Ayvalık Biraz Yelken, Biraz Dalış (23 - 26 Nisan 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,673

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
23 Nisan'ın P.mbeye denk gelmesi ve Cuma günü iş yükünün hafif olması sayesinde köprü yapıp 4 günlük tatil yapanlardanız. 22 Nisan Akşamı İstanbul'dan 2,5 saatte ancak çıkabildik. İstanbul güzel şehir, çok seviyorum, fakat bazen gerçekten çıldırtıyor. Sanki gidelim istemiyor. Her yönde adım adım ilerleyen bir trafik. 17h30 Bursa feribotunu kaçırdık. Hadi Çanakkaleden gidelim. TEM' e çıkmak mümkün değil. Sahil yoluna indik. Beşiktaştan hareketle Avcılara varış 2,5 saat. Ya sabır. Ayvalık'ı düşünerek sabrediyoruz. Sabaha karşı Marina'ya vardık.

23 Nisan Perşembe günü Ayvalık Setur Marina'daki teknemizde İzmir'den gelen arkadaşlarımızla buluştuk. P.me gününü marinada 5 aydır yanına uğramadığımız için bize küsen IRUKA' mızın gönlünü alarak geçirdik. Giritli arkadaşımız Neslihan'ın Ayvalık pazarından aldığı bilumum otlardan ve güzel Ayvalık peynirlerinden oluşan yemeğimizi afiyetle yedik.

Cuma günü nevaleyi yükleyip palamarları çözdük. Doğru Maden adasının güneydoğusundaki koya gittik. Orada demirledik. Biraz şnorkel yaptık. Akşam menüde sardalya ızgara, otlara eşilk etti.
Cumartesi sabahı Behramkale'ye gittik. Rüzgar tam pruvadan estiği için yelken açamadık. Behramkale kıyılarında scuba dalışı yaptık. Önder'in ilk tüplü dalışıydı. Dalış öncesi kısa bir eğitim verdim. 10-12 metre civarında yarım saat kadar kaldık. Çok zevkli oldu. Akşam Behramkalede barınamadık. Rüzgar 25 knot civarında esiyordu. O yüzden tekrar Maden adasına dönmeye karar verdik. Tabii bu sefer yelken bastık. 1,5 saatte vardık koyumuza ve demir attık. Akşam hava kaldı. güzel yemeğimizi yedik ve yattık. 01h00 sularında poyrazdan 25 knot esen rüzgarın etkisiyle demir taradı. GPS'in alarmıyla uyandım. Baktım kıyıya çok yaklaşmışız. Hemen demir aldık ve Ayvalık girişindeki Sivrice Burnunun kuzeyine demirledik. Burası sakindi. Sabah güzel kahvaltımızı yaptık. 11h00 sularında marinaya döndük. Çok dinlendiğim, kafamı boşalttığım ve biraz da kilo aldığım bir tatil oldu. Size de resimlerini getirdim.

Güneş battıktan sonra Setur Marina
DSC 0216

IRUKA (teknemiz)
DSC 0220

Etiketler
Ynt: Ayvalık Biraz Yelken, Biraz Dalış (23 - 26 Nisan 2009)

Marina'daki 1 nuaralı iskelemiz
DSC 0222

Marina girişi
DSC 0450

Dalış resimleri
DSC 0321

DSC 0339

DSC 0351

Efe, Ayvalık sezonunu açtın artık kimse seni tutamaz, ben Ören'de olduğum zamanlarda Sinem ve Ege ile birlikte beklerim mutlaka bize de uğrayın...

Murat beycim,
Daha ziyade aşağıdaki fotoğraflarla kilo aldım. Aslında fotoğraflarda görülmeyen tatlılarla başım belada. Neyse bugün yeniden sıkı bir disipline girdim.
Selamlar

TezzMertek' Alıntı:
Bu fotoğraflarla mı kilo aldınız.?
;D

Zerrin,

Geleceğiz inşallah. Biz de seni bekliyoruz.
Selamlar

ceranus' Alıntı:
Efe, Ayvalık sezonunu açtın artık kimse seni tutamaz, ben Ören'de olduğum zamanlarda Sinem ve Ege ile birlikte beklerim mutlaka bize de uğrayın...

Ayvalık ve Edremit körfezinde hava durumu şöyleydi:
Gece 10 derece, Gündüz 17 derece parçalı bulutlu ve açık
Rüzgar kuzey yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde esti. Gece bir ara 6 kuvvete kadar yükseldi
Deniz suyu sıcaklığı 15-16 derece.

Sualtı fotoğraflarını akşam ekleyeceğim.

Merakla bekliyoruz Efe...

pm: bu arada Yedigöller videolarınıda bekliyoruz ;D

Fırsat buldukça geziyouz Adnancım, şu dünyada ne kadar yaşayacağız Allah bilir. Yaşanan her gün çok kıymetli. :smiley:

Selamlar

mezeci_67' Alıntı:
Efe bey çok güzel gezmeye devam...

Murat, Ereğli'de yapacağız inşallah benzer bir etkinlik Mayıs başında gelmek istiyorum.
Selamlar

COMPETUS' Alıntı:
Söylenecek çok fazla bir şey yok valla Efe abi süpersin gerçekten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri