koltuğunu tekli koltuğa çevirin özellikle seyahat esnasında arkaya geçiş rahat oluyor. 2 li yerine 2 tek koltuk ruhsat koltuk sayısında sorun yaşatmaz size, isterseniz oluşacak 2. tek koltuğu sadece muayene zamanları takabilirsiniz. Tabi unutmadan kontrole girerseniz ki karavanlara çok kontrol yapmıyorlar ama sempatik davranmanız işi çözüyor :smiley:
Kolaylıklar dilerim
Bu maalesef pek kolay değil.Ben tek koltuğa düşürdüm ve teknik tadilata giriyormuş.Koltuk testi istediler.Mecbur eskiye döndüm.Zaten vites kolu yüzünden arkaya geçiş pek kolay değildi.

Konu ölmüş. Oysaki gayet başarılı gidiyordu. Son halini görmek isterdik.

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri