Ballıkayalar Kaya Tırmanışı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sinan508 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,041

sinan508

Yeni Üye
Selam
Bu pazar günü bir arkadaşımla beraber Ballıkayalar'da kaya tırmanışı yapmaya niyetlendik ama her ikimiz içinde ilk defa olacak ve ekipman namına hiç birşeye sahip değiliz Benim sorum Ballıkayalar'da bizim gibi yeni başlayacaklar için ekipman kiralayan (ayakkabı vs.) yerler ve temel eğitim veren yerler var mıdır?
Yoksa önceden bir salonda eğitim alıp ekipmanları temin edip mi gitmemiz gerekir?

Etiketler

Ynt: Ballıkayalar Kaya Tırmanışı

Gitmeyin derken yen basliyanlar icin uygun rota mı yoktur yoksa kiralık ekipman mı bulamayız ?

Pazar günü planladığımız gibi arkadaşımla Ballıkayalar'a gittik tırmanış için maalesef orada ekipman kiralayacak bir yer olmadığı için spor ayakkabıyla tırmanmak zorunda kaldım eminim kaya tırmanış ayakkabısıyla daha kolay olurdu tırmanmak
ama çok keyifliydi gelecek sefer için şimdiden sabırsızlanıyorum.

tommycan' Alıntı:

Ne o be ''GİTMEYİİİİN '' Hep Biz mi ? gitçez,,,,,, :smiley: Emekli olduk bizden geçti derken bak gençler spor ayakkabılar ile tırmanıyorlar,,,,,,,,

Umarım Bold lu rotadan değildir,,,,,,Emniyete alma YOK,,Emniyet kemeri YOK,,Kask YOK,,Frekşın YOK ( Kadir baba bir de bu kış ne frekşın yaptı diyordun :smiley: ,, İp YOK,,ATC veye sekizli YOK,,Karabina YOK,,Takozlar YOK,,Ara emniyet expresleri YOK,YOK,YOK,,,,,,,

Ama mangal gibi yürek var,,Kafayımı yediniz uşaklar biride kaya tırmanışı tehlikelimi diye yazıp sormuş Allah Allah :smiley:
AŞAĞIDA,,,11 Sayfadan oluşan PDF Formatlı tırmanış ders notu ekledim en basitinden indirip okuyabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• YETİŞKÄ°N KAYA TIRMANIŞ DERSLERÄÃ
    1.8 MB · Görüntüleme: 672

Emniyete alma YOK,,Emniyet kemeri YOK,,Kask YOK,,Frekşın YOK ( Kadir baba bir de bu kış ne frekşın yaptı diyordun :smiley: ,, İp YOK,,ATC veye sekizli YOK,,Karabina YOK,,Takozlar YOK,,Ara emniyet expresleri YOK,YOK,YOK,,,,,,,

Ama mangal gibi yürek var

Bu mantığı sevmedim.

11 Sayfadan oluşan PDF Formatlı tırmanış ders notu ekledim en basitinden indirip okuyabilirsiniz.

Bu işler okumakla olsaydı ben de fazıl say gibi piyano çalıyor olurdum. Bazen düşe kalka öğrenmek var, ve o dağdan aşağı düşmek isteyeceğinizi zannetmiyorum.

Sayın Sakyüz
Hasan 110 un yazdıklarını tekrar okuyalım istersen..... Hasan "kaya tırmanışı tehlikeli midir" sorusunun cevabı olarak, hiç bir malzeme yok ama mangal gibi yürek varmış arkadaşlarda, spor ayakkabı ile tırmanmışlar.... Alın hiç olmazsa kaya tırmanışı ile ilgili 11 sayfalık bilgi var mesajın ekinde, indirin de okuyun bir şeyler öğrenin bu konu hakkında..... demek istemiş..... Mesajın ekine bu işin kitabını indirdim...... Okuyan on numara kaya tırmanır, dünya çapında dereceye girer, bütün kayalara tırım tırım tırmanır .............dememiş ki......
Şubuosuz kulak ne kadar kötü, şubuolu kulak ne kadar güzel.... (konu ile alakasız ama hoşuma giden bir reklamdı, birden hatırladım nedense....)

sakyuz' Alıntı:
Bu mantığı sevmedim.

Bu işler okumakla olsaydı ben de fazıl say gibi piyano çalıyor olurdum. Bazen düşe kalka öğrenmek var, ve o dağdan aşağı düşmek isteyeceğinizi zannetmiyorum.

Kaya tırmanışını ciddiye almayan,,küçümseyen zihniyeti sevmedim :smiley: PDF formatlı ders okuyup öğrenmek için değil kaya tırmanışının nasıl,,ne gibi ekipmanla yapıldığının fikiri içindir,,dikkat ederseniz en basitinden bir okuyup fikir alın cümleside peşi sira eklenmiştir.Dağcılık ve kaya tırmanışı düşe kalka öğrenilmez,,burada düşüşün pek sağlam kalkışı olmuyor,,,Haklısınız okumakla Fazıl Say olunamayacağı gibi 1271 mesaj yazmanıza karşı için ciddiyetini kavrayamamışsınız,,,,,, :smiley:

Kaya tırmanışını ciddiye almayan,,küçümseyen zihniyeti sevmedim :smiley: PDF formatlı ders okuyup öğrenmek için değil kaya tırmanışının nasıl,,ne gibi ekipmanla yapıldığının fikiri içindir,,dikkat ederseniz en basitinden bir okuyup fikir alın cümleside peşi sira eklenmiştir.Dağcılık ve kaya tırmanışı düşe kalka öğrenilmez,,burada düşüşün pek sağlam kalkışı olmuyor,,,Haklısınız okumakla Fazıl Say olunamayacağı gibi 1271 mesaj yazmanıza karşı için ciddiyetini kavrayamamışsınız,,,,,, :smiley:

Siz bilirsiniz o zaman bahsettiğiniz gibi hiçbir emniyet ekipmanı olmadan devam edin. Ne de olsa biz dağcı değiliz belki bilmediğimiz birşey vardır, belki emniyet hiçbir ekipman kullanmadan sadece konunun ciddiyetinin bilincinde olarak sağlanabiliyordur. Kusurumuza bakmayın, özür dileriz, saygılar.

SAYIN,,,, SAKYÜZ,,,,,KONU ŞÖYLE BAŞLIYOR,,, :smiley:
sinan508' Alıntı:
Pazar günü planladığımız gibi arkadaşımla Ballıkayalar'a gittik tırmanış için maalesef orada ekipman kiralayacak bir yer olmadığı için ''''SPOR AYAKKABIYLA TIRMANMAK''''' zorunda kaldım eminim kaya tırmanış ayakkabısıyla daha kolay olurdu tırmanmak
ama çok keyifliydi gelecek sefer için şimdiden sabırsızlanıyorum.

KONUYU AÇAN ARKADAŞ BALLI KAYALARDA TEKNİK MALZEME KULLANMADAN HEMDE SPOR AYAKKABI İLE KAYA TIRMANIŞI YAPTIĞINI BELİRTMİŞLER,,,,,,BUNUN ÜZERİNE UYARI MAHİYETİNDE CEVABEN EMNİYETSİZ ve MALZEME OLMADAN OLMAYACAĞINI BELİRTEREK EN BASİTİNDEN İÇİN CİDDİYETİNİ VE VAHAMETİNİ ANLAMALARI AMACI İLE pdf DERS NOTU EKLEDİM,,,Dİ,,,,,,,,,

hasan110' Alıntı:
Ne o be ''GİTMEYİİİİN '' Hep Biz mi ? gitçez,,,,,, :smiley: Emekli olduk bizden geçti derken bak gençler spor ayakkabılar ile tırmanıyorlar,,,,,,,,

Umarım Bold lu rotadan değildir,,,,,,Emniyete alma YOK,,Emniyet kemeri YOK,,Kask YOK,,Frekşın YOK ( Kadir baba bir de bu kış ne frekşın yaptı diyordun :smiley: ,, İp YOK,,ATC veye sekizli YOK,,Karabina YOK,,Takozlar YOK,,Ara emniyet expresleri YOK,YOK,YOK,,,,,,,

Ama mangal gibi yürek var,,Kafayımı yediniz uşaklar biride kaya tırmanışı tehlikelimi diye yazıp sormuş Allah Allah :smiley:
AŞAĞIDA,,,11 Sayfadan oluşan PDF Formatlı tırmanış ders notu ekledim en basitinden indirip okuyabilirsiniz.

BURADA UMARIM BOLD'LU ROTADAN DEĞİLDİR YAZMAMIN SEBEBİ BU ROTALARIN PROFESYONEL TIRMANICILARIN AÇTIKLARI TEKNİK EKİPMANSIZ YAPILAMAYACAĞINI BELİRTMEK İÇİNDİR,,VE DEVAMLA ÇEŞİTLİ MALZEMELERİ SAYARKEN YOK ,,YOK,,, YAZARAK YAPANLARI ELEŞTİRDİM,,,KARŞI ÇIKIP İŞİN TEHLİKESİNİ BELİRTTİM,,,,,

SİZİN,,,,,, BENİM İÇİN YAZDIĞINIZ GİBİ:::::::
(Alıntı:sakyuz)
Siz bilirsiniz o zaman bahsettiğiniz gibi hiçbir emniyet ekipmanı olmadan devam edin. Ne de olsa biz dağcı değiliz belki bilmediğimiz birşey vardır, belki emniyet hiçbir ekipman kullanmadan sadece konunun ciddiyetinin bilincinde olarak sağlanabiliyordur. Kusurumuza bakmayın, özür dileriz, saygılar.

,,AKSİNE BEN ve TOMYYCAN (K.TUNCA)
EKİPMANI OLMADAN DEVAM EDEN BİZ DEĞİLİZ,,,,,,,,,AKSİNE UYARAN TARAFIZ,,,,,,
(Büyük harfle yazdığım için özür dilerim,,)

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=104097.10#ixzz3HwOIyrHI

EKİPMANI OLMADAN DEVAM EDEN BİZ DEĞİLİZ,,,,,,,,,AKSİNE UYARAN TARAFIZ,,,,,,
(Büyük harfle yazdığım için özür dilerim,,)

Ha tamam o zaman, yanlış anlama olmuş. Konuyu baştan sona takip etmemekten herhalde... o zaman zaten aynı fikirdeyiz.

Hep şu klavyeden...... bazen ne kadar zor anlatıyoruz değil mi Hasan'ım....... Ağrı Dağı'nda öküzderesine düşen Fransız kadın geldi aklıma.... kadını bildiğin çuvala koyup indirmişlerdi....... çuvala haaa çuvala.... neden çuvala diye sormayın....sanırım sağlam hiç bir kemik kalmadığı için kadın içi boş bir palto gibiydi.........

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri