Bartın Karabük Yenice Trekking Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fotometo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,519
Ynt: Bartın Karabük Yenice Trekking Grubu

slm arkadaşlar, bu aralar müsaitim ben.beraber program yapabiliriz.görüşmek üzre.

Etiketler

bu hafta sonu yağmur görünüyor.

Müsait bir hafta sonu birbirimiz tanıma amaçlı gunluk bir yürüyüş yapabiliriz.

Benim aklıma gelen rotalar.
1-Karaağaç-keltepe zirve - Karaağaç.
2-Bir seferde yuruyebilirmiyiz bilemiyorum ama katır yolu (safranbolu-Eflani arası 33.km.)
Yada yarısını yuruyebiliriz. eflani sine arasını. 18km falan.

sizde fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

ben katır yolunu bilmiyorum.keltepe karağaç günübirlik yada isterseniz kamplı yapılabilir.sizlere nasıl uygunsa öyle yababiliriz.

Ali Kemal Bey bu hafta safranboludan gorduğum kadarıyla keltepe zirvede baya kar var. O rota riskli olabilir. Katır yolunu yuruyelim diyorum ama 33 km benim gozumu korkutuyor. ben bunun yarısını onceden yurumustum. hatalı olduğu için 2. etabı bitirememiştim.

sana yuruyus rotamı atıyorum bi bak bakalım.

http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=4624012

slm Metin hocam, harbiden katır yolu görünüyor :smiley: ilk 5 km tırmanışı aşınca çok yorucu görünmüyor, tabi ki arazi yapısınıda bilmek lazım. tek seferde 33 km çok yorucu olur bence de.ikiye böleriz. yada hiç kasmayız, nasıl olsa eğlencesine yapıyoruz deyip, günümüze, enerjimize göre bir kaç etaba böleriz. tüm modlar benim için uygun.istersen sıfırdan başlayıp önce senin yürüdüğün etabı geçeriz (işin açığı o rotayı öğrenmek açısından bu bana daha çok uyar).kamp atacaksak malzeme ve erzak ayarlamak gerek.sizin için hangi tarih uygun ?

o kadar zor bir etap değil. ben ilk etapta yürüyemediğim yeri tamamlamak isterim. ama yine sizinle kamplı programda yapabiliriz bu etabı. ben tanışmak maksatlı gunluk bir tur düşünmüştüm. Eflaniden girip sine boyunca yuruduğumuz kadar ilerleriz. isterseniz ben bir iki çalışma yapayım size gondereyim. bu arada sizden başka katılacak arkadaş varmı.? birde siz ne iş yapıyorsunuz karabükte. eğer imkanınız varsa turizm müdürlüğünde bu yolla ilgili dokumanlar var onlarıda temin edin. rota falan incelersiniz.

slm Metin hocam.Eczacıyım,Karabük merkezde eczanem var.belirttiğiniz gibi ilkin günübirlik yapabiliriz.benden başka kimse yok şimdilik.işin açığı o rotayı (ve bölgedeki diğer rotaları) tamamen öğrendikten sonra temsilcilik olarak faaliyet yapma fikri geliyor aklıma.aslen buralı değilim onun için rotalara çok aşinalığım yok.turizm müdürlüğüne uğrarım bakalım ne var ellerinde.görüşmek üzre.

Ali kemal Google earth kullanıyorsan sana benim üzerinde çalıştığım katır yolu rotalarına bakabilirsin.

google earth yüklüy ise ekteki dosyayı tıkladığında açılacaktır.

Ekli dosyalar

• katır yolu.kmz
    2.2 MB · Görüntüleme: 242

slm, benim pc açmıyor, anlamadım.o kadar da stratejik olmaya gerek yok, sen biliyorsun nasıl olsa rotayı :smiley:

selamlar.bende safranboluda oturuyorum.benim trekkking hakkında tecrübem olmadı.sadece bol miktarda kamp yaptım.ama gücümün yettiğince katılırım size.

Yasin yürüyeceğiz sadece.tahminen 17-20 km. Yanina enerji verecek aperatif biseyler ve en onemlisi 1,5-2 litre su alman yeterli olur.bu hafta yagmur var .uygun zamanı ayarlayip haberlesiriz.

sizcede uygunsa 24 .nisan.2014 pazar gunu eflaniden sine arasını yuruyelim derim ben.

slm.24 nisan perşembe oluyor ama.20 yada 27'si pazar.

yaklaşık rota resimleri...

Ktr1

Ktr2

slm.bana uyar.gün yaklaşınca yine haberleşiriz.bu ara buralardayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri