Ayılar Hakkında Neler Biliyorsunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EnduroCu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 108
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,396
Ynt: Ayılar Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Neden kusura bakayım ? ;D
Aslında gezenbilirdeki tüm dostlarımın tanışmasını arzu ettiğim dünya tatlısı ve iyisi bir insandır ; pardon ayıdır.
İnsan lafından pek hoşlanmazda. :D ( Cep telefonumda bile AyıAhmet diye kayıtlıdır )

Etiketler

abi saollasın ömrün uzun olsun çok güldüm valla umarım birgün dağlarda karşılaşır tanışırız onun ve bizimde böyle mutlu yerlerde saygılar

Merhaba değerli İnsanlar....

Herhalde benim de birkaç kelime söylemem doğru olur diye düşündüm..Yazılanlardan anladığım kadarı ile birçoğunuz ayıları hiç tanımıyorsunuz.Bir avcı arkadaşın yazdığı da maalesef çok eksik...Ben önce izninizle biraz tanımanıza yardımcı olayım...

Ayılar çok özel yaratıklardır.Avı esnasında atılan mermi isabet etse de etmese de korkunç bir sesle bağırırlar.Avcı asla vurup vurmadığından emin olamaz.Çok iyi yüzer-suya dalar-karada koşar-kayalara tırmanır-ağaca çıkar-çıktığından daha hızlı aşağı iner....Yani uçamadığınız müddetçe ondan kurtulma imkanınız olamaz.

Ama karakteri gereği siz insanlar ile oldukça uyumlu bir hayat yaşayabilir...Hele bir de siz problem çıkarmasanız o hiç sorun çıkarmaz...Ayı oynatan insan vardır ama insan oynatan ayı görülmemiştir...Kültürünüzde ise insanlara aşık olan ayılar duyulmuş olaylardandır..

İnsanlar herşeye müdahale etme hakkını kendilerinde gördüklerinden dolayı her hayvandan korunmayı düşünürler...Gerçekte doğada herkese yer vardır ve herkes kendi sınırlarını bildiği sürece özgürce yaşayabilir...

Sizler nerede olursanız olun bizleri rahatsız etmediğiniz müddetçe başımızın üstünde yeriniz var....Ötesine garanti veremem...

Tatlıyı sevdiğimiz doğrudur...Şahsen ben ballı armut tatlısına bayılırım ama kemal paşa da olsa olur...Ayrıca balık tutmak ve yemek zaaflarımız arasındadır..

Ve de bu konuda iki ayaklı olarak bahsettiğiniz yaratıklara da lütfen başka sıfat bulun artık...Kalbim kırılıyor vallahi....

Sevgili kardeşim Nadir'e ve konu ile ilgili tüm dostlara şahsımı yücelten sözlerinden dolayı teşekkür ederim...

Sevgiler saygılar....

Merak edebilecek arkadaşlar için yaşadığımız yerleri ve yaptıklarımızı göreceğiniz bir link vermek istedim...

http://aygroup.sitemynet.com/ahmet/

Selamını aldık ve ilettik Nadirciğim...Sağolasın...Tüm dostların da sizlere selamı var...

Sevgiler...

Ayı Ahmet abi öyle güzel anlatmışsınki valla ayı olsım geldi :D latife bir yana nedendir bilinmez şehir eşkıyalarına ayı eşek yada toplumumuzda hayvan demek hakaret olarak kabul edilmiş. Oysaki onlar ihtiyaçları kadar tüketir ve hiç bir zaman bir birlerinin sahalarına girmezler. Teke tek kavga ederler. kavgada sustalı, bıçak, ateşli silahlar haydar diye bildiğimiz sopalar kulanmazlar sahip olduklarını koyar kaybederlerse giderler. daha çok sayasım varda yazmıyorum bu ne yaman çelişki......
Ben onca kamp kurdum, Ki deprem vesilesiyle sakatlanmış olmama rağmen sık sık en bakir yerlere çıkar kamp kurarım hiç ayı yada başka bir hayvan görmedim, korkmadım birkere birkaç domuz gördüm onlarda beni görünce olanca hızlarıyla kaçtılar söylemesi ayıp tırsarlar benden. Aslında bütün vahşi hayvanlar tırsarda ben ağır takılıyorum :D şehirlerde kalmamış olsada doğada çok hassas çizgiler vardır siz bu çizgiye sınıra dikkat ederseniz
Doğa yaşanabilirdir. keşke herkes herhangi bir hayvan gibi olabilse onun karekterini gücünü taşıyabilse ben keşke karınca olsaydım.............
Saygılarımla

Nadir bey ve sevgili ayıahmet kardeşim sayenizde güne güzel başladım, Allah ikinizdende razı olsun :D :D

İNAQUASANİTAS' Alıntı:
Ayı Ahmet abi öyle güzel anlatmışsınki valla ayı olsım geldi :D latife bir yana nedendir bilinmez şehir eşkıyalarına ayı eşek yada toplumumuzda hayvan demek hakaret olarak kabul edilmiş. Oysaki onlar ihtiyaçları kadar tüketir ve hiç bir zaman bir birlerinin sahalarına girmezler. Teke tek kavga ederler. kavgada sustalı, bıçak, ateşli silahlar haydar diye bildiğimiz sopalar kulanmazlar sahip olduklarını koyar kaybederlerse giderler. daha çok sayasım varda yazmıyorum bu ne yaman çelişki......
Ben onca kamp kurdum, Ki deprem vesilesiyle sakatlanmış olmama rağmen sık sık en bakir yerlere çıkar kamp kurarım hiç ayı yada başka bir hayvan görmedim, korkmadım birkere birkaç domuz gördüm onlarda beni görünce olanca hızlarıyla kaçtılar söylemesi ayıp tırsarlar benden. Aslında bütün vahşi hayvanlar tırsarda ben ağır takılıyorum :D şehirlerde kalmamış olsada doğada çok hassas çizgiler vardır siz bu çizgiye sınıra dikkat ederseniz
Doğa yaşanabilirdir. keşke herkes herhangi bir hayvan gibi olabilse onun karekterini gücünü taşıyabilse ben keşke karınca olsaydım.............
Saygılarımla
İNAQUASANİTAS' Alıntı:
Saygılarımla

Sevgili Ufuk Kardeşim...

Sen de oldukça güzel ifade etmişin.Maalesef günümüzde insandan daha düşüncesiz ,bencil ve vahşi hiç bir yaratık yok..Üzücü olmasına rağmen bu sorun gittikçe azalacağı yerde katlanarak artıyor..Aslında insan gerek teknolojik gelişme ile ,gerek hedeflerinin farklılaşması ile en büyük zararı yine kendisine veriyor.İlginç olan ise bunun farkında olmasına rağmen geri dönmüyor ve yok oluşa doğru gidiyor.

Senin zaten bizden çekinmene gerek yok..Bizler dostu ve düşmanı çok net biçimde ayırma yeteneğine sahibiz...Ayrıca bir gün gelir de ıssız ormanlarda yardıma ihtiyacın olursa bir seslen......Ben mutlaka duyar ,ya kendim bizzat gelirim ya da birini gönderirim...

Sevgiler....

ufuk28' Alıntı:
Nadir bey ve sevgili ayıahmet kardeşim sayenizde güne güzel başladım, Allah ikinizdende razı olsun :D :D

Sevgili Ufuk Kardeşim...

Bir kişinin güne güzel başlamasına vesile olmamıza imkan tanıdığın ve bunu belirttiğin için bizi çok mutlu ettin.Teşekkür ederiz...Allah senden de razı olsun...

Sevgiler....

hep bu taraftan insanlar atıp tutuyordu ayı ahmet abimin açıklamaları ve fikirleriyle diyer tarafında görüşlerini anlatınca olayın rengi değişti ayı ahmet abim insan oğluna kibarca kendine gel tokatı atmıştır.(anlayana)
Nadır abiye ve ayı ahmet abime saygılarımla..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Geri