Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri ve Servis Olanakları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,515
Ynt: Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri Ve Servis Olanakları

Gönderdiğiniz adrese sadece, çalışma sistemi Android olan aletler yükleme yapabiliyorlar !
Doğrusuda, amaca uygun olarak zaten bu şekil kullanma.

Etiketler
İyi akşamlar , bu konu için son gönderi 2014Kasım ayında yapılmış,
2018 başlarında mevcut teknolojik gelişmeler sonucu aynı konuda fark yaratan, mutlaka diyeceğiniz güncel paylaşımları bekliyoruz.
İyi akşamlar.

Avrupa’da karavanparklar baş döndürücü bir hızla çoğalıyor, eskiler kapanıp yerine yenileri açılıyor. 12.000 karavanpark sayısı sanıyorum ikiye katlandı. Böyle bir durumda güncelleme büyük önem kazanıyor. Benim deneyimlerime göre güncellemesi en iyi olan karavanpark listesi:
https://www.campercontact.com/de/
Campercontact listesi Hollanda otomobil kulübüne ait. Hollandallılar Avrupa da paylaşımı çok seven insanlar. Sadece bir-iki aracın kalabileceği park yerleri bile bu listede var. Sorun da burada başlıyor. Karavanpark ararken böyle yerlere dikkat etmemiz lazım. Çünkü böyle bir yere boşuna gidiyor olabiliriz.

Son yıllardaki gezilerimizde büyük ölçüde Campercontact listesini kullanıyorum. Bu listeyi navigasyona ve tablete yükleyerek (app - 5.99€ senelik ücreti) offline olarak kullanabiliriz. Navigasyonda karavanparkların adresleri ve koordinatları var, tabletteki app ile de karavanpark ile ilgili resimlere bakabilir, ücretlerini öğrenebilir ve diğer karavancıların yazdıkları yorumları okuyabiliriz.

Campercontact listesinde tüm Avrupa ülkeleri var. Fakat ben ayrıca gezdiğimiz ülkelerin dilindeki karavanpark listelerine de internette önceden bakarım veya kitabını alırım (Fransa). Son Norveç gezimizde ve önümüzdeki yıl için Isveç hazırlığını yaparkende olduğu gibi karavanparkları tanıtan kelimeleri öğrenirim (en fazla 20-30 kelime). Campercontact lsitesi ile gezdiğimiz ülke dillerindeki karavanparkları karşılaştırmakta fayda var.

Avrupa ülkelerinin hepsi için karavanla gezi rehberleri var. Bu rehberlerde de konaklama adresleri var. Gezdiğimiz bütün ülkelerin bir gezi rehberi hep yanımızdadır. Bu rehberler gezimizi zenginleştiriyor ve kolaylaştırıyor

Campercontacs gerçekten başarılı
Avrupa’da karavanparklar baş döndürücü bir hızla çoğalıyor, eskiler kapanıp yerine yenileri açılıyor. 12.000 karavanpark sayısı sanıyorum ikiye katlandı. Böyle bir durumda güncelleme büyük önem kazanıyor. Benim deneyimlerime göre güncellemesi en iyi olan karavanpark listesi:
Campercontact listesi Hollanda otomobil kulübüne ait. Hollandallılar Avrupa da paylaşımı çok seven insanlar. Sadece bir-iki aracın kalabileceği park yerleri bile bu listede var. Sorun da burada başlıyor. Karavanpark ararken böyle yerlere dikkat etmemiz lazım. Çünkü böyle bir yere boşuna gidiyor olabiliriz.

Son yıllardaki gezilerimizde büyük ölçüde Campercontact listesini kullanıyorum. Bu listeyi navigasyona ve tablete yükleyerek (app - 5.99€ senelik ücreti) offline olarak kullanabiliriz. Navigasyonda karavanparkların adresleri ve koordinatları var, tabletteki app ile de karavanpark ile ilgili resimlere bakabilir, ücretlerini öğrenebilir ve diğer karavancıların yazdıkları yorumları okuyabiliriz.

Campercontact listesinde tüm Avrupa ülkeleri var. Fakat ben ayrıca gezdiğimiz ülkelerin dilindeki karavanpark listelerine de internette önceden bakarım veya kitabını alırım (Fransa). Son Norveç gezimizde ve önümüzdeki yıl için Isveç hazırlığını yaparkende olduğu gibi karavanparkları tanıtan kelimeleri öğrenirim (en fazla 20-30 kelime). Campercontact lsitesi ile gezdiğimiz ülke dillerindeki karavanparkları karşılaştırmakta fayda var.

Avrupa ülkelerinin hepsi için karavanla gezi rehberleri var. Bu rehberlerde de konaklama adresleri var. Gezdiğimiz bütün ülkelerin bir gezi rehberi hep yanımızdadır. Bu rehberler gezimizi zenginleştiriyor ve kolaylaştırıyor[/QUOTE

