Ballıkayalar - Denizli Gölü Yürüyüş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan msensoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,264

msensoy

Yeni Üye
Küçüklüğümden beri her yıl köyüme giderim. Köyümdeki insanlar, yaşamları, konuşmaları, köy yaşantısı, köyümün yeşilliği, ormanı, deresi beni doğaya tutkun hale getirdi. Öğrenciliğimde yılda birkaç kez köye gider, her fırsatta doğa ile buluşurdum. İstanbul'a dönmeden tekrar ne zaman köye gideceğimin hayalini kurar, bütün yıl dilimde Ordu ve köyüm eksik olmazdı. Öğrencilik bitip de iş hayatına atılınca köyüme gitmeye, doğaya çıkmaya vakit kalmamaya başladı. Arayış içine girdim. Uzun zamandır foruma girer yürüyüş etkinlikleri var mı diye bakardım. Bir gün yürüyüş etkinliği konusu açıldı. Konuyu görünce hemen katılmak istediğimi belirttim. Birkaç gün içinde benim gibi birkaç kişi daha katılmak istediği yazdı. Doğaya çıkmayı, doğada yürümeyi gerçekten çok istiyordum. Konuyu açan arkadaş etkinlik olmadan şehir dışına taşınmak zorunda kaldı. Bende, benden sonra yorum yapan arkadaşlara isterlerse birlikte etkinlik yapabiliriz diye mail attım. Birkaç gün konuştuktan sonra buluşup tanıştık. Yürüyüş için sürekli bir tarih belirliyorduk ancak bir türlü ortak müsait olduğumuz gün olmuyordu. En sonunda bayramın 2. gününe program yapabildik.

Wikiloc'tan, forumdan yürüyüş yapabileceğimiz rotaları araştırdık. Sonunda Ballıkayalar'a karar verdik ve Earth'den kendimize 25 km'lik bir rota çizdik. Yürüyüş yaparken anladım ki Earth'den göründüğü gibi değilmiş. İlk 3 km'si gerçekten zor bir parkurdu. Dereden geçtik, kaya tırmanışı yaptık. Bir yer bizi baya zorladı. 3 km sonra dere bayaa sığlaştı ve arazi düzleşti. Ben daha çok orman içinden, yeşilliğin bol olduğu bir rota hayal etmiştim. Bence bu parkurun ilk 3 km'si yürünmeli. Yine de ben çok eğlendim, doğada olmak huzur verdi.

Bol bol fotoğraf çekildik. Fotoğraf çekmek bana düştüğünden dolayı neredeyse benim fotoğrafım yok Fotoğrafçılığı da sevdiğimden dolayı alıştım artık. Fotoğrafların bir kısmını burada paylaşıyorum. Fotoğrafların çok yer kaplamaması ve internet paketinizi sömürmemek için düşük kalitede ekledim.

Çetin ve Emre Bey'e yol arkadaşlığı için teşekkür ederim.

Wikiloc linki: http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=10234495

DSC 0049 compressor

DSC 0050 compressor

DSC 0053 compressor

DSC 0058 compressor

DSC 0062 compressor

Etiketler

Ynt: Ballıkayalar - Denizli Gölü Yürüyüş

Bu güzel etkinlik için ben de sizlere çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yorucu fakat çok keyifliydi. Yeni etkinliklerde tekrar beraber olmak dileğiyle.. ☺

Ynt: Ballıkayalar - Denizli Gölü Yürüyüş

Harika bir coğrafyada yürümüşsünüz. Bizim de gözlerimizi doyurduğunuz için teşekkür ederiz ;)

Merhaba, benim bölgeyle alakalı bir sorum olacak. Bu ay sonu biz de Ballıkayalar'da kamp yapmayı düşünüyoruz fakat içimizden bir arkadaşın panik atağı var, çok engebeli, yüksek yerlere pek gelemiyor ve o tarihlerde doğum günü olduğundan bizimle birlikte olmasını istiyoruz :smiley:

Kamp kurmak için vadinin üst kısımları daha uygun sanırım, o alanlara ulaşım nasıl? Eğer ulaşım kolay ise bile, vadinin üst bölümlerinde su kaynakları ne durumda? Genel olarak bölgeyle alakalı her türlü bilgi-tavsiye işimize yarar. Şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.