Bajaj Domİnar 400

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 1kaan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,792

SİZCE MANTIKLI BİR SEÇİMMİ YAPTIM ?

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

1kaan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
18.04.2018 tarihi itibari ile Bajaj Dominar 400 sahibi olmuş bulunmaktayım.
Tüm ön yargıları kırıp,söylenen çoğu şeyi göz ardı edip aldım makinayı.
herkes CBF600 veya DL650 al dedi ama aradığım fiyat aralığında hep yorgun makinalar vardı. Hem yemi model olması sebebi ile,hemde ebnjeksiyon ve abs sistemi olması,gerek yakıt tüketimi ve gerekse parça konusunda uygun ve bulunabilirlik açısından en mantıklı seçenek olarak düşündüm.
umarım pişman olmam.
deneyimlerimi buradan paylaşacağım.

Etiketler

Kesinlikle en iyi seçim
7500 km aldım 19+.04.2018 de (1 hafta önce)
şu an makina 8500km de servis ışığı (anahtar simgesi) yaktı. Bakım zamanı gelmiş deli oğlanın.
bakımını yaptıracağım. sonra biraz daha km yaparım :smiley:
şu an için 1000 km oldu aldığımdan beri.
pek bi yorum yapmak istemiyorum. en az bi 5000km olsun makina,öyle paylaşacağım deneyimlerimi.

27,04,2018 tarihinde makina 8454 km de servis ışığı (göstergede anahtar simgesi) yaktı.
Biraz araştırma sonucu bu ışığın 9500km de yakması gerektiğini öğrendim.
Acaba neden erkenden bı simge belirdi hiç bi anlam veremedim.
Normalde ilk bakımı 450 km, 2, bakımı 4950 km, 3, bakımı 9950km, 4. bakımı da 14950km de olması gerekiyor.
1496 km erkenden bu simgeyi çıkarması normalmi anlayamadım.
Sabah servise gidip soracağım. En fazla bakıma erken girmiş olur.

19,06,2018 tarihinde 9644 km de iken 10,000km bakımına girdi Dominarım.
Yapılan işlemler aşağıdaki gibidir.
1- Yağ değişimi. ( kastrol)
2- Yağ filtresi değişimi.
3-Yağ süzgeci değişimi. ( süzgecin oring i kaybolduğu için komple değiştirdik.)
4-Hava filtresi değişimi.
5- Su seviyesi kontrolü.
6-Zincir boşluk ayarı ve zincir yağlanması.
7- Tüm hareketli parçaların yağlanması.
8- Yazılım atılması.

İlk izlenimlerim
1-Yakıt yükseldi (herhalde yazılımdan dolayı)
2-Gaz açtığında yavaş yavaş yükselmeye başladı. (öncekinden daha yavaş)
3- Devir kesici 8500 devir de devreye giriyor. 8000 devirde RPM ışığı yanıp sönmeye başlıyor.

Evet arkadaşlar bir çılgınlık yapıp motoru sattım ::smiley:
Aslında motoru satma sebebim oğlumun ameliyat olması gerektiğindendi.
Bende öğrenir öğrenmez motoru satılığa koydum 25,06,2018 pazartesi günü.
27,06,2018 tarihinde birisi aradı. Uzun yol tır şöförü kendisi, konuştuk anlaştık ve cuma gününe yetişebilirse satışı alacağını söyledi.
Cuma gününe yetişemedi ve cumartesi günü geldi, 1 saat molası varmış, motoru gördü vs, sonra Almanya ya yük götürmek için yola çıktı.
Babası 70 yaşında Necati amca (eski motorculardan) Samsun dan otobüs ile gelmiş, motoru Necati amca götürecekmiş Samsun'un Çarşamba ilçesine..
Neyse Cumartesi ve Pazar günü ben iyice gezdim. Hemde ne gezdim son günler diye Wohow3
Darıca istasyon mahallesinde kızı oturuyormuş Necati amcanın,hafta sonu orada kaldı..
02,07,2014 Pazartesi günü sabah 08:00 da işten çıkınca Necati amcayı almaya gittim.
Notere geldik, vekalet ile oğlunun adına satış yapacaktı fakat vekalette eksik yazı olduğunu öğrendik.Oğlunun üstüne araç alamayacağını ve sadece satış yapılacağı yazıyorumuş.
Necati amca kendi üstüne aldı motoru.
Biraz boş bi alanda dur kalk alıştırması yaptırdım ve İstasyon daki Kültür Merkezinin orada motoru teslim ettim. Minibüs ile eve döndüğümde saat 11:30 olmuştu..
Necati amca Samsun a gitmek üzere 1-2 saat sonra yola çıktı.
Akşam saat 18:30-19:00 arası beni aradığında Karabük'te mola verdim dedi.
Anlattı işte 150-160 kmh arası gittim şöyle oldu böyle oldu vs vs..
Velhasıl kelam makina gitmiş oldu..
Üzüldümmü evet. Motoru yeni almıştım.Gitmek zorunda kaldı..
Kendimi şu şekilde avutuyorum;
Motoru koyacak yer yoktu oturduğum yerde ve kayınpederin inşaata bırakıyordum. Benim eve 1 km.
Aklım kalıyordu sürekli motorda her ne kadar kilitleyip bıranda vs örtsemde..
İşe geç kalsam yada gezmeye gitsem 1 km yürüyüp motorun kilidini aç bırandasını çıkar vs vs en az 30 dakka gidiyordu bide geri bıraktığında kitle ört ki kaskı montu elde taşıması cabası.
Bunları düşündükçe şimdi kafam rahat. Çalınacak vs diye bi korkum yok.
Umarım yeni sahibine hayırlısı olur..

Merhaba arkadaşlar.
18.04.2018 tarihi itibari ile Bajaj Dominar 400 sahibi olmuş bulunmaktayım.
Tüm ön yargıları kırıp,söylenen çoğu şeyi göz ardı edip aldım makinayı.
herkes CBF600 veya DL650 al dedi ama aradığım fiyat aralığında hep yorgun makinalar vardı. Hem yemi model olması sebebi ile,hemde ebnjeksiyon ve abs sistemi olması,gerek yakıt tüketimi ve gerekse parça konusunda uygun ve bulunabilirlik açısından en mantıklı seçenek olarak düşündüm.
umarım pişman olmam.
deneyimlerimi buradan paylaşacağım.
Hayırlı olsun keyifli sürüşler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri