Bardakta Mısırın Sebeb-i Hikmeti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulent kocoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,698

bulent kocoglu

Kamp III
Web
www.anadol.org
Merhabalar

Değerli dostlar, insanoğlu adım adım kendi sonuna doğru gidiyor. Kuş gribini atlattık derken, domuz gribi kapımızı çaldı. Kene -Kırım Kongo- her gün Anadoluda canlar alıyor.

Benimde bugünlerde gıda teroru dikkatimi çekmeye başladı. Bugün yaşadığım bir izlemimi sizinle paylaşmak isterim.

Arkadaşlar;

Bugün uzun süredir gitmediğim, Kızılay Yüksel Caddesine (Ankara) yolum
düştü. (Yüksel caddesi, Mülkiyeliler birliğinin olduğu, genellikle gençlerin
ve aydın insanların ziyaret ettiği bir sokak olarak bilinir)

Sokak ve çevresi burak buram mısır kokuyor. Sokak başında belki 5-6 tane
bardakta mısır satıcısı. Etraf , bardakta mısırcı ile dolu?? Hem de Çankaya
Belediyesinin fındık tezgahları bile mısırcı olmuş. Hemde bardağı 1 tl . Bu
insanlar sürekli mısır mı yerler?

Nedir bunun hikmeti? Genleri ile oynanmış ithal mısırı kimler satışını bu kadar
destekler anlamadım.

Ülkemizde her yıl sadece üçbin çocuk (evet ÇOCUK) kanser zincirine
ekleniyor, kısırlık oranımız yüzde 20 lere çıkmış.(T.C. Sağlık Bakanlığı
resmi veriler) Şehirlerde artık, tüp bebek merkezleri açılmaya başlandı.

Ne oluyoruz?

Yoksa bende paranoyaklık mı başladı!
Saygılarımla

Bülent KOCOGLU
Ankara

Etiketler

Ynt: Bardakta Mısırın Sebeb-i Hikmeti

O mısırların Türkiye distribütörlerini araştırmak lazım :smiley: Neden bu kadar revaçtalar anlaşılır o zaman :smiley:

birara gündemdeydi azgelişmiş ülkelere dağıtılan amerikan mısır tohumları iki kat fazla tane veriyorlarmış genetik yapısıyla oynandığı için

bkocoglu' Alıntı:
Değerli dostlar, insanoğlu adım adım kendi sonuna doğru gidiyor. Kuş gribini atlattık derken, domuz gribi kapımızı çaldı. Kene -Kırım Kongo- her gün Anadoluda canlar alıyor.

Ne oluyoruz?

Yoksa bende paranoyaklık mı başladı!

Mısır konusu ayrı ama hastalıklar konusunda çok da içinizi karartmayın :smiley: Bundan 10bin yıl önce de, bugün de sürekli sürekli yeni hastalıklar çıkıyor ve çıkacaktır. Tıpkı biz insanoğlu gibi bakteriler, virüsler ve parazitler de evrim süreci içinde ortama uyum sağlayarak bağışıklık sistemlerini geliştiriyorlar. Ortaçağda Avrupanın yarısı tedavisi olmayan hastalıklar yüzünden yokolmuştu...

Arkadaşlar,
konuyu tekrar güncelliyorum

Çocuklarımızı ,bu tip ürünlerden uzak tutalım

her 3 çocuktan 1 tanesinin allerjik sorunları olduğunu biliyormusunuz?

sağlıkla........

Tabiki mümkünse hiçbişeyin genetiği ile oynamayalım ama esas sorun kimyasal ilaçlarda. Tarlada bahçede yetiatirilen urun avrupaya dittiginde en ufak bir kimyasal ilaç kalıntısı görüldüğünde ulkeye girişi reddediliyor. Ama ülkemizde ise pazarlarda hiç bir denetime (bu açıdan ) tabi olmadan satılabiliyor. Devlet organik ürünü destekliyor. Bu marifet gibi sagda solda konuşuluyor. Esas marifet, kimyasal madde kullanımını engelleme amaçlı olup, sadece organik üretime gecmek hdeflenmeli ki kalite ve sağlık konusunda farkındalık oluşsun. Kimyasal kalıntı olmayan ürün tüketmek herkesin hakkı. Devlet önce bununla ilgilenmeli.

Note 2 cihazımdan gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR