Aynı Haftada Hem Çöl Hem Kum Ve Deniz...tunus...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kardelensena1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 178
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,477
Ynt: Aynı Haftada Hem Çöl Hem Kum Ve Deniz...tunus...

devam

DSCN1308

DSCN1309

Etiketler

deriler çok ince ve kalitesiz , Tunus ta deri ucuzmuş hevesiyle gittik ama hevesimiz kursağımızda kaldı, nerde İran daki deriler... şuan tr de 60-100 arası deri sandallardan orda 23tl ye almıştım .keşke 5-10 tane alsaydım

DSCN1310

bu şehirden son foto, öğleden sonra biraz yüzmeye ayırmak için otele dönüş

DSCN1317

otelde sabah kahvaltısının ardından hemen Tunus a hareket... Tunus ta lavaj terminalde inip metroya yürüdük, hemen yolun karşısı zaten çok yakın. metro ile marinaya kadar gideceksiniz, oradan tgm trenine bineceksiniz, trende durak isimleri yazıyor.Bugünkü planımız meşhur mavi beyaz sidi bou said , ardından kartaca harabelerini dolaşıp, Tunus merkezi gezmek .Gelir gelmez şu meşhur yokuşu sorduk , yokuştan çıkarken kadının biri beni yakaladı ne olduğunu anlamadan elime bişeyler çizmeye başladı

DSCN1326

Sidi Bou Said, Tunus’un 17 kilometre kuzeydoğusunda yer alıyor. 1. ve 2. sınıf seçeneklerini sunan demiryolu ile yaklaşık 35 dakika seyahat ediliyor. İstasyondan tepe ve yerleşim merkezi . şehrin al medinası yok fakat küçük dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. en meşhur kafelerden biri 'cafe delices' burada oturup birşeyler içebilirsiniz. biz de şimdi oraya gidiyoruz, yasemen satıcısı , tanesi 2,5 tl , hiç sevmedim ..çantama nerden de koydum 1 ay çantamdan kokusu çıkmadı

DSCN1331

DSCN1332

hala yokuştayız, bu arada o kadın benden 20 dinar istemesin mi 27,5 tl. ben bozuldum tabii , hem sormuyor başlıyor boyamaya hem de 20 dinar, kadına sormadın bana deyince 10 dinara indi, biraz daha ısrarla 5 dinar... 2 dk sürdü topu topu...

DSCN1334

DSCN1337

manzaraya bayıldım.. Tunus ta çölden sonra en sevdiğim şehir... aynı zamanda en çok turist gördüğümüz yer..

DSCN1342

DSCN1345

meşhur çilek suyu , gerçekten harikaydı bayıldım, neden tr de yapmıyorlar ki.. tuzlu bir cafe ikisi 15tl

DSCN1351

DSCN1352

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR