Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri ve Servis Olanakları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,518
Ynt: Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri Ve Servis Olanakları

Aktuel prepaid mobil internet tarifeleri (Mayıs 2013)

Fransa'da

http://sites.orange.fr/shop/forfaits_tablette_cle/offres/lets_go_cle.php

ve İtalya'da

http://www.tim.it/internet/offerte-internet-per-chiavetta

Yukarıdaki providerler şu an en uygunları

DİKKAT
İtalyan TİM şirketinin anlaşmasından muhakkak o ay içinde resmen ayrılmak gerekiyor, yoksa tarifeye göre 12 € (İnternet start ) yada 20 € (İnternet large) hesabınızdan her ay devamlı kesiliyor !!! Yani gerçek prepaid değil :-\

Fransız Orange; VoIP (Skype) ve Video on Demand 'a müsaade etmiyor !!!

Etiketler

mustafayetim' Alıntı:
Melih bey size çok teşekkür ediyorum sayesinizde CityMaps2Go programını cep telefonuma indirip kullanmaya başladım.Bu seneki yurt dışı gezimizde kalacağımız kampinglerden biri olan Avusturya Villach Camping Mentl`in yakınındaki market ve benzin istasyonunu şimdiden kaydetmiş oldum.
Paylaşımın en güzel tarafı bu olsa gerek.Zaten bunun için gezenbiliri çok seviyorum.

Rica ederim Mustafa bey. Zaten bilgi paylastikca cogalir. Bizler buna inandigimiz icin bu forum ve benzeri forumlara uye degilmiyiz zaten.

Melih bey verdiginiz Aps harika, uzatilmis Hafta sonunda Berlin ve civarinda kullandim cok fayasini gördüm,Tesekkürler. :smiley:

gezgör' Alıntı:
Melih bey verdiginiz Aps harika, uzatilmis Hafta sonunda Berlin ve civarinda kullandim cok fayasini gördüm,Tesekkürler. :smiley:

Rica ederim ise yaradiysa ne ala.

drares' Alıntı:
Evliya Çelebi2 çok güzel bir bilgi aktarmışsınız. Bu bilginin arada kaybolup gitmemesi için moderatörümüz Cem'den rica ettim. Kendisi de beni kırmayıp konuyu buraya sabitledi. Böylece bu bilgi her ihtiyaç duyanın elinin altında olacak :smiley: :smiley: :smiley:
28 ekim 2010'da bu yazıyı yazmışım, bu günse benim ihtiyacım olduğu için bu topiği tekrar inceliyorum. :eek:
Kaderin bir oyunu mu? Gezenbilirdeki bilgilere hepimizin bir gün ihtiyacı olacaktır, Mesut bey tekrar teşekkürler :smiley:

Haşmet bey, akıllı telefonunuz yada (karavancilar icin en uygunu) 7 inc tabletiniz var mı ?
Çalışma sistemleri Android olan aletler için Locus Free yada Locus Pro (7,5 €) adlı bir applet tavsiye edecektim de. Oldukça bol olanaklı olması dolayısı ile kullanılması ilk başlarda belki zaman gerektirebilir.

Ama yaklaşan geziniz dolayısı ile tavsiye etmek istediğim en önemli şey ise, (2. ve 3. planlarınız da dahil olmak üzere ?) her noktayı muhakkak şimdiden navigatörünüze yüklemeniz. Sanırım tecrübeleriniz de bu yönde olmalı ?

Mesut bey, akılı telefonum var, Ipad de var ama oğlum okulda kullandığı için götürmeyeceğm, navigasyon için 1 aylık avrupa haritası kiralayacağım (14,90 $) ayrıca burada bahsedilen city maps go 2 programını da telefona indireceğim. Ama kafama takılanlar;
*cep telefonumda yurt dışı ofline olsam da bunları kullanabilir miyim?
*Kiralayacağım navigasyon haritası Türkçe mi?
*Amsterdam'dan satın alacağım bir haftalık tlf ve internet hattı Belçika ve Fransa'da da kullanılır mı?
bunları daha tam araştırma fırsatını bulamadım ve açıkçası kafam biraz karışık ???

Ynt: Avrupada Mobilkaravanlar İçin 12,000 Park Yeri ve Servis Olanakları

drares' Alıntı:
Mesut bey, akılı telefonum var, Ipad de var ama oğlum okulda kullandığı için götürmeyeceğm, navigasyon için 1 aylık avrupa haritası kiralayacağım (14,90 $) ayrıca burada bahsedilen city maps go 2 programını da telefona indireceğim. Ama kafama takılanlar;
*cep telefonumda yurt dışı ofline olsam da bunları kullanabilir miyim?
*Kiralayacağım navigasyon haritası Türkçe mi?
*Amsterdam'dan satın alacağım bir haftalık tlf ve internet hattı Belçika ve Fransa'da da kullanılır mı?
bunları daha tam araştırma fırsatını bulamadım ve açıkçası kafam biraz karışık ???

