Balkanlar Gezisi (19 haziran- 04 Temmuz 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MKG Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 227
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,883
Ynt: Balkanlar Gezisi (19 haziran- 04 Temmuz 2010)

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

IMG 3725

IMG 3730

IMG 3735

IMG 3738

IMG 3742

Etiketler

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

DSC09218

DSC09223

DSC09229

DSC09230

DSC09236

Stari Grad`dan feribota binerek Hvar adasina gecmek uzere yola koyuluyoruz.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

IMG 3746

DSC09305

DSC09351

DSC09364

DSC09371

Feribot sirasina girdigimizde, kalkis saatine 45 dakika oldugunu ogrenince bayanlar dayanamarak kendilerini dalmacya kiyilarinin guzel sularina birakiyor.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

IMG 3749

IMG 3754

IMG 3759

IMG 3761

IMG 3763

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

IMG 3771

IMG 3778

IMG 3780

IMG 3785

IMG 3802

Hvar adasinda cok hos bir aksam gecirdik, adada kisa bir gezintiden sonra hep beraber keyifli bir aksam yemegi yedik. Fakat kisiye ozel olduklarindan bu bolumden fazlla fotograf ekleyemeyecegim.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

IMG 3841

IMG 3878

IMG 3889

IMG 3938

Ertesi gun feribotla Split`e ordan da Bosna Hersek`e gitmek uzere adadan ayriliyoruz.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Bu fotograf Split te cekildi, gezdigimiz bircok ulkede oldugu gibi burdada insanlar serit ihlali yapmiyorlar. Sola donus seridi tamamen bos olmasina ragmen duz gidecekler uzun bir kuyruk olusturup siralarini beklediler.

Ozellikle calistigim ulke Libya yasadigim ulke Turkiye ve gezdigim ulke Hirvatistan`i trafik acisindan kiyasladigimda her birinin arasinda 50 ser yil fark oldugunu gorebiliyorum.

[attachment=5]

Bu gunlukte bu kadar, bir dahaki firsatta Bosna Hersek fotograflarini yukleyecegim.

IMG 3948

IMG 3951

IMG 3953

IMG 3980

DSC09387

cihanülker' Alıntı:
sedat hani nerde şarap bağları ,ston kasabasında ,midye yemedinizmi ,midye çiftlikleri vardı off off

Cihan sahil boyunca yuzlerce midye ciftligi gorduk, fotograflari kuculttugum icin pek belli olmuyor ama denizin her yanini ciftliklerle doldurmuslar.
Ston da sadece 1.5-2 saat kadar durduk, ben bir sarap magazasini gezdim. Ordaki saraplar iyi olmali cunku fiyatlari cok yuksekti ;D

bebeği büyüttük te
4-5 yaşına geldiğinde sattığım disco 1 i görüp baba sen ne yaptın allahaşkına diyecek, ne diycem ben ona?

:smiley::smiley:
tesekkür ederim..
çok güzel gezi, çok güzel fotolar..
video çekimi varsa biryerlerde değerlendirilebilir belki?

zapatista' Alıntı:
bebeği büyüttük te
4-5 yaşına geldiğinde sattığım disco 1 i görüp baba sen ne yaptın allahaşkına diyecek, ne diycem ben ona?

:smiley::smiley:
tesekkür ederim..
çok güzel gezi, çok güzel fotolar..
video çekimi varsa biryerlerde değerlendirilebilir belki?

Gercekten sizin araba guzeldi, ama olsun 4-5 yasina gelene kadar daha iyilerini alirsiniz.

Bende sadece 8-10 tane kisa amator cekim var, cok ciddi seyler degil. Belki Mustafa abide olabilir.

Sedat, ellerine, vizörüne sağlık, çok güzel yerleri gezerek çok güzel kareler yakalamışsın, sayende bizlerde oraları geziyoruz, bizler için oluşturduğun bu kaynağa bir kere daha teşekkürler..

Daha önce bir belgeselde arada Kotor gezisi de yapmışlardı, küçücük şirin bir güzellik, hele yukarıya tırmanıp manzarayı gözlemlemek sanırım müthiş olmuştur, ben belgeselde bile hayran kalmıştım çünki..

Buralara bir gezi organize edilebilir ancak bu kadar çok yeri bir araya sıkıştırarak değilde bir yerde en az bir, iki gün kalarak ayarlanacak bir gezi sanırım çevrenin tam anlamıyla görülmesine olanak sağlayacaktır. Örneğin sadece iki ülkeyi bu şekilde gezerek yapılabilir mi?

Ayrıca bu kadar güzellikleri koruyabilmeleri, nüfuslarının azlığından mı diye düşündüm ::smiley: Tarihe dokunmamış olmaları, yok etmedikleri kültürel bir fark yaratıyor aramızda, tıpkı senin dediğin trafik kuralları saygısı gibi :smiley:

ceranus' Alıntı:
Sedat, ellerine, vizörüne sağlık, çok güzel yerleri gezerek çok güzel kareler yakalamışsın, sayende bizlerde oraları geziyoruz, bizler için oluşturduğun bu kaynağa bir kere daha teşekkürler..

Daha önce bir belgeselde arada Kotor gezisi de yapmışlardı, küçücük şirin bir güzellik, hele yukarıya tırmanıp manzarayı gözlemlemek sanırım müthiş olmuştur, ben belgeselde bile hayran kalmıştım çünki..

Buralara bir gezi organize edilebilir ancak bu kadar çok yeri bir araya sıkıştırarak değilde bir yerde en az bir, iki gün kalarak ayarlanacak bir gezi sanırım çevrenin tam anlamıyla görülmesine olanak sağlayacaktır. Örneğin sadece iki ülkeyi bu şekilde gezerek yapılabilir mi?

Ayrıca bu kadar güzellikleri koruyabilmeleri, nüfuslarının azlığından mı diye düşündüm ::smiley: Tarihe dokunmamış olmaları, yok etmedikleri kültürel bir fark yaratıyor aramızda, tıpkı senin dediğin trafik kuralları saygısı gibi :smiley:

Zerin begenmene sevindim, eklediklerim birilerine yol gosteren bir kaynak oluyorsa ne mutlu bana.

Kotor, Dubrovnik, Mostar v.b. yerler gercekten gorulmeye deger yerler. Bizim gezimizin iki yonu vardi; hem balkanlar cografyasinin guzelliklerini gorerek arazi araclarimizi kullanmak hemde gitmisken bolgenin yerlesim yerlerini gezmek. Hal boyle olunca surekli hareket halinde olunan bir gezi oldu. Konuya baslarkende dedigim gibi eger gidilen yerler ozumsenerek gezilmek isteniyorsa jeep safari seklinde degilde, senin de dedigin gibi sadece birkac ulkeye giderek herbirinde en az birkac gun gecirmek gerekiyor.

Simdi biz bolge hakkinda genel bilgilere ulasmis olduk, ileriki yillarda bazi yerlere tekrar gidip detayli gezmeyi dusunuyoruz.

Guzellikleri koruyabilme konusunu bizde tartismistik. Genel kani nufus yogunlugunun az olmasi ve adamlarin bizden cok daha once yerlesik duzene gecmis olmalari.
Avrupa ve Amerida benim gordugum onemli bir olayda, yaptiklarini ilk seferinde kaliteli yapmalari ve uzun sure kullanmalari. Halen 1800 lu yillarda yapilan evler kullanilmaya devam ediliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri