Bahçeköy Atatürk Arboretumu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,974
Ynt: Bahçeköy Atatürk Arboretumu

Dün eşim ile birlikte Atatürk Arboretumundaydık.Hazan mevsiminin son renklerini yakaladık.Hava da şansımıza oldukça iyi idi.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

DSC 0008

DSC 0011

DSC 0015

Etiketler

nordic1903' Alıntı:
Haftasonu Çiftalan kampı dönüşü bu cenneti de görmek istiyorum...Bu renkler ve bu güzellik tarif edilemez..Umarım pazar günleri de ziyarete açıktır..

Haftasonları da açık fakat maalesef sadece Orman İşletmeleri personeli ve aileleri alınıyor. Yani bizler sadece hafta içi girebiliyoruz. Gerçekten muhteşem biryer, mutlaka görülmeli.

suyabatmaz' Alıntı:
Haftasonları da açık fakat maalesef sadece Orman İşletmeleri personeli ve aileleri alınıyor. Yani bizler sadece hafta içi girebiliyoruz. Gerçekten muhteşem biryer, mutlaka görülmeli.

Valla baştaki linki yazıyı yazdıktan sonra keşfettim..Bi umut " Başvuru Formu " doldurup yolladım ama :smiley: Bilmem kabul ederler mi :smiley: Üyelere de haftasonu kapalıysa , bizim pek şansımız kalmıyor..

Buraya kadar her şey çok güzel.İklim , ortam , hava ve renk cümbüşü muhteşem.Ama öyle bir obje var ki beni son derece rahatsız etti.Tabii eşimi de.
Geçen seneden bu yana yapılan düzenlemelerde çok güzel şeyler de yapıldı.Ama alanın tam ortasına mermerden öyle bir ucube kondu ki ;evlere şenlik.
Peyzajda doku bütünlüğü denen bir olay vardır.Sert ve yumuşak peyzajı meydana getiren obje ve materyaller uyum içiinde olmalıdır.
Kıymetli meslektaşlarım ve sayın proje müellifi kusura bakmasınlar ama bu kurna irisi bu güzel mekana hiç yakışmamış.
Kendimi bir an için Zincirlikuyu mezarlığında ya da Cağaloğlu hamamında sandım.
Bilmem Sizler bu konuda ne düşünürsünüz ? Görüşlerinizi beklerim.

[attachment=1][attachment=2]

DSC 0005

IMG 0656

Meydana konulan mermerin ucube olduğunu ben de düşünüyorum. Hangi akıl ve mantıkla mermer bir yapıyı ağaçların içine koyarlar anlamış değilim.
Herşeye rağmen görülmesi gereken bir yer.

http://gidilecekmekanlar.blogspot.com/2012/02/normal-0-21-false-false-false-tr-x-none.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri