Başkomutanın İzinde Sakaryadan İzmire

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gvnky Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,221
Ynt: Başkomutanın İzinde Sakaryadan İzmire

Ayaklarınıza sağlık, çok anlamlı bir etkinlik olmuş. Aslında biraz çalışma yapılıp Likya Yolu yada St. Paul Yolu gibi bir yürüyüş rotası şekline getirilse çok hoş olurdu diye düşünüyorum.

Etiketler

Komutanım ayağınıza yüreğinize sağlık imrenerek baktım resimlerinize.. Kutluyorum sizi...

tebrikler komutanım.. Mustafa Kemal'in askerleri işte böyle olur... gurur duydum...

teşekkürler sayın kocaali. kimseden farklı değilim, sadece zaman ayırıyorum. siz de pekala yapabilirsiniz. zaten zaman içinde bunun yaygınlaşacağını düşünüyorum.

bu sene de aynısını yaptık. yaptık diyorum; 4 sonuna kadar giden, 3-5 arasında değişen kişi ile de destek atılan bir eylemi bu sene KOCATEPE-BELKAHVE arasında yaptık. Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) desteğinde oldu bu faaliyet. başından beri de çeşitli basın yayın organlarında yer buldu. üzerine düşülürse gelecek yıllarda daha fazla kişinin katılacağını düşünüyorum. özellikle de büyük taarruzun 100 üncü yılında...

şimdi bazı fotolar paylaşacağım. bazı fotolarda kırmızı şapkalı, bazılarında bandanalı olan benim. daha fazla fotoğraf için
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008247311897
tıklayınız.

IMG 2488

ORDULAR; İLK HEDEFİNİZ AKDENİZDİR, İLERİ! emrinin başında verildiği yanık ve kırık dökük kağnının anıtı.
emrin verildiği tarih 01 Eylül 1922

1 alky kan

BAŞKOMUTAN MEYDAN MUHAREBESİNİN BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL TARAFINDAN YÖNETİLDİĞİ YER. burası esasında 11nci piyade tümeninin gözetleme yeridir. dikkat ediniz komuta yeri değil, gözetleme yeri. yani neredeyse düşman hatlarının içi...
çalköy buraya 3 km, dumlupınar kuş uçuşu 10 km civarında, aslıhanlar 3 km gibi bir mesafededir.

2 zafertepe yatma yerimiz

zafertepe.
anakaradan gelen takviye ekibinin getirdiği ev yapımı börek ve çörekleri hava aydınlanmadan gövdeye indiriyoruz.

3 zafertepe kahvalt

zafertepe.
başkomutan meydan muharebesinin nasıl olduğunu gösteren kroki önündeyiz. bu işi iyi bilen MUSTAFA ASLANKURT, bizi yeniden o günlere götürdü. bilgilerinize ekleyiniz lütfen; 30 ağustos 1922 günü bölgede sağlam bir sağanak yağmur yağışı var. acaba yağmur savunana mı yoksa taarruz edene mi fayda sağlamış?

4 meydan muh anlatm

zafertepenin batısındaki tepedir burası. yunan topçusunun ateş altına aldığı bir yerdir.

5 ehit sancaktar mehmetik ant

şehit sancaktar mehmetçik anıtını ziyaretten sonra araziye vuruyoruz. dumlupınarı batısında saklayan tepeler hattına tam gaz durmaksızın yürüyoruz.

6 dumlupnar ehitlii

dumlupınar şehitliğinden bir foto:
fotodaki hatayı bulunuz ???

7 dumlupnarbaba ile oul

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR