Ayazma - Kazdağı Zirve - Körfez Rotası????

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İsoruzgar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,669

İsoruzgar

Kamp I
Yer
Bursa
Web
sogutgedigi.com
Slm Arkadaşlar! Bu yıl Temmuz Ağustos gibi Ayazma (Bayramiç) dan başlayıp, Kazdağı Zirvede 1 gece kamp yapıp, körfeze yürümeyi planlıyoruz. Bu yürüyüşü 8-10 kiş yapacağız. Ancak hiç birimiz güzergahı bilmiyoruz. Ayrıca bu konuda henüz yeniyiz. Bursada birkaç tane günü birlik tırmanışlarımız var. Bu tımanışlar da (Uludağ zirve dahil) rotoları google earth ten belirlemiştim. Yine Kazdağı için de google earth dan bir rota tespit ettim. Zirveden Altınoluk'a kırmızı ve mavi olmak üzere iki ayrı güzergah belirledim. Bu rotalar hakkında yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Ayazma - Kazdağı Zirve - Körfez Rotası????

Temmuz Ağustos ayları arasında Orman Yangın mevsimi nedeni ile ormanlık arazilere girmenize izin vermezler.
Kaz Dağlarında Milli Park sınırları içinde ki her türlü etkinlik için yasal izin almanız ve Yerel Rehber bulundurmanız gerekir.
İlave ettiğiniz görüntülerde ki parkurları bitirebilmek için 3-4 günlük bir süreye ihtiyacınız olacaktır.
Kaz Dağlarını doğal yapısı gereği çok miktarda tepe içermekte ve bu tepelerde genelde birbirleri ile bağlantılı olmamaktadır.
İlerleyebilmek için mecburen irtifa kaybetmeniz ve daha sonra da tekrar irtifa kazanmanız gerekecektir sürekli.
Kamp yükü ile böyle bir etkinliği hem de parkuru bilmeden yapabilmeniz olası değildir.
Bursa'dan başka bir üyemizde aynı rotayı geçmeyi düşünmektedir.
Temas kurmaya çalışmalısınız bu üyemiz ile.

genel bir soru: rotalarla ilgili kitapciklar yok mu türkiye de? benim gibi bircok kimsenin ihtiyaci var gibi görünüyor.

Ne yazık ki Yok.
:(

Geçen hafta Tekirdağ'dan arkadaşlar Ayazma'dan Kaz Dağına Zirve yapmışlardı
GPS dosyası oluşturup oluşturmadıklarını bir sorayım.

TezzMertek' Alıntı:
Ne yazık ki Yok.
:(

Geçen hafta Tekirdağ'dan arkadaşlar Ayazma'dan Kaz Dağına Zirve yapmışlardı
GPS dosyası oluşturup oluşturadıklarını bir sorayım.

ilgine teşekkür ederim. Tekirdağdan gelen arkadaşların açtığı konuyu heycanla takip ediyorum. Konu içerisinde yayınlamış oldukları Ayazma - Kazdağı Zirve Rotası, benim izlemeyi düşündüğüm ve yukarıya google earth görüntüsünü eklemiş olduğum rota ile hemen hemen aynı. Bir bakıma arkadaşlar benin izlemeyi düşündüğüm rotayı test ve teyid etmiş oldular. Buradan kendilerine teşekkürlerimi sunarım. Ancak henüz Kazdağı Zirve - Altınoluk Rotası ile ilgili sitedeki arkadaşlardan her hangi bir teyid alamadım. Bu rota hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ayrıca sitede arkadaşlar yapmış oldukları aktivitelerin fotoğraflarını yayınlıyorlar da neden bir çoğu izledikleri güzergahların (rotaların) goole earth görüntülerini yayınlamazlar anlamıyorum. Eminim en az fotolar kadar ilgi görür ve faydalı olur. Saygılar sunarım...

Yörük rehber tutmanız zorunlu. Rehber isterseniz Güney tarafında tanıdığım bir rehber var. Eğer halen düşünüyorsanız bana ulaşman yeterli. Ancak Murat'ın söylediklerini dikkate alın. Kamp malzemesi ile Ağustos sıcağında çok kolay bir rota olacağını düşünmüyorum.

Selam,
Zeytinlide yaşıyorum. kaz dağlarının milli park giiriş tarafından(hasanboğuldu tarafından) başlıyarak zirveye ve yenice istikametine bir kaz gez yürdüm ve bir iki gece kamp yaptım. ancak ayazma tarını pek bilmiyorum. arkadaşların dediğini teyit etmeliyim. bize biraz da artık yerli sayılmamız nedeni ile pek ses çıkarmamakta olsalar da böyle bir etkinlikte yerli rehber bulundurmak ve en azından bu konudaki yasal presedürü yerine getirmek zorunlu. ama sorun değil burada(zeytinlide) yerli rehberler bir dernek kurdular epeyi arkadaşımız, kolay halledilir, uyumlu yerli bir rehber arkadaş gruba dahil edilebilir ki bence zaten o rota için bu bir zorunluluk.( bir kaç kez rehbere bir günlük üçret yatırıp bir kez bir gün aldım , başka bir zaman parasını yatırdım ancak hiç gelmedi, sonrada iki çıkışımda ise klasik türk işi oldu: milli park görevlileri pek problem çıkarmadı, galiba tanıdık olmuştuk!!)
Diğer taraftan rota 3 kez gecelemeli gibi görünüyor .epey iniş ve çıkış var orada.öyle bir çırpıda geçilecek gibi değil. hazırlık ona göre yapılmalı.
umarım zamanım uygun olur da size katılırım. o tarafları ben de tavaf etmek istiyorum.
bu konuda bilgim ya da mahalli olarak bir yardımım olacağını düşünürseniz lütfen arayınız rotanızı pek bilmemekle beraber elimden gelen idari desteği veririm.
ilave bir not : rehber üçretini dışında milli parkdaa vgeceleme başına bir ücret ödüyorsunuz.(geçen sene için 10 ytl. olduğunu duymuşdum. ancak ben hiç yatırmadığım için tam bilgim yok. bu ara bisiklete sevdalanmdığım için bu konu askıda kaldı. ama sorun değil hemen öğrenebilirim.) ben ödemedim hiç ama arkadaşların verdiğin biliyorum. bu da global oluyor.iki gece kalacağınızı düşünüp milli parklar hesabına bir para yatırıyorsunuz girişte makbuza bakılyor ama daha sonra süre kontrolu yok. genellikle bir gece yatırılıyor. sen kaldığın kadar kalıyorsun.
başka milli parklar nasıldır bilmem ama burada konaklama alanları çok stabil, başka yerlerde konaklatmıyorlar. en azından başta epey bu konuda sizi konfirme ediyorlar. sonra öyle pek sıkı bir denetim yok. yine de bu konuyu yerli rehberler daha rahat ve kolay aşabiliyorlar. en azından bana ilk başlarda öyle olmuştu.
umarım yardımcı olmuşumdur.

Sayın Gintro (Murat ŞAHİN) ve Mistik55 ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. Sizlerle irtibat kurmak isterim. Benim msn ve email isoruzgar@gmail.com dur. İrtibat için sizden bilgi bekliyorum. Saygılar.

İsoruzgar' Alıntı:
Sayın Gintro (Murat ŞAHİN) ve Mistik55 ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. Sizlerle irtibat kurmak isterim. Benim msn ve email isoruzgar@gmail.com dur. İrtibat için sizden bilgi bekliyorum. Saygılar.
İsoruzgar, Kazdağları planınızı lütfen siz bağımsız yapın. Ancak bilgi konusunda elimdeki bilgileri sizle seve seve paylaşırım.

Yeni üye olduğunu düşünerek iletişim hakkında bilgi vereyim. e-mail ve Gezenbilir üzerinden mesajı her zaman Gezenbilir'den gönderebilirsiniz. Herkesin kendi profilinde e-mail adresini belirtebiliyor. Benim profilime bakarsanız e-mail adresi görebilir veya doğrudan Özel Mesaj'da gönderebilirsiniz.

biraz önce sayın gintro ya yazdım ama galiba yanlış adrese dil döktüm. özetle rehberin adı : Kadir AKDOĞAN. TELEFONU : 0537 671 25 42. yalnız kendisi zeytinlini bir köyünde otruyor ve ayazmadan başlamak için onu da trasfer etmelisiiniz. etkiinbliğiniz haziranın 25 inde sonra olursa bende katılabilirim ve rehberi ben başlangıç noktasına getirebilirdim. bunu dışında rehberle irtibat kurun. bölgeyi çok iyi bildiğini düşünüyorum . iyi huylu dost canlısı bir arkadaştır. onun görüşüne göre altınolukda değil rota mehmetalan köyünde bitmeli . yani sizin rotanızın kuzeyi aşağı yukarı aynı güney rotası biraz daha tedricen daha güneydoğuya kaymalı. bu rota için üç gündüz iki geceleme olmalı diyor. bilginize.
bu arada 2009 yılı ücretleide rehberlik hizmetleri gün başına 50 tl. milli parkda girmek ve gecelemek şahıs başaına günlük 5 tl. para milli parkların ziraatbankasındaki hesabına rehber ve girecek kişiler adına yatmış olmalı. diğer bilgiler önceden yazdığım gibi.
rehbere sizden sözettim telefon edebilirsiniz.
esenlikler

Teşekkürler Mıstık55. Tavsiyelerine riayet edip rotayı tekrar gözden geçireceğim. Etkinlik zamanı henüz kesin olmamakla birlikte haziran 20 den önce kesinlikle olamaz. Aslında rehber olayına pek sıcak bakmıyorum çünkü belirsizlikler beni daha fazla cezbediyor. Birisinin peşine takılıp onun peşinden gitmek değilde grupta bulunan arkadaşlarla birlikte karar alıp onu uygulamak daha çekici oluyor ve sonuca ulaşıldığında diğer kazanımlara ilaveten bir işi başarmış olmanın mutluluğu da size kalıyor. Ancak mevzuatta rehber zorunlu imiş. Kesin tarihi belirlediğimiz de buradan da duyuracağız. Umarım tarih sizede uyarda birlikte hareket ederiz.

mistik55, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu rotaya gelirsek mutlaka sizleri haberdar edip, yardımızı rica edeceğiz.

Arkadaşlar etkinliğin kesin tarihini ve bazı ayrıntıları netleştirdik. 20 TEMMUZ 2009 günü Saat:17.00 Bursadan hareket, Saat:21.00 da Bayramiç Söğütgediği köyüne varış. (Gece Söğütgediği Köyünde misafir olarak geçirilecek) 21 TEMMUZ 2009 günü saat:08.00 da Bayramiç Ayazmada toplanma ve kahvaltıya müteakip yürüyüşe başlanacak, 21 ve 22 TEMMUZ günleri güzergah doğrultusunda kamplı yürüyüş yapılarak 23 TEMMUZ günü saat:17.00 Altınoluk'a ulaşılıp, Altınoluk sahilinde geçirilecek 3 saatlik serbest zamandan sonra saat:20.00' da son bulması planlanmıştır. Şuan Katılımcı sayısı 8 dir. Hadi bize şans dileyin....

Bende körfezde tatilimi geçirenlerdenim ama o tarihte maalesef Ankara'da olacağım.İyi kamplar,fotoğraf makinelerinizi almayı unutmayın paylaşımlarınızı bekliyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR