Ayder Yaylası Konaklama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,774

Etiketler

Ynt: Ayder Yaylası Konaklama

merhaba arkadaşlar:smiley:14 yıldır gitmesem de görmesem de o köy(ayder)benim köyüm:smiley:giden akrabalarımdan öğrendiğime göre çok değişmiş ve bozulmuş:(malesef biz insanlar bunu hep yapıyoruz:(nereye yol,su ,elektrik gitse orası doğallığını ,gizemini kaybediyor:(rant getiren bir yer haline dönüşmüş..her yer pansiyon ,otel olmuş:(bir eylül ayında oradaydım ve hava hep günlük güneşlikti..annem de o eylülde havanın öyle olduğunu söyler...tabi küresel ısınma yla durum değişmiş olabilir??

ya o kadar kötü bakmayın ben bu yaz 6 gün ayderdeydim ki 1995 te en son gitmiştim. Elektrik gelmesi güzel hele yol gelmesi çeken bilir:smiley:
bence binalar deilde turistler bozuyor ama kavruna çıkın hele göllere kim takar insanoğlunu:smiley: zaten mutlu azınlık oralara varıyor.
bir trabzonlu olarak hastası oldum kaçkarların yedi bitirdi benim gözümdeki zigana karizmasını:smiley:

Ayder'e gittiğimde (2002) zirveye yakın son ormanlık alanda bir meşe ağacının üst dalında, kol iriliğinde ağaç olmüş çam ağacı görmüştüm. Meşe ağacına çam ağacını mı aşılamışlar , yoksa çam ağacının tohumunu mu oraya atılıp orada büyuyup ağaç olmuş bilinmez. Ben etkilenmiştim. Gerçekten güzel yerler. Harika doğa. Herkesin görmesi lazım.

Photo 0147

merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. onümüzdeki sene samson-ordu-giresun-trabzon güzargahında 1 haaftalık bir gezi planlıyorum. sizlere birkaç sorum olacak.
1- bu güzargahta fazla kilometre yapmadan görülmesi gereken yerleri görebileceğim bir güzergah oluşturmaya çalışıyorum. ama bölgeyi hiç bilmediğimden sıkıntı yaşıyorum.
2- bölgede konaklama ücretleri ne kadar. (malum kısıtlı bütçe)

bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle Zilkale'ye gidin derim, bence Karadeniz'in en güzel yerleri, en güzel yaylalar da bence Pokut ve Sal yaylaları, Verçenik yaylasını ve gölleri gezin, yol üstü manzaralar muhteşem, dar zamanda gitmeniz gereken yerler bence buralar, isterseniz bizim oraya Temmuz'da yaptığımız geziye göz atın http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14869.0

bildiğim kadarıyla bahsettiğininz yaylaların tamamı rizede. Rizeye geçebilir miyim bilmiyorum. Rizeye uğrarsam buralara da uğramaya çalışacğım.

Bana göre en güzel yaylalar Rize'de Fırtına vadisi civarındadır, bu bölgeye odaklanmanızı tavsiye ederim, diğer konu başlığında da yardım istemişsiniz, biraz buradaki gezi notlarını da incelemenizi tavsiye ederim. Bizim gezimiz ile ilgili linki incelediyseniz sorularınızı da cevaplandırabilirim. Çat ve Zilkale civarı pansiyonlar 20-30YTL arası değişir, ben yol üstünde Zilkale pansiyonu tavsiye ederim. Binek araçla Elevit, Tirovit, Amlakit yaylaları ve Palovit şelalesini gezebilirsiniz.

20-30 ytl gayet uygun bir rakam. ben daha yüksek olur diye düşünmüştüm. malum pek rekabet yoktur oralarda. mert bey o zaman size şunu sorayım. 8-9 günlük bir sürede ben ordudan girip rizeden çıkabilir miyim?

Ordu-Rize arası yaklaşık 300km. :smiley: nereleri gezeceğinize bağlı çıkıp çıkamayacağınız, benim de size önerim Kaçkarlar ve Fırtına vadisine 5-6 gün, Trabzon, Sümela, Uzungöl'e 3-4 gün ayırmanız.

Yardımların için teşekkür ederim. Tavsiyelerini dikate alacağım. Gitmişken bölgede görülebilecek bütün yaylaları görmek istiyorum. Ama zaman kısıtlı olunca ister istemez eleme yapmak zorunda kalıyor insan. Kısıtlı sürede en güzellerini görmeliyim diye düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Deep' Alıntı:
Bana göre en güzel yaylalar Rize'de Fırtına vadisi civarındadır, bu bölgeye odaklanmanızı tavsiye ederim, diğer konu başlığında da yardım istemişsiniz, biraz buradaki gezi notlarını da incelemenizi tavsiye ederim. Bizim gezimiz ile ilgili linki incelediyseniz sorularınızı da cevaplandırabilirim. Çat ve Zilkale civarı pansiyonlar 20-30YTL arası değişir, ben yol üstünde Zilkale pansiyonu tavsiye ederim. Binek araçla Elevit, Tirovit, Amlakit yaylaları ve Palovit şelalesini gezebilirsiniz.

Yukarıdaki eski bir ileti ama gerçekten yakın zamanlar için yaylalara çıkış yine binek araçla yapılabilirmi acaba?Çoğu yayla yolu dağ yolu gibi sanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.