Campercontact gerçekten başarılı bir uygulama
Sizin Almanya ve diğer avrupa ülkelerinde bilgi ve kitap kaynakları , gerek ihtiyaç malzemeleri çeşitliliğine ulaşmada sahip olduğunuz şanslar Türkiyeye göre kat kat fazla fazla. Dünyanın geldiği dijital gelişme artığından bizde Türkiye ye bağımlı olmadan birçok kaynağa ulaşma şansına sahip olduk. Avrupadaki kamp ve gezi severlerin yıllardır bu forumda yaptığı paylaşımlar gerçekten bir hazine yeni bir gezgin olarak hepinize teşekkürler.
Güncel olarak size bir sorum olacak kullandığınız yada gezgin dostlarınızdan edindiğiniz izlenimler neticesinde hangi araç navigasyon cihazını önerirsiniz. Yoksa Telefon veya Tabletlere yüklenmiş olan aplikasyonlar devamlı olarak güncellendiğinden artık bu tür cihaza gerek yokmu. (Ben Türkiyede Google Navigasyonunu kullanıyorum ve çok memnunum - Tüm gezilerimi de bununla planlıyorum) Tamamen bu amaca ayrılmış ayrı bir telefon veya tablet daha mı iyi olur?
Avrupadaki karavan üreticilerinin web sitelerinden güncel rehber kitap satın alma veya download edebilme imkanı olanlar hangileridir. (Özellikle İngilizce kaynaklar) . Bu kitapların elektronik ortamda kullanılabilen e-book halleride mevcutmudur?

Konuya “Kambersiz” devamınıza gönlüm razı olmadığından, kutsal karavancı kitabımdan, pardon Applet’imden bahsederek, 7 sene evvel açtığım ve kendi açımdan Nirvana’ya erdiğimi sandığım bu konuyu, yine kendim için kapatayım.

Çıktığımız bu kutsal yolda hedefimizi şaşırmadan, imanla yol almamızın, ancak çeşitli kitap, Applet, pdf dosyasının beraberce kullanımının getirdiği kargaşadan uzak, sadece büyük kapsamlı tek bir applete inancımızın sağlayabileceği huzura bağlı olduğuna inanmaktayım.

Eyyy karavancılar,
İnanın,...
ve yine inanın ki hiçbir misyonerlik kaygısına sahip olmadan ben de sizi Hüseyin’in bahsettiği bu kutsal karavancı inanç dünyasına davet ediyorum.

Öbür dünyaya avdet ettiğinizde, yani evinize döndüğünüzde, sorulacak olan,
“Yolda ne yaptın ?,
aradığını buldun mu ?.
güvenli bir sığınağın oldu mu ?,
yoksa yoldan çıktın mı ?”
gibi sorulara huzur içinde ancak, bu applete olan inacınızla göğüs gerebilirsiniz.
Yolda karşılaşacağınız birçok sorunun, ihtiyaçlarınızın cevabı ve gerçek sığınağınız burada.

Tek yol, tek Applet !... Hediyesi 5,99 €

Not
Sezon dışı uygun camping konaklamaları, yani özellikle emekli müridler için CampingCard ACSI | Günstig campen in der Nebensaison da onları doğru yoldan şaşırtmaz.

Başka inançlara da saygımız var ama, bu kargaşadan kurtulup, gerçek huzuru bulmanız, sadece böyle mümkün.

Yolunuz açık olsun, karavancı kardeşlerim...
Aydınlık ve güneşli günler üzerinize olsun. (Mayonuzu da unutmayın) :yum:

——————————————————————————————————————

.

Son düzenleme:

Campercontacs gerçekten başarılı

Navigasyon tercihi galiba biraz da alışkanlık. Ben uzun zamandır tomtom kullanıyorum. Cihaza ihtiyacımı görecek proğlamları yükledim ve ayarınıda ona göre yaptım. Benim navigasyonda, kullandığım karavanpark listeleri, kamping listesi, alışveriş yapmayı tercih ettiğim yerler (Lidl, Aldi gibi), benzin istayonları listesi, atm’ler gibi yerler öyle ayarlanmış durumda, böyle yerlerin yakınından geçerken (istersem) haber verir. Bir de bir çok otobanın olduğu kavşaklarda bana hangi izde olmam gerektiğini vakitlice haber vermesini isterim. Tomtom’un bu özelliklerine alıştığım için kullanmaya devam ediyorum.

Gezi rehberleri konusuna gelince; bence karavanpark veya kamping klavuzlarını (rehberlerini) anlamak için fazla lisan bilgisine ihtiyaç yok. Gezi rehberlerinde durum farklı. Bunlarda çok önemli ve ince detayları anlamak için lisanı oldukça iyi bilmek lazım diyebilirim. Gezi rehberlerini bildiğimiz dilde Amazon’da arayabiliriz. Ayrıca gezi rehberlei Amazon’da E-Book olarak da var.

Hüseyin, benim diğer kaynaklara sataşmam biliyorsun lafın gelişi, yani latifeydi.
Tabii ne kadar farklı POI olursa o kadar fazla olanak oluyor. Fakat çoğu zaman bakmaya üşeniyorum inan. Bunda bizlerin her kovuğa sığan araçlarımızın da rolü var galiba. Yer bulmakta pek sorunumuz olmuyor açıkcası. :yum:

Hüseyin, benim diğer kaynaklara sataşmam biliyorsun lafın gelişi, yani latifeydi.
Tabii ne kadar farklı POI olursa o kadar fazla olanak oluyor. Fakat çoğu zaman bakmaya üşeniyorum inan. Bunda bizlerin her kovuğa sığan araçlarımızın da rolü var galiba. Yer bulmakta pek sorunumuz olmuyor açıkcası. :yum:

Mesut, farklı POI listeleril çok zaman bir birinin tekrarı. Şu anda sadece Almanya’da o kadar çok sayıda karavanpark listesi var.Faydalı bulduklarımızı seçmek en iyisi.

Bizim karavanların dört tekerinin sığacağı yeri bulmak hakikaten sorun değil. Bazen bizim karavandan 4-5 kat büyük karavanların yanında konaklarken Sonja ile şakalaşırız. Bunlar bizim gezdiğimiz yerlerin ancak resimlerini görürler diye!:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri