Ayvalık Biraz Yelken, Biraz Dalış (23 - 26 Nisan 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,679
Ynt: Ayvalık Biraz Yelken, Biraz Dalış (23 - 26 Nisan 2009)

Çok basit serbest piyasa kanunu. Arz-Talep dengesi. Bizim durumumuzda dengesizliği oluyor. Tekne çok, marina az. Burada topu devlete atanlar da var. Ancak ben buna tam olarak katılmıyorum. Maliyetlerinde değişiklik yokken zam yapıyorlar. Sorunca devlete çok kira, vergi harç ödüyoruz diyorlar. Sen çıkarsan yerini alacak birçok tekne sırada bekliyor diyemiyorlar doğal olarak. Pendik marina açıldı. Ataköy ve Kalamış'tan hemen geçenler oldu. Fiyat neredeyde yarı yarıya. Haa Pendik şimdi tekneleri çubucak kapmak için düşük fiyat yapıyor. Dolunca o da zam yapacak olabilir. Ne yapalım o zaman tekrar değerlendireceğiz.

Benim derdim biraz da Ayvalık'a istediğim sıklıkta gidememek. Pendik olursa her fırsatta gidebilirim diye düşündüm.

İşte böyle arkadaşlar
ceranus' Alıntı:
Şu kriz ortamında % 50 zam neden isterler ki ???

Etiketler

Beykoz'a da marina yapılması planı var. Yıldız üniversitesi yürütüyor. Tabii bu oldukça uzun bir süreç gerektirecek

Beykoz ya da diğer boğaz projeleri motoryatlar için uygun. Fakat biz yelkenliler için pek uygun değil. Boğaz da yelken yapamıyoruz. Motorlarımız da akıntıya karşı çok kuvvetli değil. Karadeniz yelken yapmak için riskli. Boğazı geçip Marmaraya inmek lazım. İnmesi kolay, dönmesi zor.

Sıkıntılı bir durum yani :(

Sukuşu' Alıntı:
Beykoz'a da marina yapılması planı var.Projeyi Yıldız üniversitesi yürütüyor.Tabii bu oldukça uzun bir süreç gerektirecek

Festivalden sonra Bacaklı yayla yapmak lazım. :D
EKARAIS' Alıntı:
Zerrin, tekneyi İstanbul'a getiriyorum bu hafta sonu. Bundan sonra İstanbul'dayız. Ayvalık faslını kapattık. O yüzden festivalden sonra İstanbul yapmak lazım.

Bacaklı Yaylası neresi Adnan Abi?

Alaplı bacaklı yayla hani masayıdamı taşıdınız tepeye olan yer 1634metre.Araçları bıraktıktan sonra yukarı doğru 1.5 saat treking tabii masa yine yanımızda.
ceranus' Alıntı:
Bacaklı Yaylası neresi Adnan Abi?

Adnan, karbonfiberden bir masa bulursam alacağım. Standart ekipmn yapacağım. :smiley:
mezeci_67' Alıntı:
Alaplı bacaklı yayla hani masayıdamı taşıdınız tepeye olan yer 1634metre.Araçları bıraktıktan sonra yukarı doğru 1.5 saat treking tabii masa yine yanımızda.

Bacaklı yayla:

BACAKLI 027

BACAKLI 034

BACAKLI 021

Arkadaşlar,

Bugün başlayacağımız tekne transferiyle ilgili yeni başlık açtım. İlgilenenlere duyurulur.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=34145.msg317904#msg317904

Selamlar

Harika bir aktivite olmus eminim çok keyif almıssınızdır zaten o sofraya otrup keyif almamak pek mümkün olmasa gerek.Ayvalık civarında su altı mağrası ve aktif bir batık biliyormusunuz bu yaz ayvalıkda dalacağım su an yerleri belirlemedim yardımcı olursanız savinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR