Avrupa'dan Çeşitlemeler- (Gezgör)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezgör Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,426
Ynt: Paskalya Tatilinde Herisau - Venedik - Verona - Milano

İtalya da bari den venediğe kadar kıyı kıyı gittik.Bir tane düzgün benzinciye rastlamadık.Hepsi bakımsız ve pisti.Gözlerime inanamadım.Su istediğimizde suratımıza aptal aptal bakıp yakıt almazsanız su yok dediler...bizde ki benzincilerle kıyaslamak mümkün değil...Biz de su ne ki? Neskafeler aystiiler bedava...Avrupalılar bizim benzincilerdeki vc leri görseler lüks otel odası sanarlar...hele hele esnafı çok küstah ve terbiyesiz.Tahta oyuncaklara bakarken (biblo) yere düşürdük diye bi kamyon laf söyledi,tamam fazla konuşma satın alıyorum dediğim de de,oyuncağı elimden alıp incelemişti tezgahtan sağlamını almayayım diye...benim esnafım bir yuroluk adi oyuncak için ağzını bile yormaz bedava verir :smiley:)) Bi daha mı italya allah korusun...gidene mubarek olsun :smiley:)))

Etiketler
Herisau'dan Roma ve Sicilya'ya Yolculuk

2007 ,de Türkiye,de degilde, iznimizi Italyada gecirmeye karar verdik. ve Herisau,dan 2007 nin 7.Ayinda Karadan ,Roma üzeri Sicilyaya gitmege karar verdik.Bizim eski emaktar Motaorkaravanla yollara düstük Bizim 13 yil Büyük bir sorun cikarmadan Portekizden sicilyaya kadar bir cok Avrupa ülkesine tasidi ve Sicilya,ya da sorunsuz gidip gelecegimize inanarak yola ciktik ve Roma,ya yaklasirken bir benzinlikte yattik. Ertesi gün ögleye dogru Romanin etrafini cevreleyen cevreyolunda Kamping Levhalarini okuyarak bundan 8 yil önce kaldigimiz Kampingi bulduk ve Oraya 3 günlügüne yerlestik güzel bir 5 yildizli Kamp yeri Tesislerde bütün gün kilasik Müzik caliyor ve tertemiz bir kamp.Romada Kamping fiatlari 4 kisi 50 Euro civarinda.Kaldigimiz kamp yeri tern istasyonuna 500m Sehir merkezine 30 dakika Metrodan direk Sehir merkezine cikiyorsunuz.Sehir turu yaptiran tur Otobüsleride hemen oradan kalkiyor ve Otobüslerle bütün gün Sehri geze biliyorsunuz defalar ca inip bine biliyorsunuz.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI1710

DSCI1690

DSCI1693

DSCI1694

DSCI1703

Ynt: Herisau'dan Roma ve Sicilya'ya Yolculuk

Artik Romadan, ayrilma zamani geldi,ögleden sonra yola ciktik ve Napoli üzeri Italyanin Kalabriya bölgesine geldik.Otoyoldan Kücük bir sahil Köyüne ciktik ve orada Kamping sosto olarak gecen bizim türkiyedeki Kamping yerlerine benzeyen ve fazla lüxsü olmayan ve Fiati 10 euro olan yerde 3 gün kaldik. Denizi ve dogasi Italyanin yukarlarina bakinca temiz ve bakimli.Turistin az oldugu yerler.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI1738

DSCI1754

DSCI1755

DSCI1756

DSCI1760

Artik Kalabriyadan ayrilma zamani geldi ve ögleden sonra yola ciktik ve Italyanin en son noktasina geldik ve buradan Sicilyaya gecmek icin Limana geldik. Ben karsiya gecisi hep Gözümde büyütmüstüm, megerse 30 dakikalik bir gemi yolculuguyla Sicilyanin Mesina sehrine gectik ve Ahsama kalacak yer aramaya basladik ve gene bir sosta kamping bulduk.Italyanin Insanlari yardim severler.
[attachment=1]Sicilyaya gecerken
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI1761

DSCI1768

DSCI1769

DSCI1767

DSCI1796

Burada bir kac gün kaldiktan sonra gezerek Palermoya dogru gittik ve Orada Isvicreden tanidigimiz 2 Aileye süpriz yaptik.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5] Sicilyanin simgesi olan tapinaktan görüntüler.

DSCI1856

DSCI1857

DSCI1871

DSCI1876

DSCI1884

Ikinci gitidigimiz Ailede 20 yil sonra ilk defa dut Agacindan dut toplayip yedik, o zamana kadar dut Mevsiminde Türkiyeye gitmek nasip olmadi.Kizimda ilk defa dut yedi,hosunada gititi .Gezimiz sürececinde Kizlarim Insanlar Türklere cok benziyorlar fakat konusma degisik cünkü tabiat olarak cok Türkiyeye benziyor.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI1943

DSCI1944

DSCI1949

DSCI1955

DSCI1949

Buradan,da ayrilip Sahilden gezerek ,Sicilyanin en yüksek Dagi halen daha faal olan Etna yanardagina gidiyoruz.Yukariya vardigimiz,da esas faliyette olan yerin daha uzakta oldugunu ögreniyoruz Yukariya teleferikle cikip 30 dakika daha yüründügünü ögreniyoruz Kiyafetlerin ve Ayakkabilarin buna uygun olmadiginina söylendi.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI2063

DSCI2065

DSCI2066

DSCI2069

DSCI2070

Tesekürler Yusuf bey.
Devam
[attachment=1]
[attachment=2]

3 Haftalik iznimizi bitirdik ve geriye dönüs basladi ve Isvicreye geldik.Isvicrenin en eski sehri olan Chur sehrinde mola verdik.
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

DSCI2068

DSCI2074

DSCI2087

DSCI2088

DSCI2089

Sayın "gezgör";

İtalya için değişik bir bakış açısı sunduğunuz için sağolun.

Çocukların, Akdenizlileri(Türkler, Yunanlılar, İtalyanlar, İspanyollar...) ayıramamaları çok doğal; çünkü epeyce benziyorlar birbirlerine, ammaa velakin dil ayrı... ;) :D

Bunun benzerini bende yaşamıştım epeyce eski bir tarihte.. Belki bilirsiniz, Bursa'da bir "Çiçek Izgara" vardır ve epeyce de ünlüdür; İnegöl Köftesi, kaşarlı köftesi, şişi....(Tarihi belediye binası yakını) Eski hali daha o zamanlar,(bilenler olacaktır) köfteler geldi ve yumulduk. Bu arada yan masada da 5-6 kişilik bir grup var ama dikkatimi çekmediler hiç. Onlar da "malı götürüyorlar" bu arada. Çok yakın oldukları için konuştuklarını duydum ister istemez ve yabancı olduklarının ayırdına varmıştım. Yunanlı komşularımızmış meğerse konuklar... Konuşmasalar, anlamak olanaksızdı..

Esen kalın.
Cavid Sezen

Cok haklisiniz Cavit bey ,okadar cok benzer taraflarimiz varki,Güzel bir sey ,Insan gezip gördükce bir birimizin benzer yönlerini kesfediyoruz.

Selamlar.

Gerek bu gerekse başka geziler olsun o kadar fazla ve görülmeye değer gezi fotoğrafları siteye yükleniyor ki gitmesemde olur diyorum içimden. Fotoğraflara baktıkça gidip gezilmemiş ülke arıyorum bulamıyorum. Öyle bir gezi yapmalıyım ki gezenbilir.com ana sayfasına link olarak vermeli diyorum :smiley:

Farklı olmak istiyorsan kimsenin yapmadığını ve yapamadığı yapmalısın demişler ;)

Tekrardan fotoğraflar için teşekkürler...

Tesekkürler sayin Buralpdi ve gezmeyengörmez. :smiley:

Sayin gezmeyengörmez siz isi ucuza getirmek istiyorsunuz. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri