Ayılar Hakkında Neler Biliyorsunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EnduroCu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 108
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,400

Etiketler
Ynt: Ayılar Hakkında Neler Biliyorsunuz?

bu yaz ben bir deneyeyim olumlu sonuç alırsam sizlere bildiririm. sonuç olumsuz olursa bidaha yazışamayacağımızdan ya da son aktif olma zamanımdan anlarsınız zaten.

aytaç' Alıntı:
yanımızda bal taşısak olur mu? olası bir tehlikede ayıya veririz. ısıya güdümlü füzelerden kurtulmak için uçakların attıkları ısı bombaları hesabı hani. füze ısı bombasına yöneliyor, ayı da bala. döke döke kaçarız hani. :smiley:
:D hocam o ayı balı üzerimize sürüp yer valla :D
ben ayının durduk yerde kimseye saldırdığını duymadım tabiyattaki ince ve hassas çizgilere dikkat ederseniz bırakın karşılaşmayı uzaktan görme ihtimaliniz bile çok zayıftır.

bütün yorumlar okudum da okurken bile ürktüm.ayıyla karı karşıya gelince o can havliyle ben kaçarım heralde ölü numarası da yapamam.en iyisi tedbiri elden bırakmamak lazım.bir de tabiki de doğal yaşama ve hayvanlara zarar vermemek gerek ama ben mi yaşamalıyım ayımı sorusuna da herkesin cevabı aynıdır heralde

İNAQUASANİTAS' Alıntı:
:D hocam o ayı balı üzerimize sürüp yer valla :D
ben ayının durduk yerde kimseye saldırdığını duymadım tabiyattaki ince ve hassas çizgilere dikkat ederseniz bırakın karşılaşmayı uzaktan görme ihtimaliniz bile çok zayıftır.

size katılıyorum. bende doğada hemde en ıssız yerlerde dolaştım ama ne kurt ne de ayı gördüm. izine bile rastlamadım.

kampın ve kampcının olmazsa olmazıdır ayı kurt kabusları :D hani onlar olmadanda pek tadı çıkmaz kampın ama ben her zaman ayıdan kurttan ziyade küçük yırtıcılar diyorum artık bunlara ben karşılaşma ihtimali yüksek olduğunu daha çok dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum. Börtü böceye dikkat!!!! tabiyat çoşmaya başladı can geldi dağlara içim kıpır kıpır ilk bahar kampına

Ynt: Ay?lar Hakk?nda Neler Biliyorsunuz?

Dagdaki ayilardan korkmaya gerek yok.hangimiz dagda kamp yaparken ayi gordu veya ayini
Saldirisina ugradi? belki hic kimse belki 1 belki 2 kisi. Ya sehirdeki ayilarin saldirisina?
Sehirde sokaga ciktiginiz ger gun mutlaka biri birbiri ayiyla karsilasirsiniz. Ve bu ayinin size saldirmadan uzaklasmasini beklersiniz ne yazikki!!!

vosdost' Alıntı:
Dagdaki ayilardan korkmaya gerek yok.hangimiz dagda kamp yaparken ayi gordu veya ayini
Saldirisina ugradi? belki hic kimse belki 1 belki 2 kisi. Ya sehirdeki ayilarin saldirisina?
Sehirde sokaga ciktiginiz ger gun mutlaka biri birbiri ayiyla karsilasirsiniz. Ve bu ayinin size saldirmadan uzaklasmasini beklersiniz ne yazikki!!!

Olay bundan ibarettir :D

sorun dağdakiler değil gravat takıp ortada insan sıfatında dolaşanlardır.

DR.GordonFreeman teşk ederim.fotograf 21-22 şubat 2009 gezenbilir bolu-kartalkaya kış kampında çekildi.treeking esnasında çekilen bir poz...
kamp esnasında 4 çadır ,1 araç üstü çadır kuruldu,bizler ise otelde konakladık.ekipmanlar uygun oldugu takdirde toplu yapılan kamplar güvenli de oldugundan çok iyi olur.gezenbilir kampları her mevsim devam ediyor....
DR.GordonFreeman' Alıntı:
gül hanım arkanızdaki görüntü harika ve benim sormak istediğim,kışın kamp yapmak,ne kadar riskli ve hangi önlemleri almalıyım,bir hassa çadır için,
1-arkadaşlar ben temelli bir kamp yolculuğuna çıkmak istiyorum,çünkü şehir hayatında yaşamak çok zorlaştı.Yaz-Kış yolculuk etmek istiyorum,ama ne kadar zor bilmiyorum.Yazın çadır kurarım,ama kışın ne yaparım,hotele gir derseniz, yazı bekle derseniz,şehir hayatında full time iş yok,ben nasıl yaşarım.Bu yüzden Fikirlerinizi almak istiyorum.Yazın aç kalmak zor,kışın aç kalmak çok kolay.
2-Yaşar Bey öyle bir fotoraf koymuşsunuz ki,yazdığım yazıda sanki,git bir dağa,bozayının bir hatırını sor,ne cevap verecek,sen mi onu yersin,o mu seni,dene gibi bir gülümseme olmuş.

Ben ayılar hakkında gerçekten çok şey bilirim.Bunlardan biri ile 54 senedir beraber yaşıyorum.Kendileri halamın oğlu olur.İçinden gelen vahşi seslere fazla karşı koyamayıp İstanbul doğumlu bir ayı olmasına rağmen bundan 30 sene kadar önce Tekirdağ'ın Saray ilçesine göç edip orada bir ine yerleşmiştir.Tam bir doğa aşığıdır.Armudu 100 km.den tanır.Kendisine Ahmet diye seslenildiği zaman çok kızar.Ayı diye hitap edilince mutluluktan garip sesler çıkarmağa başlar.Bu tiplerden her ailede bir tane vardır.Bu ayı da benim kaderim işte.
Canım kardeşimin kulaklarını çınlattım. Saraya çok çok selamlar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;u=183

haha :smiley:
mogzilla' Alıntı:
Ben ayılar hakkında gerçekten çok şey bilirim.Bunlardan biri ile 54 senedir beraber yaşıyorum.Kendileri halamın oğlu olur.İçinden gelen vahşi seslere fazla karşı koyamayıp İstanbul doğumlu bir ayı olmasına rağmen bundan 30 sene kadar önce Tekirdağ'ın Saray ilçesine göç edip orada bir ine yerleşmiştir.Tam bir doğa aşığıdır.Armudu 100 km.den tanır.Kendisine Ahmet diye seslenildiği zaman çok kızar.Ayı diye hitap edilince mutluluktan garip sesler çıkarmağa başlar.Bu tiplerden her ailede bir tane vardır.Bu ayı da benim kaderim işte.

mogzilla' Alıntı:

:D
Hocam :D saol çok güldüm kardeşinize sevgiler :D kusura bakmayın hahahahaha

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.