Hasmet bey

City maps 2 go adli program tamamen offline calisiyor. Tabii gideceginiz yerlerin haritalarini onceden internetten indirmek kaydiyla.

Sent from my iPad using Tapatalk

Melih bey teşekkürler, ben gideceğim yerlere göre yükleme yapayım :smiley:

İlginç ! Navigasyon için kart nereden kiralanıyor Haşmet bey ?
TomTom'dan bildiğim için söylüyorum, Türkçe seçenek hepsinde sorun olmamalı.
Hollanda'dan aldığınız Prepaid internet hattını ( Hollanda'da Aldi satıyormuş) sadece yine Hollanda'da kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Hasmet bey,

Eger etrafta bulursanizm lebara yada lyca mobile hatlardan alirsaniz saniyorum ki her yerde kullanirsiniz. Cunku bunlar uluslar arasi aramalari ucuzlatmak icin cikan hatlar. Ben Turkiye'yi aramak icin lebara kullaniyorum ve diger ulkelerdede calisiyor. Belki roamingden biraz daha fazla kontor kesiyor olabilir tam hatirlamiyorum. Ama ingiltere'den alidigim hatti Polonya da rahatca kullanmistim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Aşsağıdaki linkden TOM TOM navigatörünüz için, Avrupa ve diğer bazı ülkelerdeki parasız yada az ücretli 20.000e yakın karavan park yerlerini .ov2 datayına açılan .zip datayı olarak indirebilirsiniz.

Nasıl olsa yaza birşey kalmadı. ;)

http://goo.gl/JDc1Ud

En altta ise Google Earth için konverte edip .kml dosyası olarak yükledim ~5 mb !
Bilgisayarınızı yada programı yorabilir !

Not.
Android bazlı aletler için, Locus free yada Locus pro appletleri ile harita yükleyerek, offline kullanmak da mümkün.

Ekli dosyalar

• karavan-park.kml
    4.7 MB · Görüntüleme: 607

Mesut Bey teşekkürler.
Verdiğiniz tomtom POI leri ben de garmin POI ye çevirdim. (Sadece toplam liste olanını çevirdim. )

Ekli dosyalar

• ATOTALES_CCI.rar
    371.8 KB · Görüntüleme: 225

Teoman bey, :smiley: yazın yerinde duramıyacağınızdan verileri indireceğinizi tahmin etmişdim. Sanırım tek sorun partner motivasyonu ? Eh bu da, profesyonellerin elinden kurtulacak bir şey değil ? ;)

Verilerin kaynağı devamlı aktualize edilen http://goo.gl/EpKVB1 sayfası. O yüzden yola çıkmadan önce, benim bir evvel verdiğim link'den yada sayfanın başındaki “total“ ( en üstteki iki ikon) verisinden tekrar indirmek gerekli sanırım.
Verilerin neredeyse yarısı Fransada olsada birçok ülke yeterli derecede temsil ediliyor. Türkiye ve Balkanlarda ise, bazen kamp yerlerinide nedense listeye almışlar ve toplamda oldukça az sayıda yer var. Mesela bizler icin çok önemli olarak Istanbuldan orta Avrupaya giderken 1. geceleme için Sirbistan boş kalmış. Belki Sabah ve Hürriyetin yerleri düşünülebilir. Belgrad'ın kuzeyinde kaldığınız kamping dışında nehir kıyısında eğlenceli lokantalar var deniyor. Yerlerini ve kalma durumunu bilmek lazım.Üstelik ilk gün için de uzak olmalı ?

Hollanda menşeyli ve yine devamlı aktualize edilen Campercontact'ın http://goo.gl/QzrIKV sayfasıda şu an 17.000 e yaklaşan park yeri ile diğer faydalı bir link. Verilerin bir kısmı Fransızların yukarıdaki Campingcar verileri ile üst üste çakışmadığından yola çıkmadan bu POI leri de indirmek faydalı.
Bilindiği üzere özel appleti de var !

Haldun bey, :smiley: motive edici nazik özel iletinize benden de teşekkürler. Umarım yukarıdaki bilgiler sizin içinde de faydalı olmalı ?

Not.
Verileri konverte etmenize gerek bırakmayan, diğer ilginç bir POI linki de, http://goo.gl/RIcbBA
Bilmem, belki zavallı navigatörünüzün başı şişebilir ? :D

Diğer faydalı bir link: http://goo.gl/Sdgje7 (Public parking area directory in Europe)

İskandinav ülkelerinde cok faydali android uygulaması.
Filtreleme yaparak kamp,park,marina gibi yerleri secebiliyorsunuz. Internet varken haritalara bakarsaniz on yükleme yapabiliyor.

https://play.google.com/stores/apps/details?id=com.greenstream.stellplatz.free

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri