Ayazma - Kazdağı Zirve - Körfez Rotası????

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İsoruzgar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,665
Ynt: Ayazma - Kazdağı Zirve - Körfez Rotası????

skydiver26' Alıntı:
Meğerse öbür taraftan araçla gidiliyormuş dimi Murat... ;D :D Bi daha kine hiç kurtuluşun yok sende geliyorsun ona göre...
abi ikidir ben kendime başka güzergah çizip yola çıkıyorum(daha az toz toprak daha çok insan olan:smiley:)siz beni arıyosunuz..bi dahakine yanınızdayım:smiley:

Etiketler

skydiver26' Alıntı:
İnşallah Murat...Senden aktivite planlamanı bekliyorum bu arada hala...

hafta sonu musait olursanız izmir yolunda eşkel tarafına doğru açılabiliriz.üveyik ve bıldırcın için

Biliyorsun ben zaman hazırım... Gidilecek yeri ve zamanı Cuma günü netleştirelim ama...

İso...
Bu faaliyetle ilgili Barışın Fotolarını ne zaman ekleyeceksin?....

Merhabalar,

Kaz Dağları ile ilgili rota, kamp yeri bilgisi araken forumdaki mesajlarınızı gördüm.. Öncelikle faaliyetiniz için tebrikler.. Bir kaç sorum olacaktı..

Ocak başı gibi bir arkadaşımla beraber 3 günlük bir yürüyüş planlıyoruz.. İkimizin daha önceden kış dağçılığı, tırmanış tecrübesi var.. Bu sefer Aladağlar'da bir tırmanış yerine, bizi çok zorlamayacak, orta zorlukta, karlı, ormanlı, dağlı bir yürüyüş ve kamp yapalım dedik.. Aklımıza Kaz Dağları geldi.. Harita, rota, kamp yeri bilgileri bulmakta sıkıntı çektik..

1) Google Earth'ten çizdiğiniz rotanın kışın durumu hakkında bir bilginiz var mı? Batak karda yürünebilir mi? Patikalar belli mi?
2) Kışın milli parka girmekte, kamplamakta bir sıkıntı var mıdır?
3) İnternette genelde ayılarla ve kaybolmakla ilgili sıkıntı yaşanabileceği yazıyor. Bu konuda bir bilginiz var mı?
4) Elinizde hiç GPS datası var mı? Ya da herhangi bir rota (foruma koyduklarınız dışında), kamp yeri bilgisi, harita var mı?

Şimdiden teşekkürler, iyi günler
Cem Gurbuz

Sayın Cem GÜRBÜZ’ün özelden yazmış olduğu mesajına diğer arkadaşlarında katkı sağlayabileceği düşüncesi ile cevabı buradan paylaşıyorum.

Slm Cem bey. Öncelikle size başarılar dilerim. Forumda açılan konuyu okuduysanız benim hakkımda bir fikir sahibi olmuşsunuzdur sanırım. Ben ve yanımdaki arkadaşlar tamamen amatör bir grubuz. Yazacaklarımı o gözle değerlendirmeni tavsiye ederim.

1. Google earth ten çizdiğim rotanın kış durumunu bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum: Her yıl 18 Mart şehitler gününde Ayazma’dan zirveye günü birlik çok kalabalık bir grupla yürüyüş düzenleniyor. Mart ayı o bölgede kar ve kışın en yoğun olduğu dönemdir. Bu kalabalık grup günübirlik zirve yapıp geri dönebiliyorsa sizde ilk gün zirve yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Rotanın çok az bir bölümü patika diğer bölümler tam bir kamyon yolu. Zaten bölge insanı da o yolları kamyon yolu olarak adlandırmış.
2. Ayazma’dan Zirveye kadar milli park alanlarına dahil değil. Ancak zirvede askeri birlik var onlar kimlik ve rehber soruyor. Dağcılık federesyonundan lisansımız var derseniz sorun olmaz sanırım. Rehberler kendilerine iş çıkarmak için hemen milli parklara ihbar ediyor ama bizler turist değiliz ki rehber alalım.
3. Kaybolma konusunda sis dışında pek sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Biz sadece ve sadece google earth ten çalışarak yürüyüşümüzü tamamladık. Sizde GPS de var. Bence birkaç tane earth çıktısı ile bile başarabilirsiniz.
4. Ancak zirveden sonra bizim takip ettiğimiz rotayı pek tavsiye etmem. Çünki ıssız bir güzergah. Zirve – Akçay rotası daha hareketli bir rota diye düşünüyorum. Sizede o güzergahı tavsiye ederim. Şimdiden başarılar dilerim.

ayrıntılı cevabınız, rota çizimi, ve fotoğraflarınız için teşekkürler, elinize sağlık.. Ocak başı gibi, faaliyeti gerçekleştirebilirsek, burdan paylaşacağım..

iyi faaliyetler..

Merak ettiğim bir şey daha var. Su kaynağı durumu. Her ne kadar, Kaz Dağı kaynak sularıyla meşhur olsa da, emin olmak lazım. Takip ettiğiniz rota üzerinde su kaynağı durumu nedir acaba? Rotanın nerelerinde su kaynağı vardı?
Teşekkürler

Bizim izlediğimiz rota üzerinde, Ayazma dahil toplam 8 tane çeşme var. Bir kaçını zaten fotolarda görebiliyorsun. Mevsim de kış olunca su bulmak sorun olmaz. Size tavsiyem yanınızda, ateş yakmak için bol miktarda tutuşturucu jel vb. bulundurmanızdır. Saygılar.

çok güzel fotoğraflar paylaşımınız için çok teşekkürler

Harika bir rota yapilmis ve epey zekli imis Bravo. Benden de size bir gokyzu fotosu o bubolgeden IDA dagi. Umarim birdaha gerceklestirirsiniz. ( Kis yi icin dikkatli olmak lazim Dagda / Kurt ve Ayi mevcut ) bilginize.

COLOR 065

bu basligi takip eden arkadaslar icin yeni bir duyurumuz var... hepinizi bekliyoruz... sosyal sorumlulugumuzdur...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=86147.new#new

Selam Arkadaşlar. 2009 da gerçekleştirmiş olduğumuz Kazdağı trans geçişini bu yıl tekrarlamayı düşünüyorum. Ancak bu kez rotada bir değişiklik var. Geçen sefer Ayazma - Zirve - Altıoluk Rotasını izlemiştik bu kez Ayazma - Zirve - Akçay roatasını izlemeyi düşünüyorum. Tarih 25 Ağustos civarı olması muhtemel. Yine 7-8 kişilik bir grup oluşturabilirsek bu faaliyeti gerçekleştireceğiz. Yine 2 gece kamplı olacak. Rota ekli fotoda görüldüğü gibidir. Gelişmeleri buradan yayınlamaya devam edeceğim.

Kazda Trans

Yukarıda duyurusunu yapmış olduğumuz Ayazma-Kazdağı Zirve-Akç ay rotalı "Ailelear Parçalanmasın Çocuklar Ağlamasın" isimli 2.Kazdağı Transı doğa yürüyüşünü 23-25 Ağustos 2012 tarihlerinde tamamanmıştır. Fotoğraflar yakında paylaşılacaktır. Tadımlık bir kare.

DSC 0226

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri